این مطلب ۲۴۳ بار خوانده شده

عارضه یابی واحدهای صنعتی بخشی از فعالیت های بسیج مهندسین است

 سهرابی فرد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی   با اشاره به دوره های آموزشی توسط این سازمان اظهارداشت: از ابتدای امسال برگزاری دوره  طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی برگزار شده است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی افزود: برگزاری دوره ی آموزشی hse  ، دوره ی آموزشی gis ویژه ی رشته ی معدن و برگزاری دوره آموزشی اتوکد از اول آبان، برگزاری دوره ی آموزشی و آشنایی اولیه خانه هوشمند (دوره هوشمند سازی ساختمان) در دهه ی اول آبان ماه برگزار می شود.

این مطلب ۴۲۹ بار خوانده شده

برگزاری سمینار تخصصی چگونگی حفاظت ساختمان ها در برابرصاعقه و ایمنی تجهیزات و انسان

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سمینار تخصصی چگونگی حفاظت ساختمان ها در برابرصاعقه و ایمنی تجهیزات و انسان با حضور اساتید مجرب کشوری ، توسط سازمان بسیج مهندسین سپاه استان و با همکاری سازمان نظام مهندسی در حال برگزاری است.               

این گردهمایی به مدت دو روز هشتم و نهم شهریورماه در مجتمع غدیر بیرجند برگزار می شود.      

این مطلب ۱۵۴ بار خوانده شده

فراهم شدن زمینه های سرمایه گذاری توسط استان قدس رضوی در معادن استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سالاری در دومین کارگروه تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن خراسان جنوبی با تبریک دهه کرامت اظهارداشت: از سال ۱۳۷۴ تا کنون رهبر معظم انقلاب هرساله به نوعی تا کید بر مسئله اقتصاد داشتند.

مسئول کارگروه بسیج مهندسین صنعت و معدن استان با اشاره به شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: باید فرهنگ سرمایه گذاری در استان تغییر پیدا کند .

این مطلب ۱۲۲ بار خوانده شده

بسیج مهندسین در جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران نقش محوری دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، یعقوب‌علی نظری در اولین جلسه شورای عالی بسیج مهندسین صنعتی خراسان جنوبی در سال جاری ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام گرفته توسط اعضای این شورا، اظهارداشت: رویکرد درون سازی ویژه مهندسین صنعتی وجود داشته باشد تا برای برطرف کردن آسیب‌های موجود در بین این قشراستفاده شود.

این مطلب ۱۴۳ بار خوانده شده

بزرگترین چالش ایران در ۱۰ سال آینده؛ مسکن مهر ساخته شده است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در همایش بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی در بیرجند اظهارداشت: امروزه همه شهرهای کشور به دلیل نبود معماری های خاص و اجرای ضوابط شهرسازی به هم شبیه شده اند و کمتر آثاری رنگ و روی معماری به خود دیده است.
وی افزود: هم اکنون وقت آن رسیده است که در ساخت شهرها تجدید نظر کنیم و علاوه بر استفاده از معماری های گذشته با استعانت از آن به مدیریت تغییر ارزش ها بپردازیم.

این مطلب ۱۳۵ بار خوانده شده

همایش بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی در بیرجند برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، همایش بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی با موضوع تبیین نقش و جایگاه مهندسین معمار و شهرساز در توسعه همه جانبه استان در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد.
نایب رئیس انجمن شهرسازان ایران در این همایش اظهارداشت: هم اکنون بسیاری از روستاهای کشور کم جمعیت شده است و مردم شهرگرا شده اند که این امر سبب ایجاد مشکلات زیادی در امر شهرسازی و شهرنشینی شده است.

این مطلب ۱۲۷ بار خوانده شده

برگزاری اولین جلسه تخصصی انجمن معماری در دانشگاه پیام نور

آرام در گفتگو با خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، از اولین جلسه تخصصی انجمن معماری بسیج مهندسی در دانشگاه پیام نور بیرجند خبرداد و اظهارداشت: این جلسه با حضور اعضای فعال بسیج مهندسین در رشته های معماری و شهر سازی و اساتید دانشگاه برگزار شده است.
مسئول سازمان بسیج مهندسین خراسان جنوبی گفت: اهم مباحث مطروحه در جلسات انجمن طراحی المانهای شهری با رویکرد طراحی بومی و اسلامی ، برسی سیمای شهری ، پدافند غیر عامل، و طراحی شهری مسجد محور در طراحی محلات است.
 

این مطلب ۱۴۹ بار خوانده شده

مشکلات اقتصادی در نتیجه کم توجهی مسئولین به سیاست های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیهم السلام) خراسان جنوبی، رئیس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در همایش اقتصاد مقاومتی با عنوان بسیج همگام با کشاورز در فردوس با اشاره به ورود آلاینده ها و گرم شدن کره ی زمین عنوان کرد: یکی از مسائلی که موجب تغییرات آب و هوایی و خشکسالی ها شده ورود آلاینده های کارخانه ها و افزایش گرما در کره ی زمین بوده است که منجر به کاهش تولیدات گیاهی، دامی و شیلات شده است.

این مطلب ۱۲۳ بار خوانده شده

افتتاح سه سالن ورزشی ۹ دی با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان در خراسان‌جنوبی

مسئول بسیج مهندسین سپاه انصارالرضا(ع) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی اظهار داشت: این سه سالن ورزشی در شهرستان‌های سرایان، سربیشه و بشرویه است.

وی با بیان اینکه برای هر سالن ورزشی ۱۵۰ میلیون تومان از سپاه کل کشور اعتبار دریافت شده است، افزود: اما این اعتبار برای ساخت سوله‌ها کافی نبود و سپاه انصارالرضا(ع) استان نیز برای ساخت هر سالن بیش از ۱۰۰میلیون تومان دیگر هزینه کرد.

این مطلب ۱۲۵ بار خوانده شده

افتتاح سه سالن ۹ دی از سوی سردار نقدی در استان/ برگزاری همایش بزرگ بسیج طلاب و دانشجو

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، همایش مسئولان بسیج دانشجویی در مرکز استان، افتتاح پروژه‌های عمرانی سپاه شامل سالن‌های ورزشی ۹ دی از طریق ویدئو کنفرانس راس ساعت ۱۴ توسط سردار نقدی، افتتاح چندین حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج به همت بسیج مهندسین، برگزاری نشست‌های سراسری نخبگان علمی در مرکز استان و برگزاری همایش سراسری بسیج طلاب در مرکز استان از مهم‌ترین برنامه های سومین روز از هفته بسیج در خراسان جنوبی است.

صفحات