این مطلب ۳۰ بار خوانده شده
آيت‌الله نوري‌همداني:

پاسخ مادر ۳ شهيد به اشتون كوبنده بود/ ضعف مديريت برخي‌ها موجب ديدار اشتون با فتنه‌گران شد

يكي از مراجع عظام تقليد با بيان اينكه پاسخ مادر سه شهيد به اشتون كوبنده بود گفت: ضعف مديريت برخي‌ها موجب ديدار اشتون با فتنه‌گران شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا عليه السلام خراسان جنوبي به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج؛ آيت‌الله حسين نوري‌همداني در ديدار معاونان عقيدتي بسيج قوه قضائيه و سازمان‌هاي تابعه و همسران كاركنان وزارت دفاع مشهد اظهار كرد: خداوند برخي از جريان‌ها را به عنوان سنت قرار داده و تا زماني كه مردم اخلاق، رفتار و اعمال خود را تغيير ندهند خداوند آنها را مشمول لطف خود نمي‌كند.

وي با بيان اينكه سنت از سوي خداوند آمده تا مردم را هدايت و راهنمايي كند گفت: سنت پيامبران همواره در امتداد سنت خدا قرار دارد و هيچگاه قطع نشده است تا پيغام‌هاي پروردگار به مردم رسانده شود و مردم در آن خط گام بردارند و انحراف پيدا نكنند.

اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد:‌ اين رسالت و خط امتداد بر اساس مفاهيم آيات قرآن هميشه ادامه دارد تا راه حق همواره و استوار شود و مردم حق و باطل را بشناسند و راه را ادامه دهند.

وي عنوان داشت:‌ راهي كه پيامبران در آن گام برداشتند داراي خطراتي است و راه ساده‌اي نيست بلكه نياز به جهاد،‌ زحمت و تلاش دارد.

آيت‌الله نوري همداني خاطرنشان كرد: منصب قضاوت بسيار مهم بود و‌ اين جايگاه يكي از شئون حكومت اسلامي است.

وي ادامه داد:‌ چندين قرن مردم زير سيطره سلاطين بودند ولي از نظر اسلام سلطنت مشروعيت ندارد زيرا سبب مي‌شود عده‌اي كاخ‌نشين مشغول خوش گذراني باشند و مردم در فقر فرهنگي و مالي به سر ببرند.

استاد حوزه علميه قم يادآور شد: از نظر اسلام حكومتي مشروع است كه در رأس آن پيامبر، امام يا قائم مقام امام قرار دارد و در دوران كنوني بايد فقيه،‌ اسلام‌شناس، مدير در سطح بالا وجود داشته باشد تا جامعه اسلامي را با عزت و اقتدار اداره كند و در برابر دشمنان كينه‌توز بايستد.

وي ادامه داد: اين فرد بايد داراي شجاعتي باشد كه بتواند جامعه را اداره كند و در برابر خط باطل با شجاعت بايستد زيرا هيچ پيامبري وجود نداشته كه جهاد در مكتب او نباشد.

آيت‌الله نوري همداني با اشاره به اهميت انقلاب امام خميني(ره) گفت: ايشان مستضعفان را بيدار كرد و اكنون انقلاب در كل جهان اثر گذاشته و افق جديدي در برابر همه گشوده است كه مستكبران را منفور و متزلزل مي‌كند.

وي يادآور شد: انقلاب اسلامي با توكل به خدا به چنين مقامي رسيده و جز كمك خداوند چيزي نبوده بنابراين وصيت‌نامه امام خميني(ره) به عنوان تجارب ايشان بسيار آموزنده است.

اين مرجع تقليد عنوان داشت:‌ فرهنگ و جهاد و شهادت دو مقوله‌اي است كه در طول دوران مختلف اسلام توسط پيامبران و ائمه اطهار (ع) ترويج مي‌شد كه سبب شد كه سرنوشت‌ها رقم بخورد.

وي يادآور شد:‌ وصيت‌نامه شهدا نيز داراي درس‌هاي آموزنده است، بر اساس وصيت‌نامه آنها مسير راه روشن مي‌شود و همين طور بر اساس اين وصيت‌نامه شهدا از ما خواستند كه مساجد و مراسم اعتكاف را خالي نگذاريم.

آيت‌الله نوري همداني با اشاره به سفر اشتون به ايران گفت: وي براي مسئله هسته‌اي به ايران آمد ولي به دليل ضعف مديريت چند نفر از فتنه‌گران سال ۸۸ به صورت مغرضانه نامه‌اي به او دادند.

وي تصريح كرد: اشتون بيان كرد كه من براي اين آمده بودم كه حقوق بشر در ايران را مورد بررسي قرار دهم و حقوق بشر در ايران رعايت نمي‌شود در حالي كه مادر سه شهيد نيز نامه‌اي به وي داد مبني بر اينكه چرا زماني كه سلاح شيميايي به عراق مي‌دادند، دم از حقوق بشر نمي‌زديد.

استاد حوزه علميه قم يادآور شد:‌ اين نشان‌دهنده ضعف مديريت در ايران است كه نبايد اجازه مي‌دادند كه سه نفر از مغرضان با وي تماس بگيرند و حتي پاسخ مادر شهيد را نيز بايد مسئولان ارائه مي‌كردند.

وي با اشاره به اهميت فرهنگ گفت: فرهنگ بسيار مهم است و نبايد جريان فرهنگي طوري باشد كه دشمن سوء استفاده كند.

آيت‌الله نوري همداني با اشاره به عيد نوروز امسال گفت: نوروز امسال بين دو ايام فاطميه است البته مردم ما ثابت كردند زماني كه عيد و ايام عزاداري با يكديگر تقارن پيدا مي‌كند عزاداري را ترجيح مي‌دهند ولي ازدواج در ايام نوروز به شرط رعايت موازين شرعي مانعي ندارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.