این مطلب ۱۲۵ بار خوانده شده

عشایر همیشه و در همه جا اماده دفاع از انقلاب هستند / اجازه وقوع ناهنجاری در تورهای کویرنوردی را ندهید

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سردار سید هاشم غیاثی در همایش روز بسیج عشایری در جمع عشایر، قبایل و طوایف بخش سه قلعه در روستای زرین چاه اظهار داشت: عشایر ما همواره خود را تابع امر ولی فقیه می دانند و با روحیه و امید به آینده همچنان در میدان حمایت و جانبداری از نظام جمهوری اسلامی هستند .

 

وی با بیان اینکه امنیت بعنوان زمینه بسترساز همه فعالیتهای ما مطرح است گفت: امروز دشمن تلاش می کند تا قدرت نرم ما را مهار کند اما اعتقاد داریم که در بین خیلی از کشورهای جهان اسلام، کارکردهای ما بعنوان یک الگومطرح است.

این مطلب ۱۲۴ بار خوانده شده

بحران شدید در منطقه دور افتاده عشایری نهبندان در اثر خشکسالی ها

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، امام راحل عظیم الشان در یک جمله فرمودند "عشایر ذخایر انقلابند".

ذخیره، یعنی سرمایه‌ ای که انقلاب در اختیار دارد، تا در وقت احتیاج آن را خرج کند. یکایک عشایر باید با همین روحیه و احساس، زندگی و کار کنند.

نقش عشایر در اقتصاد مقاومتی در جهت اشتغال زایی، خودکفایی و تولید ملی و در حفظ امنیت مرزها و دفاع از انقلاب اسلامی در طول تاریخ بر کسی پوشیده نیست.

این مطلب ۱۳۱ بار خوانده شده

نمود توانمندی ها و محصولات عشایر استان در نمایشگاه کشوری

سحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۹ اردیبهشت روز تاریخی درانقلاب اسلامی و تجدید بیعت عشایر سراسر کشور با امام راحل است، اظهار داشت: جمله بیاد ماندنی و تاریخی امام راحل که فرمودند " عشایر ذخایرانقلاب هستند" در این روز بیان شده است.
مسئول بسیج عشایر سپاه انصارالرضا(علیه السلام) با بیان اینکه از چند سال گذشته این روز به نام بسیج عشایر نامگذاری شده است، گفت: به همین مناسبت در این روز برنامه های متعدد و متنوعی در سطح استان برگزار می شود.

این مطلب ۱۴۷ بار خوانده شده

جدا کردن مردم از بدنه انقلاب و ولایت، آرزویی محال برای دشمنان است

سرهنگ اسحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی خراسان جنوبی تنها بخشی از خراسان بزرگ بود و مثل امروز گستردگی نداشت و از نظر دولتی های رژیم شاه اهمیت ویژه ای نداشت اظهار داشت: اما به دلیل رفت و آمدهای درباری ها با خانواده علم ارتباط هایی بین بیرجند و دربار وجود داشت و به همین دلیل مردم این شهر هم دل خوشی از دست رژیم طاغوت، مسئولین سیاسی و کدخداها نداشتند.

این مطلب ۱۶۰ بار خوانده شده

انتقال آب و خرید تضمینی دام مهمترین مشکل عشایر استان است

اسحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار   پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیهم السلام) خراسان جنوبی، به اهمیت حوزه بهداشت و درمان در قشر عشایری استان اشاره کرد و اظهارداشت: اگر چه با اجرای طرح سلامت توسط وزارت بهداشت بخشی از دغدغه های عشایر همچون سایر اقشار مردم کاهش یافته است اما بخش عمده ای از مشکلات بهداشتی درمانی بر زمین مانده که از جمله دغدغه های عشایر مبتلا شدن به بیماری های واگیردار مشترک بین دام و انسان است.

این مطلب ۱۲۱ بار خوانده شده

اردوهای جهادی نمونه ای از اهداف انقلابی و یک حرکت با ارزش است

سعید رضا گلچین در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تا کنون سیاست و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در خصوص آبادانی و توسعه و پیشرفت در کشور صورت گرفته و مردم هم قدردان این موهبت الهی هستند و هنوز ممکن است در جای جای کشور ما نیاز به توجه و تلاش برای آبادانی باشد.

این مطلب ۱۴۱ بار خوانده شده

برگزاری یادواره ۷ شهید عشایر بخش مرکزی سربیشه

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی، امام جمعه سربیشه در این یادواره گفت: دو نوع شهادت وجود دارد اول شهیدی که در معرکه به شهادت رسیده است و دوم شهید به معنای عام که در روایات عده‌ای را شهید نامیده‌اند که شامل سه گروه می‌شود.

حجت‌السلام و المسلمین سنجری افزود: گروه اول طالب علم که در راه علم آموزی از دنیا برود، دوم کارگری که برای طلب روزی برای خانواده‌اش بیرون رفته و از دنیا برود وسوم کسی که محب اهل بیت باشد و از دنیا برود.

این مطلب ۱۱۵ بار خوانده شده

تلاش جدی مسئولان برای مشکلات عشایر استان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، استاندارخراسان جنوبی در این دیدار که ظهر یک‌شنبه صورت گرفت گفت: در توزيع اعتبارات مربوط به خشكسالی اولويت توزيع اعتبارات با عشاير و روستاييان مناطق مرزی است.
وجه‌الله خدمتگزار افزود: در سال جاری از محل اعتبارات مديريت بحران مبلغ دو ميليارد تومان به عشاير و روستاييان مناطق مرزی استان ابلاغ شده که بر اساس درصد اختصاص از مرکز اختصاص می‌یابد.

این مطلب ۱۵۵ بار خوانده شده

یادواره‌ شهید افضل حسینی در درح برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه در این یادواره معنوی با تبریک دهه ولایت گفت: ما باید برای نگهداری اسلام قربانی بدهیم همان طور که از صدر اسلام تعداد زیادی از مسلمانان قربانی شدند تا این اسلام زنده بماند.
وی افزود: شهدای ما قربانی‌هایی هستند که ملت ما برای حفظ اسلام داده است از این‌رو ما باید حافظ و نگهدار انقلاب باشیم .

این مطلب ۱۵۱ بار خوانده شده

عشایر نقش ارزنده ای در دفاع مقدس داشتند

محمد الیاسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، با بیان اینکه همایش بسیجیان عشایری در شهرستان سربیشه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: این همایش با حضور بسیجیان روستاهای عشایر نشین شهرستان و مسئولین برگزار شده است.
وی افزود: عشایر کشور و استان در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از مرزهای کشور در برابر تهاجمات دشمن نقش ارزنده ای داشتند.

صفحات