این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

سنگ فرش کوچه ها مهم تر از آب آشامیدنی و بقاء ۶۰ هزار روستایی است

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: برای آب آشاميدني و بقاء حدود٦٠ هزار نفر در روستاها رديف اعتباري مستقلي وجود ندارد و اين بايد در مجلس ديده شود و همچون سنگ فرش كوچه ها براي آن رديف بودجه اي قرار بگيرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، محمد زهرایی صبح امروز در ديدار با مسئول و كاركنان خبرگزاري تسنيم اظهارداشت: متاسفانه مدل خاصي براي توسعه روستايي نداريم و این باعث وجود محروميت بسيار است در روستاها. ين مورد همانند سند آمايش هنوز در دست بررسي است.

وی عنوان کرد: ما بايد از يك چارچوب در توسعه روستاها تبعيت كنيم، موازي كاري ادارات در راستاي انجام بعضي فعاليت ها باعث حتي خنثي سازي اثر آن فعاليت ها مي شود.

زهرایی خاطرنشان کرد: بايد گروهي باشد كه بطور كارشناسي اولويت هاي روستاها را بررسي نمايد و سپس هر بخش مورد نياز را اداره و سازمان مورد نظر انجام دهد.

وی ابراز داشت: چرا با وجود كارهاي بسيار در روستاها سيل مهاجرت از روستاها به شهر است؟ يكي از دلايل اين موضوع عدم پرداختن به اولويت هاي روستاها است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان افزود: بخشي از فعاليت هاي سازمان پروژه هاي محروميت زدايي است كه در سال هاي قبل بيشتر بوده و به دليل كمبود اعتبار در حال حاضر كمتر شده اما با اين وجود همچنان همكاري با ادارات و دولت وجود دارد.

وی اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتي اين سازمان نگاه به فعال سازي كارگاه هاي خرد كمك اشتغال روستايي است اما نگاه كلان و دستورالعمل ها بر اين نيست و بر توليد صنعتي است و هنوز براي مشاغل خانگي خرد مجوز صادر نمي شود.

زهرایی ادامه داد: مبحث نظارت بهداشتي هم وجود دارد كه همكاري بسيار خوبي وجود دارد و بزودي مكانيزم آن تعريف مي شود.

وی متذکر شد: در مواري وجود دارد كه بسيج ميتواند ورود كند اما هنوز استفاده اي نشده ، بطور مثال در برق، گاز و راه و... مي توان از ظرفيت بسيج و جهادگران استفاده كرد.

مسئول بسیج سازندگی بیان داشت: در بحث محروميت زدايي موضوع منابع آبي بدليل مشكل شديد آن در اولويت قرار دارد كه در طرح هاي پيشنهادي به قرارگاه محروميت زدايي قرب كوثر نيز وجود دارد كه به اميد خدا با تخصيص اعتبار به آن پرداخته مي شود.

وی اضافه کرد: در دهستان درح در حيطه ي محدود قنات، گابيون بندي و اينگونه طرح هاي كوچك حتي در بررسي انجام شده به حدود ٢٠ ميليارد تومان نياز است و اين عمق محروميت اين استان را مي رساند.

با وجود آبرساني سيار هنوز یک ميليارد و ششصد ميليون تومان طلب داريم

زهرایی اظهار داشت: متاسفانه با وجود تحويل آبرساني سيار هنوز یک ميليارد و ششصد ميليون تومان طلب داريم كه اين نه براي ما بلكه بيشتر براي رانندگان عزيز مشكل ساز است كه ماه ها است حق و حقوق خود را دريافت نكرده اند.

وی تصریح کرد: چرا در استان ما با وجود كمبود اعتبار پروژه هاي بي اعتباري كه به اشتغال و ... ختم نمي شود انجام مي شود اما رديف اعتباري مستقلي براي آبرساني وجود ندارد وقتي اين موضوع با آب آشاميدني و بقاء حدود٦٠ هزار نفر در روستاها در ارتباط است. و اين بايد مجلس ديده شود همچون سنگ فرش كوچه ها براي آن رديف بودجه اي قرار بگيرد.

مسئول بسیج سازندگی استان ادامه داد: در حيطه اردوهاي جهادي هم با حضور آستان قدس رضوي الحمدلله جنبش خاصي ايجاد شده كه جاي تشكر خاص دارد. يك نوع حمايت آستان قدس از گروه ها تا سقف پنج ميليون تومان است كه اين براي رفع مشكلات گروه ها بسيار خوب است، و يك نوع حمايت هم انجام پروژه ها است كه به آستان ارسال شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.