این مطلب ۱۷ بار خوانده شده

فرمانده مدافعين عراقي حرم «زينب كبري(س)» كيست؟

عمده ي مدافعان عراقي «حرم زينب كبري(س)»، اعضاي گروهي به نام «عصائب اهل حق» هستند كه در سال ۲۰۰۴ ميلادي، در عراق تاسيس شد.اين گروه، از وفاداران به خاندانِ «صدر» بودند و در برابر اشغالگري آمريكا در عراق نيز، مقاومت سختي از خود نشان دادند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا عليه السلام خراسان جنوبي به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، بيش از دو سال است كه ايادي فرقه‌ي ضاله‌ي «وهابيت» و «تكفيريون»، با هدايت و پشتيباني مستقيمِ متحدانِ منطقه اي ايالات متحده ي آمريكا، كشور سوريه را محل تاخت و تاز خود قرار داده اند و در اين ميان، عتبات مقدسه ي شيعيان نيز مورد تعدي و تخريب قرار گرفته است. در همين راستا، يگان هاي خودجوش و مردمي «مدافعان حرم» شكل گرفتند كه توانستند ضربات مهلكي را بر «ارتش وهابي» و «تروريست هاي تكفيري» وارد سازند. شيعيان لبناني، عراقي، يمني، افغاني و ايراني، در اين يگان ها عضويت دارند و به مقابله با حملاتِ سنگين «دشمنان اهل بيت(صلوات الله عليهم)» به «حريم آل الله» مي پردازند و در اين نبرد، حماسه هاي بزرگي آفريده اند كه در آينده، بيش از امروز، ابعادشان روشن خواهد شد.
عمده ي مدافعان عراقي «حرم زينب كبري(س)» كه در يگانِ موسوم به «لشكرِ ابا الفضل العباس عليه السلام» سازماندهي شده اند، اعضاي گروهي به نام «عصائب اهل حق» هستند كه در سال ۲۰۰۴ ميلادي، در عراق تاسيس شد. اين گروه، از وفاداران به خاندانِ «صدر» بودند و در برابر اشغالگري آمريكا در عراق نيز، مقاومت سختي از خود نشان دادند.
امروز، رهبري «عصائب اهل حق»، بر عهده‌ي «حجت الاسلام شيخ قيس خزعلي» قرار دارد و نيروهاي اين تشكل، نقشي جدي و غير قابل انكار در دفاع مقدس از حرم زينبي بر عهده دارند و شهداي عزيزي را در اين مسير تقديم نموده اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.