این مطلب ۴۱۶ بار خوانده شده

اعزام ۷۲ گروه جهادی به مناطق محروم استان در عید نوروز ۹۷

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی، هنری  در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه  اظهارداشت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در طول سال اقدامات گسترده ای انجام می دهد و مدل مشارکت برای اجرای پروژه ها به شکل ۵۰درصد اعتبارات با قرارگاه و ۵۰درصد از دستگاه های مربوطه یا خودیاری است.

وی عنوان داشت: سال ۹۶ در سطح استان ۵۰پروژه محرومیت زدایی با اعتبار ۲میلیارد تومان تعریف کردیم که بخش اعظم آنها با پیشرفت بالای ۹۰درصد به اتمام رسیده است و ۱۷اردیبهشت روز بسیج سازندگی افتتاح پروژه ها انجام می شود.

این مطلب ۴۷۰ بار خوانده شده

اعزام جهادگران استان به مناطق زلزله زده راور کرمان برای ساخت مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، مهدی هنری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیرو سفر سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناطق زلزله زده کرمان به دستور ایشان ماموریت حضور در مناطق زلزله زده شهرستان راور کرمان به سپاه این استان ابلاغ شد اظهار داشت: بسیج سازندگی که متولی کار است با اعزام تیمی پیش رو در هفته گذشته نسبت به بازدید از منطقه هدف واگذار شده اقدام  کرد و با هماهنگی سپاه کرمان و فرمانداری شهرستان راور و بخشداری و دهیاری ها از همه روستاهای تحت پوشش سرکشی شده و وضعیت روستاها به لحاظ اسکان دائم و نیازمندی مردم احصاء گردید.

این مطلب ۴۸۳ بار خوانده شده

ارائه ۳۳۵میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان کارگاه های اقتصاد مقاومتی و کوچک وزود بازده

حسین رجایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت: چندسالی است که  امام خامنه ایی(حفظه الله) بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر درون کشور تاکید داردند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین با اشاره به ایجاد کارگاه های اتقتصاد مقاومتی و کارگاه های کوچک و زود بازده گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۰۵ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان کارگاه های اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی این شهرستان داده شده است.

ایجاد ۳۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی و کوچک وزود بازده

این مطلب ۳۳۴ بار خوانده شده

فراهم کردن امکان زندگی برای مناطق محروم از مهاجرت روستاییان جلوگیری می کند

مهدی هنری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت: یکی از برنامه های بسیج سازندگی اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مردم است.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: دراین راستا پیگیری جهت استفاده بهینه از اعتبارات محرومیت زدایی کلیه نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع و هدایت آنها به سمت مناطق و روستاهای محروم استان را در برنامه دارد.

 وی بیان داشت: رفع محرمیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم، عامل بسیار مهمی در توسعه اقتصادی، تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

این مطلب ۲۱۸ بار خوانده شده

پرواربندی ۱۰هزار راس دام در آینده/ بی نیازی از واردات گوشت و امنیت غذایی هدف است

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)  خراسان جنوبی، دکتر حیدرزاده صبح امروز در حاشیه افتتاح فاز عملیاتی ۲۱۰۰ واحد مردمی پرواربندی دام ۱۵ رأسی در کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آغاز فاز اجرایی ۲ هزار و ۱۰۰ واحد در سراسر کشور به نمایندگی در خراسان جنوبی افتتاح می شود.

قائم مقام بنیاد تعاون سپاه با بیان اینکه با نظارت قرارگاه حامی سرمایه به عنوان مجری طرح و با کمک بسیج سازندگی استان این طرح اجرا می شود افزود: در این طرح در اختیار هر خانوار ۱۵ راس گوساله ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلویی قرار می دهیم.

این مطلب ۲۲۳ بار خوانده شده

شکل گیری ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) زین العابدین جویبان صبح امروز در همایش کشاورزی و اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: بسیج پشتوانه عظیمی برای عرصه های علمی کردن اقتصاد کشاورزی است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: تا کنون ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح همگام با کشاورزی الگوی موفقی برای کشاورزی است، عنوان کرد:  با این طرح راه های علمی کردن کشاورزی و افزایش کمی و کیفیت تولیدات را به کشاورزان می توان آموزش داد.

این مطلب ۲۸۶ بار خوانده شده

فعالیت بسیج سازندگی در سه حوزه محرومیت زدایی، اشتغال و توانمندسازی و اردوهای جهادی

به گزارش خبرنگاار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ مهدی هنری امروز در دیدار کارکنان این سازمان با نماینده ولی فقیه اظهارداشت: سازمان بسیج سازندگی به فرمان امام خامنه ایی (حفظه الله)تشکیل شد.

وی با بیان اینکه  بسیج سازندگی در سه حوزه اصلی محرومیت زدایی، اشتغال و توانمندسازی و اردوهای جهادی فعالیت دارد، گفت: این سازمان بنا بر اقتضائات ماموریت های دیگری نیز انجام می دهد.

هنری با بیان اینکه بسیج سازندگی تفاهم نامه ایی در بحث محرومیت زدایی با استانداری منعقد کرده است،افزود: این سازمان با ۱۲ دستگاه نیز تفاهم نامه امضاء کرده است.

این مطلب ۱۸۶ بار خوانده شده

مسائل اقتصادی در جامعه ما به عنوان یک جهاد است

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علی رضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار کارکنان سازمان بسیج سازندگی استان اظهارداشت: خیلی از افراد به دنبال این هستند که کار و شغل داشته باشند و از آن کسب درآمد کنند ولی حقیقت کار و اشتغال چیز دیگری است.

وی با بیان اینکه بیکاری در جامعه برای ما آفت است، گفت:  هر چند ثروتمند و نیازی به شغل نداشته باشیم ولی بیکاری برای ما عیب می باشد.

این مطلب ۲۶۲ بار خوانده شده

به دنبال ایجاد مزرعه هزار قطعه ای شترمرغ هستم

محمد علی پردل در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی کارآفرین وپرورش دهند شترمرغ  با اشاره به نحوه پرورش شتر مرغ در کنار کار کشاورزی اظهارداشت: من کشاورز هستم و سال ۱۳۷۵ زمین کشاورزی که داشتم با دیگر کشاورزان این منطقه معاوضه و زمین کشاورزی ام را یکپارچه سازی کردم و دوست داشتم بعد از دوران بازنشستگی فعالیت کشاورزی داشته باشم.

 

پردل: ایده کاشت پسته در منطقه زیرکوه را از سردار سلیمانی گرفتم

این مطلب ۱۹۶ بار خوانده شده

اتمام اسکان مردم زلزله زده روستای شیخ صله کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛مهدی هنری، پس از بازدید روستای زلزله‌زده شیخ صله کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه عملیات اسکان موقت روستای شیخ صله کرمانشاه با تلاش سپاه انصارالرضا(ع)، به اتمام رسیده اظهارداشت: گروه‌های جهادی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پایان یافت.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: عملیات امداد و نجات، اسکان اضطراری، اسکان موقت و کمک به اسکان دائم هم‌وطنان عزیز در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه به سپاه‌های استان واگذار شده بود.

صفحات