این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

عرضه زرشک باکیفیت به بازار با دستگاه هدبرداشت

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی،محسن سلیمی فرد یکی از مخترعین وپژوهشگران شهرستان قاینات است که با اختراع دستگاه هد برداشت زرشک که در سال ۱۳۹۰به ثبت رسانده است توانسته است فصل نوینی در برداشت این محصول که  سهم عمده ای از تولیدات خراسان جنوبی و بخصوص قاینات را به خود اختصاص داده،  بردارد .

این مطلب ۴ بار خوانده شده

شکل گیری ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) زین العابدین جویبان صبح امروز در همایش کشاورزی و اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: بسیج پشتوانه عظیمی برای عرصه های علمی کردن اقتصاد کشاورزی است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: تا کنون ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح همگام با کشاورزی الگوی موفقی برای کشاورزی است، عنوان کرد:  با این طرح راه های علمی کردن کشاورزی و افزایش کمی و کیفیت تولیدات را به کشاورزان می توان آموزش داد.

این مطلب ۱۲۱ بار خوانده شده

فعالیت بسیج سازندگی در سه حوزه محرومیت زدایی، اشتغال و توانمندسازی و اردوهای جهادی

به گزارش خبرنگاار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ مهدی هنری امروز در دیدار کارکنان این سازمان با نماینده ولی فقیه اظهارداشت: سازمان بسیج سازندگی به فرمان امام خامنه ایی (حفظه الله)تشکیل شد.

وی با بیان اینکه  بسیج سازندگی در سه حوزه اصلی محرومیت زدایی، اشتغال و توانمندسازی و اردوهای جهادی فعالیت دارد، گفت: این سازمان بنا بر اقتضائات ماموریت های دیگری نیز انجام می دهد.

هنری با بیان اینکه بسیج سازندگی تفاهم نامه ایی در بحث محرومیت زدایی با استانداری منعقد کرده است،افزود: این سازمان با ۱۲ دستگاه نیز تفاهم نامه امضاء کرده است.

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

مسائل اقتصادی در جامعه ما به عنوان یک جهاد است

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علی رضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار کارکنان سازمان بسیج سازندگی استان اظهارداشت: خیلی از افراد به دنبال این هستند که کار و شغل داشته باشند و از آن کسب درآمد کنند ولی حقیقت کار و اشتغال چیز دیگری است.

وی با بیان اینکه بیکاری در جامعه برای ما آفت است، گفت:  هر چند ثروتمند و نیازی به شغل نداشته باشیم ولی بیکاری برای ما عیب می باشد.

این مطلب ۶۲ بار خوانده شده

به دنبال ایجاد مزرعه هزار قطعه ای شترمرغ هستم

محمد علی پردل در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی کارآفرین وپرورش دهند شترمرغ  با اشاره به نحوه پرورش شتر مرغ در کنار کار کشاورزی اظهارداشت: من کشاورز هستم و سال ۱۳۷۵ زمین کشاورزی که داشتم با دیگر کشاورزان این منطقه معاوضه و زمین کشاورزی ام را یکپارچه سازی کردم و دوست داشتم بعد از دوران بازنشستگی فعالیت کشاورزی داشته باشم.

 

پردل: ایده کاشت پسته در منطقه زیرکوه را از سردار سلیمانی گرفتم

این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

اتمام اسکان مردم زلزله زده روستای شیخ صله کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛مهدی هنری، پس از بازدید روستای زلزله‌زده شیخ صله کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه عملیات اسکان موقت روستای شیخ صله کرمانشاه با تلاش سپاه انصارالرضا(ع)، به اتمام رسیده اظهارداشت: گروه‌های جهادی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پایان یافت.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: عملیات امداد و نجات، اسکان اضطراری، اسکان موقت و کمک به اسکان دائم هم‌وطنان عزیز در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه به سپاه‌های استان واگذار شده بود.

این مطلب ۱۳ بار خوانده شده

خراسان‌جنوبی پایلوت قوانین سخت است/ با بی‌میلی و جبر زمانه از این استان می‌روم/ سرمایه‌های انسانی زیادی در خراسان‌جنوبی سوخته شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی به نقل ازخبرگزاری فارس در بیرجند محمد زهرایی اظهار داشت: در کرمانشاه قرارگاهی با نام قرارگاه جهادی شهید جعفری تشکیل شده که ریاست آن را سردار فضلی بر عهده دارند و در این قرارگاه کمیته سازندگی شکل گرفته که مسؤولیت ساخت واحدهای مسکونی برای مردم کرمانشاه بر عهده من گذاشته شده است.

*ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی در کرمانشاه توسط قرارگاه شهید جعفری

این مطلب ۴۹ بار خوانده شده

مقاومت مردم و مسئولین مانع اجرای اقتصادمقاومتی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، محمد زهرایی مسئول بسیج سازندگی استان صبح امروز در اختتامیه اردوهای جهادی اظهارداشت: امسال با تغییر در اهداف راهبردی سازمان بسیج شاهد اثربخشی بیشتر حرکت های جهادی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در اردوهای جهادی به جای خوب کار کردن به دنبال کارهای خوب هستیم که نتایج ملموسی برای انظار عمومی و اذهان شاید معیوب بعضی معاندین بوجود بیاید.

این مطلب ۳۹ بار خوانده شده

خانه عالم روستای چاهک موسویه به نمایندگی از ۵۰ پروژه در استان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس بعد از نماز ظهر و عصر امروز  با حضور سردار حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر سپاه و سایر مسئولین خانه عالم روستای چاهک موسویه قاین به نمایندگی از ۵۰ پروژه محرومیت زدایی در خراسان جنوبی افتتاح شد.

این مطلب ۶۳ بار خوانده شده

عشایر نقش اساسی را در تولید محصولات دامی و صنایع دستی دارند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ حجت السلام والمسلمین سیدعلی رضا عبادی صبح امروز در دیدار سردار حزنی اظهارداشت: آنچه شما پاسداران انجام می دهید تجسم یک انسان مسلمان می باشد که لازم است در صحنه حضور داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:امروز بسیج و سپاه بر اساس چهار چوبی که دارد در راستای اهداف اسلام و انقلاب در حال حرکت است.

وی عنوان کرد: جامعه ما نیاز های متعددی دارد و آنچه که امروز نیاز جامعه ما است حفظ حراسات از جان، مال، ناموس، حفظ استقلال و مسائل اقتصادی است.

صفحات