این مطلب ۲۱۹ بار خوانده شده

استفاده از توان وظرفیت نخبگان،روحانیت، در مساجد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی در همایش ائمه جمعه، جماعات، هیئت امناهای مساجد و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در بیرجند اظهارداشت: مساجد پایگاه انواع و اقسام اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و عبادی است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به اینکه باید به گونه ایی حرکت کنیم که به مسجد ترازانقلاب برسیم، افزود: برای رسیدن به مسجد تراز انقلاب باید اراده داشته باشیم و معایب کار گرفته شود.

این مطلب ۱۹۵ بار خوانده شده

تشکیل قرار گاه مسجد محوری به فرماندهی نماینده ولی فقیه در استان

رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با گرامی داشت سیزدهم آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی اظهارداشت: استکبار جهانی بخصوص آمریکا دشمن دیرینه انقلاب اسلامی هستند و همیشه در صدد توطئه بر علیه انقلاب بوده اند.

مسئول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی با اشاره به عملکرد این سازمان گفت: بسیج مساجد و محلات در سال جاری در حوزه مسجد وحوری فعالیت های خوبی در حال انجام است که در این راستا ۱۰۰مسجد در سراسر استان در سه سطح الگویی یک، دو و سه مشخص شده است.

این مطلب ۶۸۲ بار خوانده شده

برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی پرسشگران و رابطین علمی پروژه رصد

رضازارعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی اظهارداشت:  جلسه توجیهی فرماندهان حوزه های مقاومت، رابطین بسیج مساجد واماکن متبرکه سپاه استان از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج مساجد و محلات انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی افزود: کارگاه آموزشی توجیهی پرسشگران و رابطین علمی پروژه رصد استان  در ساختمان شهید محلاتی بیرجند در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: این مراسم با حضورجانشین فرماندهی سپاه استان، مسئول بسیج اماکن متبرکه استان، مدرسین،ناظرین پایگاه ، مساجد ، حسینیه ها و بقاء متبرکه به مدت یک روز برگزار می شود.

این مطلب ۳۶۱ بار خوانده شده

مسجد بایدپاسخ گوی همه مسائل افراد جامعه باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛ حجت السلام والمسلمین سید علی رضا عبادیدر در همایش گرامیداشت ۱۹ مهر و اختتامیه طرح آسمانی ها (اوقات فراغت) کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با حضور مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد، ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت اظهارداشت: خداوند متعال برای انسان دین را برگزید و رشد، تعالی و فضائل را در دین برای انسان تعلیم داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مرکز دینی چه از جهت آموزش، مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مسجد قرار داده شده است.

این مطلب ۲۱۰ بار خوانده شده

امروزه مساجد دژمحکمی در برابر جنگ فرهنگی دشمن هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی،احمد محبی در همایش گرامیداشت ۱۹ مهر و اختتامیه طرح آسمانی ها (اوقات فراغت) کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با حضور مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد، ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت اظهارداشت: امام جماعت مسجد، مدیر مسجد می باشد و مکانی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

مدیر کل فرهنگ ارشاد و اسلامی خراسان جنوبی گفت: امروزه اهمیت و ظرفیت مساجد خیلی بالا است ومساجد دژ محکمی در مقابل جنگ فرهنگی دشمن می باشند.

این مطلب ۳۳۸ بار خوانده شده

امروزه مسجد مرکز فکری تربیتی انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی سردار علی قاسمی صبح امروز در جمع مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج استان اظهارداشت: استراتژی که امام خمینی(ره)تصویر و تبیین برای مساجد برای این است که مسجد کانون جوشان انقلاب اسلامی باشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی با نقش و جایگاه مسجد در قبل و بعد از انقلاب اسلامی عنوان کرد: امام خمینی(ره)فرمودند" مسجد سنگر است و باید این سنگرها را حفظ کرد" سنگر مکانی است برای ادامه حیات سیاسی، اقتصادی، دینی که دین و انقلاب را حفظ کند.

این مطلب ۱۶۴ بار خوانده شده

آموزش صنایع دستی ، فنی و حرفه ای در راستای اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، غلامرضا فلاحی  در اختتامیه طرح جوانه های صالحین پایگاه مقاومت سجیه و کانون فرهنگی هنری مسجد امام صادق(علیه السلام) بیرجند با تقدیر ازدست اندرکاران و مربیان این طرح اظهارداشت: مربیانی که آموزش صنایع دستی و فنی و حرفی وقرآن به کارآموزان می آموزد هنر ایرانی اسلامی ومفاهیم قرآنی  را نشر می دهند.

این مطلب ۱۳۳ بار خوانده شده

مکتب تشییع برای همه اقشار مختلف جامعه امروزی حرف دارد / مدیران جبهه فرهنگی؛ جامعه مسجدی را بیشتر با دین و اسلام آشنا کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حجت السلام والمسلمین سید علی رضا عبادی صبح امروز در همایش ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه ها، خدام ، هئت امناها و اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد سراسر استان اظهارداشت: در چنین روزی توسط رژیم صهیونیستی به مسجد القصی توهین و این مسجد بزرگ اسلامی به آتش کشیده شد.

مشتریان مسجد تقوی تشنه پاکی هستند

این مطلب ۱۴۷ بار خوانده شده

مهمترین دغدغه بسیج مساجد حضور حداکثری اقشار مردم در نماز جماعت است

اسحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه دهه سوم شعبان، دهه تکریم و غبارروبی مساجد است، اظهار داشت: خراسان جنوبی یک هزار و ۳۳۰ مسجد و ۶۳ بقعه متبرکه دارد که از تعداد کل مساجد استان ۹۰۰ مسجد دارای پایگاه مقاومت بسیج خواهر و برادر است.

این مطلب ۱۴۹ بار خوانده شده

یکم تا دهم اردیبهشت ماه زمان ثبت نام برای شرکت در مراسم اعتکاف است

سرهنگ عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ، اظهارداشت: هر ساله همزمان با ۱۳ رجب مراسم معنوی اعتکاف آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه دارد.
وی افزود: ثبت نام برای شرکت در مراسم اعتکاف از امروز یکم اردیبهشت ماه آغاز شده است و تا ۱۰ اردیبهشت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در بیرجند بیش از۲۰ مسجد و در هر شهرستان ۲ تا ۵ مسجد پذیرای معتکفین هستند گفت: علاقه مندان باید برای ثبت نام به مساجد اعلام شده و مسجد جامع شهر خود مراجعه کنند.

صفحات