این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
آيت‌الله مصباح يزدي:

آمريكا و غرب حيات خود را مديون خوي جنگ‌طلبي هستند

رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني گفت: آمريكا و قدرت‌هاي زورگوي غربي، حيات خود را مديون خوي جنگ‌طلبي هستند، هرچند كه با بوق و كرنا، داعيه دفاع از حقوق بشر را نيز دارند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا عليه السلام خراسان جنوبي به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در ديدار جمعي از مديران وزارت دفاع با اشاره به اهميت افزايش قدرت دفاعي اظهار داشت: از مهمترين دلايل تشكيل حكومت‌ها ايجاد قدرت دفاعي براي حفظ دين، اموال، جان و خاك است.

وي يكي از مهمترين ويژگي‌هاي دفاعي نظام اسلام را دفاع از دين در مرحله اول و پس از آن دفاع از جان و اموال مردم و خاك كشور ذكر كرد و افزود: در نظام اسلامي، اصل بر حفظ دين و تاكيد بر ترويج معارف ديني است.

عضو مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: مهمترين شاخصه نظام الهي كه در راس آن پيامبر اسلام(ص)، ائمه اطهار(ع) و در زمان غيبت، ولي فقيه قرار دارد حفظ ارزش‌هاي اسلامي است.

وي با اشاره به عمليات وهابي‌هاي تكفيري در سوريه، اظهار داشت: وهابي‌هاي تكفيري ميوه همان درخت‌هايي هستند كه بعد از رحلت پيامبر(ص) از حق روي‌گردان شدند.

عضو خبرگان رهبري تصريح كرد: اگر در جوامع اسلامي معارف پيامبر(ص) اسلام و اهل بيت(ع) كم‌رنگ شود، كم كم به سمت سلطنتي و امپراطوري شدن خواهند رفت.

آيت‌الله مصباح‌يزدي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه زور، تسلط بر كشورهاي ضعيف و داشتن قدرت نظامي برتر، حرف اول را در كشورهاي غربي مي‌زند، به ادعاي دروغين آمريكا در دفاع از حقوق بشر اشاره كرد و گفتند: هرجاي دنيا فساد، جنگ و خونريزي و تجاوز به حقوق مظلومين وجود دارد، رد پاي آمريكايي‌ها كاملا مشهود است.

عضو خبرگان رهبري تصريح كرد: آمريكا و قدرت‌هاي زورگوي غربي، حيات خود را مديون خوي جنگ‌طلبي هستند، هرچند كه با بوق و كرنا، داعيه دفاع از حقوق بشر را نيز دارند.

وي با تاكيد بر اينكه «زور، حرف اول ابرقدرت‌هاست»، تاكيد كرد: ادعاي دفاع از حقوق بشر، تنها بهانه‌اي براي فريب افكار عمومي مردم جهان است و هدف آمريكا توسعه و گسترش زندگي جنگلي وحشي بين ملت‌ها است.

آيت‌الله مصبا‌ح‌يزدي يادآور شد: آمريكا به راستي شيطان بزرگ است و امام(ره) به درستي اين لقب را به آمريكاي جنايتكار داد.

رئيس موسسه امام خميني(ره) تاكيد كردند: نبايد دفاع اسلامي را با دفاع آمريكايي، روسي و ... مقايسه كرد؛ زيرا دفاع اسلامي دفاع از اصل دين است؛ بر اين اساس مسئولين دفاعي كشور در درجه اول بايد مروجين و حافظين دين اسلام در محيط خانه، محل كار و سازمان خود باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.