این مطلب ۱۴۰ بار خوانده شده

پرداخت ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کشاورزی در فردوس

رئیس جهاد کشاورزی فردوس از پرداخت مبلغ ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) از فردوس، عباسعلی غلامی در سیزدهمین جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی فردوس اظهار کرد: به منظور حمایت از کشاورزان و نیز توسعه بخش کشاورزی، کارگروه توسعه بخش کشاورزی تشکیل و در این ارتباط تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷۰۴ طرح کشاورزی در زمینه‌های مختلف شامل احداث و توسعه باغات، احداث باغ پسته و مزارع زعفران، ترمیم و حصارکشی باغات، احداث واحدهای دامداری و پرواربندی، استخر پرورش ماهی و پرورش زنبور عسل در کارگروه توسعه بخش کشاورزی فردوس به تصویب رسیده است.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس افزود: در حال حاضر این تعداد طرح به بانک‌های عامل شهرستان معرفی و بیش از ۱۰۰ طرح دیگر نیز در دست اقدام است.

غلامی تسهیلات در نظر گرفته برای طرح‌های کشاورزی مصوب شده در فردوس را ۳۶ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این تعداد طرح برای بیش از ۲۵۳ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارگروه توسعه بخش کشاورزی فردوس با معرفی طرح‌های مختلف کشاورزی به بانک‌های عامل توانسته بیش از سهم در نظر گرفته شده شهرستان به متقاضیان تسهیلات پرداخت کند، یادآور شد: فردوس در جایگاه نخست معرفی طرح و رتبه دوم پرداخت تسهیلات کشاورزی در خراسان جنوبی قرار دارد.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس سهم این شهرستان در اجرای طرح‌های بزرگ کشاورزی را تعداد پنج طرح اعلام کرد و گفت: طرح‌هایی نظیر پرورش مرغ تخم‌گذار، واحد عمده و بزرگ زعفران، تولید گیاهان دارویی و تولید پودر میوه‌جات مورد حمایت قرار می‌‌گیرد و در شهرستان نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

غلامی سهم شهرستان فردوس در تسهیلات بخش کشاورزی به متقاضیان را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون بیشتر از این مبلغ به بانک‌های عامل طرح معرفی شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۵۰ میلیارد تومان یعنی دو برابر سهم شهرستان، طرح مصوب و به بانک‌ها معرفی شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.