این مطلب ۱۸۶ بار خوانده شده

اعزام دانش آموزان پسر به مناطق هشت سال دفاع مقدس جنوب

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ اولین کاروان پسران پایه دهم متوسطه شهرستان قاین ،با ۴ دستگاه اتوبوس وبا بدرقه مسئولین این شهرستان راهی مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

این دانش‌آموزان به مدت پنج  روز از مناطق عملیاتی جنوب از قبیل اروند، شلمچه، دهلاویه، هویزه و همچنین از رزمایش تدارک دیده شده بازدید می‌کنند.

حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی آنان با فضای معنوی شهید و شهادت، یک نوع آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

 

این مطلب ۲۱۴ بار خوانده شده

برگزاری اجلاسیه مجمع علوی بسیج دانش آموزی استان

عارف عشقی نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی در حاشیه برگزاری اجلاسیه علوی بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی اظهارداشت: این اجلاسیه با حضور ۱۰۰نفر از اعضای مجمع عمومی بسیج دانش آموزی سراسر استان در غالب شش کار گروه در حال برگزاری است.

رئیس مجمع علوی بسیج دانش آموزی استان گفت: این کارگروه ها شامل تعلیم و تربیت، اقتصاد مقاومتی، فرزند و خانواده، رسانه،اخلاق وامر به معروف و نهی از منکر است.

این مطلب ۲۰۶ بار خوانده شده

۱۸هزار دانش آموز بیرجندی عضو بسیج / تربیت مدیران جهادی و انقلابی از اهداف ما در بسیج است

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی غلامرضا فلاحی در همایش بسیجیان دانش آموز در جمع فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی با بیان اینکه در راهپیمایی سیزدهم آبان دوباره آمریکا تودهنی از ملت ایران خورد، اظهارداشت: اگر پیشرفت بخواهیم باید در مسیر ولایت حرکت کنیم و نه جلو بیفتیم و نه عقب بمانیم .

وی با بیان اینکه ما در راه انقلاب اسلامی فداکاریهای زیادی انجام شده است، گفت: بیرجند در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ۶۶ شهید دانش را تقدیم انقلاب کرده است.

این مطلب ۲۳۰ بار خوانده شده

برگزاری کنگره شهدای دانش آموز در هفته بسیج دانش آموزی/ جوانان از نفوذ دشمن غافل نباشند

غلامرضا اردونی در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی اظهارداشت: هشتم آبان ماه سالروز شهادت حسین فهمیده بزرگ مرد کوچک که در عین ثقل سن و سالش افتخار بزرگی برای انقلاب اسلامی بود.

 وی با اشاره به اینکه فهمیده به فرمایش حضرت روح الله عنوان رهبر کوچک را دریافت کرد عنوان کرد: روز شهادت ایشان روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی و روز بسیج دانش آموزی است.

این مطلب ۴۹۶ بار خوانده شده

مرمت، بهسازی ۱۴ آموزشگاه توسط دانش آموزان در طرح هجرت سه

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛ غلامرضا فلاحی صبح امروز در نشست خبری اردوهای جهادی، جوانه های صالحین ، طرح هجرت دانش آموزی ، راهیان نورو هفته دفاع مقدس در جمع اصحاب رسانه اظهارداشت: اردوهای جهادی در سه نوع یک روزه، سه و هفت روزه محلات و حلقه های صالحین و اقشار بسیج برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه اردوهای جهادی سال جاری مورد استقبال بسیجیان قرار گرفته است، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ گروه در اردوهای جهادی ۷روزه به ۱۵ روستای محروم استان اعزام و فعالیت های جهادی انجام داده اند.

این مطلب ۳۹۳ بار خوانده شده

رتبه هشتم را به نیت امام هشتم کسب کردم/ جوان مومن و ولایی به علم اهمیت می دهد/ آرزوی دیدار رهبرم را دارم

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، مرتضی ضیائی نسب جوان نخبه بسیجی، دانش آموز رشته ادبیات و علوم انسانی در مدرسه نمونه تربیت بیرجند که به لطف خدا موفق به کسب رتبه ۲ منطقه دو و ۸ کشوری در کنکور سراسری سال ۹۶ شده است.

متن گفتگوی خبرنگار بسیج با این جوان نخبه بسیجی به شرح زیر است:

خبرنگار بسیج: رمز موفقیت شما چه بود و چطور به این موفقیت رسیدید؟

ضیایی نسب: تلاش و توکل به خدا و توسل به معصومین علیهم السلام به ویژه امام رضا(ع) به موفقیت بنده کمک شایانی کرد. رتبه هشتم را به نیت امام هشتم کسب کردم و از این جهت خیلی خوشحالم.

این مطلب ۱۵۳ بار خوانده شده

ولایت پذیری مهمترین درسی که شهدا به ما می دهند

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)  خراسان جنوبی، روز گذشته تعداد ۱۶۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان های پسرانه دوره دوم متوسطه شهرستان سرایان اعزم سفر راهیان نور شدند.

امانتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرایان در مراسم بدرقه این دانش آموزان که در گلزار شهدای شهر سرایان برگزار شد گفت: مهمترین درس که از شهدا میگیریم ولایت پذیری است.

وی خطاب به دانش آموزان اظهارداشت: اینکه مسئولین گرانقدر اینجا حاضر شدند بخاطر این است که اردوی شما سفری بسیار با معنویت باشد.

این مطلب ۱۷۲ بار خوانده شده

اعزام بیش از ۱۱۳۰ نفر از دانش آموزان به راهیان نور/ راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی و تربیتی در طول سال

غلامرضا اردونی در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ضمن تسلیت ماه محرم و پیروزی خون بر شمشیر اظهارداشت: افتتاحیه راهیان نور دانش آموزی دهم مهرماه بود.

وی عنوان کرد: این اردوهای راهیان نور کار بی نظیر و بی بدیعی است و حاصل یک هم افزایی در بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش است.

اردونی اضافه کرد: راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی در طول سال است که در جهت توسعه و تقویت حرکت عظیم فرهنگی انجام می گیرد و کاری تربیتی است که از ده ها ساعت کار پرورشی تاثیر گذار تر است.

این مطلب ۱۳۷ بار خوانده شده

جنایت های استکبارنشان از قدرت غرب نیست بلکه علامت شکستشان است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ،حجت السلام والمسلمین سید علی رضا عبادی صبح امروز در رژه نیروهای نظامی و انتظامی سراسر استان با تبریک دهه امامت و ولایت و گرامی داشت هفته دفاع اظهارداشت:  مقدس هفته دفاع مقدس برای ما یک نشان و الگوست که بتوانیم حق و باطل را بشناسیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز ما در آزمایش بزرگی قرار گرفته ایم، گفت: در طول تاریخ بشر در معرض آزمایش بوده است آنچه پیروز است حق و باطل همیشه دچار شکست بوده است.

این مطلب ۱۵۲ بار خوانده شده

ترویج فرهنگ کار و جهاد مهمترین هدف طرح هجرت است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام خراسان جنوبی؛ پردل فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان خوسف در اختتامیه طرح هجرت سه  با بیان اینکه  تعداد ۷ واحد مدرسه و یک کانون در این طرح شرکت داشتند، اظهارداشت: این طرح ۲ ماه طول کشید که گروه هایی در بازه زمانی ۱۰ روزه در این طرح شرکت می کردند.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای اهداف انقلاب اسلامی بوده است، گفت: جهادگران اردوهای جهادی در این طرح در عرصه های عمرانی و فرهنگی فعالیت داشته اند.

صفحات