این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
آیت‌الله اختری در اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی:

دیدارها میان علمای شیعه و سنی وحدت‌آفرین است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: امروز شاهد جنایات گوناگون در جهان اسلام هستیم، علما با احساس مسئولیت و جایگاه خاص خود، جامعه را به سوی وحدت دعوت کنند. حرکت‌های همسو و دیدارهای علمای شیعه و سنی در این راستا بسیار تأثیرگذار است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا عليه السلام خراسان جنوبي به نقل از فارس، آیت‌الله محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به عنوان نخستین سخنران مراسم اختتامیه بیست و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در ابتدا با تبریک ولادت پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع) گفت: مسأله محوریت قرآن کریم در حل و فصل مسائل اسلامی و جایگاهی که خداوند متعال برای قرآن کریم به عنوان یادگار جاویدان خودش در میان امت اسلامی قرار داده ، قابل بررسی است. قرآن کریم را خداوند به عنوان محور، راهنما و کتاب هدایت مردم تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم از همان ابتدا توانست نقش هدایتگری و نجات انسان از ظلمت را ایفا کند، یادآور شد: آنچه از صدر اسلام و سال‌های عمر پیامبر (ص) می بینیم همین محوریت قرآن کریم است. امروز جامعه ما دچار تشویش، تفرقه، درگیری و کشتار مسلمانان شده است این از کجا برای مسلمانان به وجود آمده است؟ چرا باید شاهد به خاک و خون کشیده شدن مسلمانان باشیم؟ هر روز خبر شهادت در پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای را می‌شنویم، چرا این فتنه‌ها بروز کرده است؟

آیت‌الله اختری در ادامه افزود: رشد اسلام در جامعه، بیداری اسلامی در جهان و اقبال بسیاری از غیر مسلمانان به اسلام و مردم در غرب و اروپا به اسلام ما را به مجد اسلام و عظمت آن سوق می‌دهد. خداوند برای مسلمانان برابری خواسته اما چرا ما دچار گرفتاری هستیم؟ بیاییم با هم قرآن را محور قرار دهیم اگر اختلافی در بین ماست با قرآن آن را رفع کنیم.

وی با تأکید بر نظر رهبری درباره رفع اختلافات و فتنه انگیزی‌ها اظهار داشت: در تاریخ سیاست مداران انگلیسی باعث این تفرقه ها شدند کشورهای مسلمان را به جان هم انداختند بنابراین امروز ما شاهد اینگونه جنایات هستیم باید علما مسئول شوند و جامعه را به وحدت برسانند در مقابل کشتارها و فتواهایی که حرام خدا را حلال کرده‌اند این افراد نظیر عالمانی که بین برخی مسلمانان فتوا می دهند که اینکار نه تنها فتنه‌گری است بلکه از بین شیعان هم عده‌ای به این فتنه دامن می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه در مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مقابل این فتنه گری‌ها ایستادگی می‌شود، اظهار داشت: مذهب شیعه، سنی، حنفی، شافعی و ... همه باید متحد شویم، من درخواستم از علما این است که چرا ما مسئولیت خود را احساس نمی کنیم؟ همه باید با همین هدف حرکت کنیم و با هم همسو شویم بیاییم پیشنهاد دهیم که حرکت های همسو ما دیدارهای علمای شیعه و سنی زیاد شود تا آنهایی که در حال به خاک و خون کشیدن مردم هستند و با پول سلاح در اختیار بقیه قرار می دهند هدایت شوند. قرآن محور کارها شود چرا که نزدیک ترین راه به رسیدن جامعه به برابری است.

وی در پایان گفت: به عنوان نماینده مجمع جهانی اهل بیت بارها در جلسات گفتم که بین شیعه و سنی انتظاری که می رود برابری است علمای مسلمانان، سیاستمداران و دول اسلامی برای وحدت و یکپارچگی اختلافات را کنار بگذارند امروز دشمن از کمترین اختلاف ما استفاده می کند امیدواریم با کمک رهبر معظم انقلاب برای سرمایه گذاری در این زمینه تلاش بیشتری شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.