این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
آيت‌الله مصباح يزدي:

حمايت حكام مرتجع منطقه از تكفيري ها براي حفظ مال و رياست است

رييس مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني(ره) با بيان اين‌كه حكام مرتجع منطقه به دنبال لذات مادي و حمايت‌هاي غرب هستند، گفت: اينها از اسلام تبعيت نمي‌كنند و تنها به دنبال رياست خود و خانواده خود هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی؛ آيت‌الله محمد تقي مصباح يزدي رييس مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني(ره) در ديدار جمعي از ‏طلاب شهرستان تايباد، با بيان اين‌كه انبيا و پيامبران الهي راه سعادت را به انسان ها مي‌آموزند، گفت:‌ پس از انبيا اين علما هستند كه بيان كننده احكام الهي براي مردم هستند.

وي با اشاره به مقام بالاي پيامبر اسلام و ائمه اطهار(ع)، ابراز كرد:‌ در ميان انسان‌ها همه از تعاليم اسلام بهره مند نشده ‌اند كه اين موضوع به صورت خواسته و ناخواسته و در برخي موارد نيز به اغراض شخصي و هواي نفساني بر مي‌گردد.

رييس مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني(ره) در ادامه خاطرنشان كرد: يكي از نمايندگان خبرگان رهبري كه از اهل سنت بود عقيده داشت كه اگر كسي به حضرت زهرا(س) جسارت كند كافر است و احترام ويژه‌اي براي آن حضرت قائل بود تا جايي كه مي‌گفت ما در ميان اقوام خود چند نفر به نام فاطمه داريم كه ديگران از نيم خورده آنها به عنوان تبرك استفاده مي‌كنند.

نماينده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: اهل سنت به خاطر اين‌كه منابع و احكامشان غير از معارف اهل بيت(ع)‌ است از اين علوم بهره‌اي ندارند هرچند به اهل بيت(ع) احترام مي‌گذارند.

استاد اخلاق حوزه علميه با بيان اين‌كه زندگي در محيط شيعي از نعمت‌هاي الهي است، افزود: بايد قدردان اين نعمت الهي بود و بايد توجه داشت با كساني كه محروم از اين نعمت هستند چگونه برخورد كنيم.

آيت‌الله مصباح يزدي با تأكيد بر اين كه برخي از افراد در برابر حق و حقيقت موضع گرفته و عناد مي‌ورزند، ابراز كرد:‌ امروز اگر براي رييس جمهور آمريكا حقيقت اسلام را ثابت كنيم باز هم از اهداف ‏خود دست بر نمي‌دارد؛ آنها اگر سخنان ديگري را هم مطرح كنند براي فريب مردم است.

وي در ادامه حمايت برخي از كشورهاي عربي از تكفيري‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ اينها از اسلام تبعيت نمي‌كنند و تنها به دنبال رياست خود و خانواده خود هستند.

رييس مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني(ره) با بيان اين‌كه حكام مرتجع منطقه به دنبال لذات مادي و حمايت‌هاي غرب هستند، ‌افزود: آنها به دنبال اين مسأله نيستند كه كدام مذهب حق است؛ اين افراد با رژيم صهيونيستي هماهنگ هستند و بحث و استدلال با آنها فايده‌اي ندارد.

نماينده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين‌كه بازگويي حقايق براي پيروان اديان ديگر مي‌تواند ثمر بخش باشد، گفت: يكي از وظايف ما در مقابل چنين افرادي معرفي اسلام است.

آيت‌الله مصباح يزدي بر ضرورت وحدت در ميان اديان و مذاهب مختلف تأكيد كرد و اظهار داشت: در اين زمينه بايد از بحث‌هاي اختلافي و تفرقه آميز پرهيز كرد.

وي با بيان اين‌كه امامان اهل سنت شاگرد مستقيم يا غير مستقيم ائمه اطهار(ع) بوده‌اند، گفت:‌ بايد زمينه‌اي را فراهم ‏ساخت كه اهل سنت ابتدا به تعاليم اهل بيت(ع) نزديك شوند تا پس از آن بتوانيم بحث بهتري با آنها ‏داشته باشيم.‏

رييس مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني(ره) با تأكيد بر اين‌كه اختلاف در ميان مسلمانان سبب سوء استفاده دشمنان مي‌شود، ابراز كرد:‌ برخي نسبت به شيعه عناد دارند و به اختلاف‌ها دامن مي‌زنند اما برخي اين‌گونه نيستند.

نماينده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به رواج تشيع در ميان مردم كشورهاي دنيا، گفت:‌ بايد از ظرفيت تشيع در راه گسترش آن استفاده كنيم.

آيت‌الله مصباح يزدي در پايان بر ضرورت قدرداني از نعمت نظام اسلامي تأكيد كرد و افزود: موفقيت‌هاي امروز ما مرهون نعمت ولايت و انقلاب اسلامي است و بايد قدردان آن باشيم.

منبع: پایگاه اینترنتی بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.