این مطلب ۲۶ بار خوانده شده
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند:

دانشجویان باید در صف اول پرسش گری از تیم مذاکره کننده باشند/ استکبار ستیزی و حق طلبی امروز سراسر دنیا را فرا گرفته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم آگاهی ملت ایران از روند مذاکرات گفت: بیش‌از همه باید دانشجویان در راستای گرفتن این حق سینه‌سپر کنند و این نقدها سازنده و حمایت جدی از تیم مذاکره‌کننده ایران است و تضعیف‌کننده آنها نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع)، جواد کریمی‌قدوسی در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با بیان اینکه شانزدهم آذر ماه روز دانشجو نامگذاری شده که سال ۱۳۳۲ در این روز قیامی ضداستکباری در دانشگاه تهران به وقوع پیوست و این آغازی برای خیزش ها و قیام های بعدی در فضای دانشگاه ها بود، اظهارداشت: امروز نیز این قیام‌ها و روحیه استکبارستیزی وجود دارد و مردم بیش‌ از ۱۷۰ شهر امریکا به صورت متحد ‌‌علیه نظام سلطه و تفکر نژادپرستی در کشور خود قیام می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز شاهد جنبش، مبارزه و مخالفت در راستای نبود حاکمیت عدالت در امریکا هستیم، گفت:‌ این تقدیر الهی است که ملت‌های تحت ستم آزاد ‌شوند و این عصر، عصر معنویت و ارزش‌های انسانی و اسلامی شود.

کریمی قدوسی با اشاره به این‌که در ایران اسلامی ۱۷ هزار شهید ترور داریم، یادآور شد: امام خمینی(ره) در آن هشت سال دفاع مقدس که رزمندگان از مرزهای ما دفاع می‌کردند فرمودند "اسلام، ابرقدرت‌های دنیا را به خاک ذلت خواهد نشاند و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح می‌کند".

وی به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: جهان در آستانه یک تغییر مهم قرار گرفته و یکی از شاخص‌های آن از پای‌درآمدن نظام‌های سلطه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شکست نه با ابزارهای نظامی بلکه به روشی است که نظام حاکم آمریکا در مقابل ایران به زانو درآمده است.

کریمی‌قدوسی اضافه کرد: در ابتدا انقلاب در یک منطقه محدود شعار استکبارستیزی را سر داد و امروز شاهد هستیم که دیگر اثری از صدام، قذافی و برخی دیگر از سران طاغوت وجود ندارد و هیچ طاغوتی نمی‌تواند جای آنها را پر کند و تا مراحل تکاملی مردم باید هزینه‌های زیادی بدهند ولی در نهایت پیروزی از آن مردم ستم‌دیده است.

وی با بیان این‌که امروز در امریکا جریان‌هایی برای تجزیه نظام سلطه آمریکا ایجاد شده است، گفت: امروز شاهد هستیم که در کوچه‌های ایالت‌های مختلف آمریکا نهضت‌های مبارزه با نظام سلطه شکل گرفته و فعالیت می‌کنند.

۵۳ نفر در دنیا بیش از ۵۰ درصد ثروت را در اختیار دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که با توجه به اعلام گزارش سازمان ملل ۵۳ نفر در دنیا بیش‌ از ۵۰ درصد ثروت دنیا را در اختیار دارند و این افراد سران صهیونیسم و یهودی هستند، افزود: در حالی که تنها ۲ درصد مردم امریکا یهودی هستند اما ۸۰ درصد سناتورهای مجلس سنای امریکا را صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهند و مردم امریکا تحت سلطه آنان زندگی می کنند.

کریمی‌قدوسی ادامه داد: این موضوعات را مردم دنیا لمس می‌کنند و می‌دانند که کشتارها و جنگ‌های وسیعی که در دنیا اتفاق می‌افتد توسط همین افراد است و امروز برای نخستین‌بار رئیس جمهور آمریکا همراه مردم موضع‌‌گیری و اعلام می‌کند که "عدالتی در نظام آمریکا وجود ندارد".

وی با بیان این‌که امروز در جهان دو جریان و تفکر بیشتر وجود ندارد، اضافه کرد: یکی از آنها تفکر جوانمردی و مردانگی است که منزجر از جنگ و متنفر از جریان‌های تکفیری و خشونت‌آمیز است و تفکر دیگر مربوط به افرادی می‌شود که خواهان نظام سلطه بوده و ثروت و آبروی سیاسی خود را به آنها گره زده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ادیان نیز تقسیم می شوند و مردها و نامردها در هر مذهبی وجود دارند این وعده الهی است که خبیث و طیب را خداوند در عصر ظهور جدا می کند و این تقدیر حتمی است چراکه خداوند وعده کرده روزی در عالم حق حکومت و باطل از بین می رود.

اصل برای ما دفاع از دولت‌ها و دفاع از خادمان ملت است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که قرار نیست دنیا جولانگاه افراد باطل باشد، افزود: ملت‌ها از دستاوردهای خود در مقابل استکبار و ظلم محافظت و دفاع می‌کنند.

کریمی‌قدوسی با بیان این‌که اصل کرامت انسانی ثابت است، یادآور شد: تمام انسان‌ها یک منشاء، یک ریشه و یک فطرت دارند و آن فطرت انسانی است که به صورت یکسان به انسان‌ها داده شده است. وی ادامه داد: در فطرت هر انسان پاک‌نهادی ظلم و ستم جایی ندارد و خداوند به تمام انسان‌ها حق انتخاب داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که خداوند حق چالش‌گری را به تمام بشر داده و نظام عالم براساس چالش است، تصریح کرد: در حوزه سیاست نیز همان فطرت انسان اجازه چالش‌گری را به او داده است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام و امام راحل ما را تربیت کردند و ما به خوبی می دانیم که مشکلاتی که بر سر راهمان پیش می آید امتحان الهی است. کریمی قدوسی گفت: ما با تمام وجود خود فتنه را لمس کرده‌ایم و می‌دانیم آینده انقلاب همان‌گونه که تاکنون بوده مربوط به حزب‌اللهی‌ها است.

وی با بیان این‌که انقلاب درس‌های زیادی به ما داده و هم عبرت‌های زیادی به ویژه برای مسئولان داشته است، تصریح کرد: اصل برای ما دفاع از دولت‌ها و دفاع از خادمان ملت است و اصل برای تمام ملت ایران این است که دولت‌ها و مسئولان روی صراط مستقیم که براساس قانون اساسی کشور ترسیم شده حرکت کنند و جوهر انقلاب که مبارزه با استکبار است حفظ شود.

فامیل های ثروت و خانواده های قدرت در نتیجه قدرت طلبی مسئولان شکل می گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر حاکم، وزیر، رئیس جمهور و مسئولی که بخواهد کرسی قدرت را برای خود حفظ کند لاجرم باید باج بدهد و فامیل‌های ثروت و خانواده های قدرت در کشور ما شکل می‌گیرد و زمانی که دیدند این کرسی ها از بین می رود معترض می شوند و در همین راستا‌ فتنه ها به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه انقلاب برای ما بسیار موثر بود بعضی افراد با آن بالا رفتند تا جایی که به شهادت رسیدند و برخی دیگر بالا رفتند و بعد به زمین خوردند و استخوان های آنان شکست افزود: متن کیفر خواست مهدی هاشمی ۴۶۰ صفحه بود که تا در دادگاه قرائت شد سه روز طول کشید.

وی تاکید کرد: صاحبان این کشور شهدا و مردم انقلابیند و امام راحل نیز فرمودند " مردم باید وسط میدان باشند تا رسالت های انقلاب حفظ شود". در مذاکرات هسته ای از اصول انقلابی خود ذره ای کوتاه نمی آییم کریمی‌قدوسی به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و افزود: این خواسته امریکایی ها است که مذاکرات طولانی شود.

بعد از یک سال از گذشت مذاکره با امریکا به چه چیزهایی دست پیدا کردیم؟ وی با بیان اینکه ایران دارای منطق است بنابراین ما با اصل مذاکرات مخالف نیستیم بلکه به روش مذاکرات نقد می‌کنیم گفت: نباید جلوی نقد و نطق نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گرفته شود بلکه باید گزارش کامل مذاکرات به آنان داده شود.

وی به لزوم اطلاع‌رسانی از جزئیات مذاکرات به مردم تاکید کرد و یادآور شد: به گفته مقام معظم رهبری ملت باید بدانند که چه اتفاقی در مذاکرات می‌افتد و این حق مردم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به دانشجویان گفت: بیش‌از همه باید دانشجویان در راستای گرفتن این حق سینه‌سپر کنند و این نقدها سازنده و حمایت جدی از تیم مذاکره‌کننده ایران است و تضعیف‌کننده آنها نیست.

کریمی قدوسی با بیان اینکه توافق نامه ژنو جز ذلت برای ما ثمری نداشت خاطرنشان کرد: طرف مقابل می خواهند ما را ۱۰ سال متوقف کنند و حقوق ما را تضعیف کنند. وی ادامه داد: ملت ایران وحدت دارد و پشتیبان دولتی که اصول، استقلال و دستاوردهای نظام را حفظ کند است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.