این مطلب ۲۵ بار خوانده شده

آمریکا دسترسی دانشجویان ایرانی به کلاس‌های آنلاین را مسدود کرد

مرجع تنظیم مقررات آمریکا دانشگاه‌ها و شرکت‌های این کشور را از ارائه خدمات کلاس‌های آنلاین به دانشجویان ایرانی، کوبایی و سودانی منع کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا عليه السلام خراسان جنوبي به نقل از فارس، تصمیم تازه مراجع قانونگذاری آمریکا مبنی بر لزوم دریافت مجوز برای ارائه خدمات کلاس‌های آنلاین به دانشجویان تبعه کشورهای تحریم‌شده، به عدم دسترسی دانشجویان ایرانی به دوره‌های آنلاین دانشگاه‌ها و شرکت‌های آمریکایی شده است. علاوه بر ایران، دانشجویان کوبا و سودان نیز دچار وضعیتی مشابه شده‌اند.

اجرای این تصمیم جدید، دسترسی دانشجویان ایرانی به سایت «کورسرا» (Coursera) را که یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های ارائه «دوره‌های آزاد برخط» (Moocs) است، ناممکن کرده است. با این حال، مسئولان این مراکز اعلام کرده‌اند که در حال رایزنی با مراجع قانونی هستند تا بتوانند ارائه این خدمات را از تحریم‌ها معاف کنند.

شرکت کورسرا در بیانیه‌ای که هفته قبل در این مورد منتشر کرد، آورده است: «مایه تاسف عمیق است که مجبوریم برخی تغییرات را در دسترسی‌ها از برخی کشورها اعمال کنیم.»

این تصمیم دولت آمریکا با انتقادات زیادی در فضای مجازی مواجه شده و حتی منجر به شکل‌گیری کمپینی برای درخواست از کاخ سفید جهت لغو تصمیم جدید شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.