این مطلب ۵ بار خوانده شده

افتتاح مهد شکوفه های مسجد امام حسن(ع) بیرجند

زهره داوری فرمانده و مسئول مهد شکوفه های مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، با بیان اینکه این مهد به دنبال تربیت دینی کودکان است گفت: آشنایی کودکان با مفاهیم دینی و آشنایی با مسجد از جمله اهداف تأسیس این مهد در مسجد بوده است.

زهره داوری با اشاره به اینکه ما باید از دوران کودکی فرزندان خود را با فرهنگ ولایت مداری آشنا کنیم تصریح کرد: از جمله شاخصه های مهم مدنظر ما در ایجاد این مهد آشنایی کودکان با فرهنگ ولایت مداری، جهاد و شهادت است.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

اطاعت از ولایت و ولایت مداری الگوی بارز زندگی حضرت زینب(س) است

حجت السلام والمسلمین مومن زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با تبریک میلاد حضرت زینب(س) اظهارداشت: زینب کبری(س) به عنوان الگو و اسوه برای همه زنان ومردان در همه عصر ها هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به سیره رفتاری و عملی حضرت زینب(س) گفت: مهمترین الگوی رفتاری وعملی ایشان بعد عبادی، فرهنگی و اجتماعی ایشان است.

وی ادامه داد: مهمترین ویژگی بارز حضرت زینب(س) ولایت مداری ایشان است که فراتر از نسبت خانوادگی است که در مقابل به امام حسن(علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) داشتند.

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

لزوم اتحاد و همدلی برای خدمت به مردم فارغ از هرگونه گرایش سیاسی/ ضرورت ترویج ورزش اخلاق‌مدار در جامعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی سردار داوود آذرنوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری فارس در بیرجند مردم خراسان‌جنوبی را مردمی ولایتمدار، بافرهنگ، تحصیلکرده‌ و سخت‌کوش دانست و گفت: سرمایه‌های عظیم و منابع انسانی بسیار خوبی در استان وجود دارد.

وی از فعالیت‌های قابل‌توجه و شایسته سازمان بسیج ورزشکاران خراسان‌جنوبی به نیکی یاد کرد و افزود: اعضای شورای عالی بسیج ورزشکاران استان منحصربه‌فرد بوده و به لحاظ ساختار حقیقی و حقوقی از ظرفیت و توانمندی بسیار خوبی برخوردار است.

این مطلب ۸۳ بار خوانده شده

ساخت دستگاه الوشن طلا از روی کربن فعال

جلیل خراشادی زاده، مخترع و سازنده دستگاه الوشن طلا از روی کربن فعال در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی درخصوص نحوه ی کار این دستگاه توضیح داد:  همانطور که در نقشه ­های سه بعدی و تصاویر طراحی شده مشاهده می­شود، حلال مخصوص شستشو پس از رسیدن به دمای مناسب در لوله مارپیچ درون منبع گرمایی، با رد شدن از ستون جایگیری محتوی کربن فعال استفاده شده در کارخانه های طلا باعث حل شدن طلا داخل خود می­شود و تولید محلول غلیظ طلا  می کند. پس از آن می توان این محلول را بوسیله دستگاه الکترووینینگ مخصوص مورد عمل قرار داده و شمش طلا را استخراج کرد.

این مطلب ۱۸ بار خوانده شده

برگزاری دوره توانمند سازی تخصصی ویژه سرگروه های کودک

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ حجت السلام امیر علی امیری در جلسه طرح تعالی تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در جمع فرماندهان ومسئولین تعلیم و تربیت حوزه های مقاومت این ناحیه اظهارداشت: دوره مقدماتی ویژه سرگروه های صالحین در حوزه های مقاومت خواهر و برادر برگزار می شود، گفت: دوره توانمند سازی تخصصی ویژه سرگروه های کودک نیز به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر انتخاب سرگروه های متخصص در حلقه های صالحین افزود: آشنایی با بسیج، ساختار بسیج و صالحین از ویژه گی های یک سرگروه می باشد.

این مطلب ۳۱ بار خوانده شده

کوچکترین غفلت سرنوشت شما را به دست ترامپ ها می دهد

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان صبح امروز در جمع فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات استان ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) اظهارداشت: پیشاپیش بزرگداشت روز ۹ دی ماه به همه مردم بصیرت مدار ایران اسلامی تهنیت باد.

وی اظهارداشت: در زندگی فیزیکی که خداوند متعال همه آنچه که لازم بوده و حکمت پروردگار اقتضا می کرده به همه موجودات از جمله انسان داده است.

این مطلب ۲۱ بار خوانده شده

در فتنه ۸۸ ؛ ولایت کشور را نجات داد

غلامرضا فلاحی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی با گرامی داشت نهم دی ماه اظهارداشت: هفته بصیرت از دوم تا نهم دی ما ه نام گذاری شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: مردم در نهم دی ماه موجب حرکت عظیم و حادثه بسیار بزرگ شدند و این حرکت سبب شد تا نظام اسلامی را تثبیت کنند.

وی ادامه داد: مردم در نهم دی ماه ثابت کردند که حامی نظام وهمیشه پشت سر ولایت حرکت می کنند و به دشمن اجازه رسیدن به اهداف پلید خود را هیچ گاه نخواهند داد.

مردم سربازان پا در رکاب ولایت هستند

این مطلب ۸۷ بار خوانده شده

برگزاری مسابقات قرآنی ناحیه ایی با حضور ۱۰۴ نفر از بسیجیان خواهر و برادر

حجت السلام امیر علی امیری درگفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی از برگزاری مسابقات قرآنی در بین بسیجیان خواهرو برادر خبر داد و اظهارداشت: این مسابقات به مدت یک روز در محل ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند و نماز خانه تعلیم و تربیت استان برگزار گردید.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه این مسابقات به صورت ناحیه ایی برگزارشد، عنوان کرد: بسیجیان خواهر و برادر که حائزرتبه برترهررشته شوند به مسابقه استانی  راه میباند.

این مطلب ۲۴۰ بار خوانده شده

هدف هر دو حزب سلطه بر جهان به زانو درآوردن مسلمانان است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، مهدی مزگی نژاد در نشست علمی «بررسی زوایای پنهان تصمیم ترامپ در خصوص مسئله فلسطین و سناریوی پیش روی غرب و جهان اسلام» در دانشگاه بیرجند اظهارداشت:  فضای به وجود آمده ای که امروز در صحنه عمل در نظام بین المللی می بینید فضایی است که آمریکایی ها می خواهند با تنش آفرینی در جهان به مقاصد شوم خود برسند.

این مطلب ۱۷ بار خوانده شده

حضور درصحنه جنگ اقتصادی ازمهمترین وظایف بسیجیان است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی غلامرضا فلاحی در بازدید ازکارگاه گلیم بافی بسیجیان حوزه مقاومت حضرت رقیه (س ) اظهرداشت: حضور درصحنه جنگ اقتصادی ازمهمترین وظایف بسیجیان در عصر حاضر است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به شاخصه های بسیج گفت: ب بسیج یعنی بیداری،  ی بسیجی یعنی یاری رساندن ، س  بسیج یعنی سازماندهی وسازندگی وج بسیج یعنی جهاد می باشد.

وی ادامه داد: چه زیباست که بسیجیان مااین مهم رادرک نموده ودر راستای اجرای منویات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای (مدظله العالی)دراین میدان نیزحضوری پررنگ دارند.

صفحات