این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

عرضه زرشک باکیفیت به بازار با دستگاه هدبرداشت

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی،محسن سلیمی فرد یکی از مخترعین وپژوهشگران شهرستان قاینات است که با اختراع دستگاه هد برداشت زرشک که در سال ۱۳۹۰به ثبت رسانده است توانسته است فصل نوینی در برداشت این محصول که  سهم عمده ای از تولیدات خراسان جنوبی و بخصوص قاینات را به خود اختصاص داده،  بردارد .

این مطلب ۵ بار خوانده شده

اعزام دانش آموزان پسر به مناطق هشت سال دفاع مقدس جنوب

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ اولین کاروان پسران پایه دهم متوسطه شهرستان قاین ،با ۴ دستگاه اتوبوس وبا بدرقه مسئولین این شهرستان راهی مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

این دانش‌آموزان به مدت پنج  روز از مناطق عملیاتی جنوب از قبیل اروند، شلمچه، دهلاویه، هویزه و همچنین از رزمایش تدارک دیده شده بازدید می‌کنند.

حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی آنان با فضای معنوی شهید و شهادت، یک نوع آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

 

این مطلب ۸ بار خوانده شده

مسجد محوری اولویت اصلی در هفته بسیج/ "بسیج مظهر مردم سالاری دینی " شعار محوری

حمیدرضا برات زاده در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)  خراسان جنوبی با اشاره به برنامه های هفته بسیج شهرستان گفت: با توجه به این که دشمن از پایگاه اصلی ومردمی ما یعنی مسجد واهمه داشته است لذا توجه ویژه به این پایگاه مردمی در دستور کار بسیج قرار گرفته است ورویکرد مسجد محوری از برنامه های هفته بسیج امسال خواهد بود.

این مطلب ۳۹ بار خوانده شده

بازار پوشاک داخلی در تصرف کالاهای قاچاق چینی / مردم جنس ارزان خارجی می خرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)؛ خراسان جنوبی استانی نسبت به دیگر استانهای کشور؛ استانی محروم به شمار می آید.

شهرستانهای این استان پتانسیل خوبی در بخش ها و عرصه های مختلف دارند و اگر حمایت های دولتی و تلاش خود آنها باشد می توانند نقش اساسی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سراسر استان داشته باشند.

چند سالی است امام خامنه ایی(حفظه الله) بر استفاده از توان و ظرفیت های داخلی کشوردر همه عرصه ها بخصوص اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

این مطلب ۱۷۹ بار خوانده شده

به دنبال گسترش و فراوری این محصول هستم / سپاه و جهاد کشاورزی کمک خوبی به من کرده اند

محمد علی شوشتری در گفتگو باخبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از توان و ظرفیت ها است، اظهارداشت:خراسان جنوبی نزدیک به دو دهه می باشد که با خشک سالی های شدید مواجه شده است.

 این پرورش دهنده گیاه آلوئه ورا ادامه داد: به دلیل خشک سالی های دو دهه خراسان جنوبی و شهرستان قاین و با تحقیقاتی که  انجام دادم به این نتیجه رسیدم که گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است.

این مطلب ۴۲ بار خوانده شده

ترامپ بداند که دوران جولانش به اتمام رسیده است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی ، صفر علی اسماعیلی در مراسم ویژه ۳۱شهریور ماه در جمع نیروهای نظامی وانتظامی وبسیجیان شهرستان قاین اظهارداشت:با آغاز جنگ تحمیلی که در ۳۱شهریور۱۳۵۹اتفاق افتاد کشورهای زیادی با صدام برعلیه ایران وارد جنگ شدند وباتوجه به این که انقلاب اسلامی ایران تازه به پیروزی رسیده بود ودر حال تدارک ایرانی آباد بود این جنگ سرگرفت .

این مطلب ۳۶ بار خوانده شده

راه توسل به امام حسین (علیه السلام) ولایت فقیه است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ، حجت الاسلام ملک آبادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دیدار پرسنل سپاه قاین با امام جمعه شهرگفت:حضرت امام (ره)می فرمایند محرم وصفراست که اسلام را زنده نگه داشته است وقطعا دفاع مقدس بود که انقلاب اسلامی ایران را نگه داشت وامسال هم  آغاز هفته دفاع مقدس وتقارن آن با ماه محرم است.

وی افزود:تقارن محرم وهفته دفاع را می توان  از کربلای حسینی تا کربلای خمینی معنا کرد واین بهترین تعبیری است که انسان می تواند داشته باشد

این مطلب ۲۴ بار خوانده شده

امتداد عاشورا باید در برنامه های هفته دفاع مقدس احساس شود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی،حسین رضایی جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: آغاز شروع هفته دفاع مقدس با ماه محرم است وباید رویکرد ما در برنامه ها به گونه ای باشد که  امتداد عاشورا ودفاع مقدس  در برنامه ها احساس شود.

وی در ادامه با گرامیداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و همه مجاهداني که در مسير اعتلاي كلمه الله زحمت كشيدند گفت: امسال هفته دفاع مقدس با ماه محرم تقارن داردواین ظرفيت و فرصت مناسبي است براي اينكه بيشترين بهره را براي فرهنگ سازي در عرصه دفاع مقدس ببریم.

این مطلب ۲۰۱ بار خوانده شده

دشمن در تهدید فرهنگی به دنبال جدا کردن انقلابی گری و اسلام ناب از جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) حجت الاسلام ملک آبادی ضمن توجهه به اهمیت اردوهای جهادی در افتتاح اردو ی جهادی فرهنگی تبلیغی زینبیه در روستای قومنجان از توابع شهرستان قاینات اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با سه نوع تهدید رو برو بوده ومی باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین ادامه داد: یک تهدید،تهدید نظامی است  که ۸ سال درگیر این تهدید بودیم و به حول قوه الهی به پیروزی رسیدیم.

این مطلب ۴۸۱ بار خوانده شده

امروز عده ای قصد دارند استعمار فرانو را وارد کشور کنند/به برکت برجام شرکت پژو فرانسه دوباره رونق اقتصادی شامل حالش شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حجت الاسلام ملک آبادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قاینات درجلسه هیئت عاشقان ولایت آرین شهر که به همت حوزه های شهید بهشتی و آل طه برگزار شد بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی ایران و تشکیل بسیج مستضعفین ملت های مستضعف فهمیدند که می شود با آمریکا هم درافتاد.

وی عنوان کرد: حضرت امام(ره) فرمودند "آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند" این درست و واقعیت است. تفکر بسیجی ولایت مداری، بصیرت، دشمن شناسی، ارتباط و اتکای به خداوند متعال است.

صفحات