این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی :

ارائه بیش از ۷هزار خدمت در بیمارستان صحرایی شهدای وحدت۲

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: در بیمارستان صحرایی شهدای وحدت ۲ مستقر در شوسف، ۲۴ آذر روز سوم این طرح یک هزار و ۹۲۹ نفر مراجعه کردند که از این تعداد ۶ هزار و۹۳۷خدمت ارائه شده و ۳۳ مورد جراحی صورت گرفته است.
نسخه مناسب چاپ

 محمدرضا فخر در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام )خراسان جنوبی اظهارداشت: بیمارستان صحرایی شهدای وحدت ۲ یا بیمارستان سیار ثامن الائمه از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه به همت بهداری رزمی مرکز شمال شرق نیروی زمینی سپاه برپا شده و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی استان مشغول ارائه خدمت به مردم محروم منطقه شوسف نهبندان هستند.

وی عنوان کرد: این بیمارستان با استفاده از سازه های کانکسی تجهیز شده و اقداماتی شامل ویزیت عمومی ، تخصصی، تزریقات، پانسمان نوار قلب، رادیولوژی و سونوگرافی و نیز اعمال جراحی را به صورت رایگان ارائه می کند.

وی افزود: در ۲۴ آذر روز سوم این طرح یک هزار و ۹۲۹ نفر مراجعه کردند که از این تعداد ۶ هزار و۹۳۷خدمت ارائه شده و ۳۳ مورد جراحی صورت گرفته است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: تعداد افراد جهادگر در این بیمارستان صحرایی ۱۶۰ نفر است که تعدادی از بهداری شمال شرق مشهد و تعدادی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی در این طرح حضور دارند.

وی ادامه داد: همکاران ما از خراسان جنوبی شامل ۱۴ نفر متخصص، ۸ نفر دندان پزشک و ۲۴ نفر پزشک عمومی از ابتدای طرح و غربالگری تا پایان طرح حضور دارند.

فخر خاطرنشان کرد: همزمان با بیمارستان صحرایی اعزام تیم های تخصصی به روستای طبسین نهبندان شامل متخصص زنان، سونوگرافی، قلب، اطفال، چشم و بینایی سنج بوده است.

وی بیان داشت: در منطقه طبسین به نزدیک ۶۰۰ نفر خدمت ارائه شده است. و داروی رایگان تحویل گرفتند و تعدادی هم متناسب با نیاز به بیمارستان های استان و شهرستان معرفی شدند.

وی افزود: با همکاری کمیته امداد شهرستان نهبندان ضمن برگزاری آموزش های بهداشتی اقدام به توزیع بسته لوازم بهداشتی هم بین دانش آموزان انجام شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.