این مطلب ۲۶ بار خوانده شده
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع اصحاب رسانه بیرجند:

برخی رسانه ها، افکار عمومی را نسبت به مذاکرات منحرف می سازند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی از رسانه ها اخبار مذاکرات را با تیترهای رنگ و لعاب دار گزارش می کنند، گفت: اینها مخالف آرمان های انقلاب و سیاست های کلی نظام است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع)، جواد کریمی قدوسی درجمع فعالان رسانه در بیرجند اظهارداشت: اهمیت موضوع اطلاع رسانی و تبیین مسائل جامعه نقش اساسی در پیشرفت کشور دارد و شب و روز فعالان رسانه ای در این مسیر می گذرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس به نقش رسانه اشاره کرد و افزود: شما بیش از هر قشر دیگری به موضوع اهمیت اطلاع رسانی و تبیین مسائل جامعه را واقف هستید که رسانه ها چه نقشی می توانند در پیشرفت کشور داشته باشند.

وی با بیان اینکه هنر اسلام این است که کارهای سرنوشت ساز این مکتب با حمایت مستقیم مردم صورت گیرد، گفت: امیر مومنان در عرصه سیاست و جهاد می فرمایند " من همیشه در میدان خواهم بود بر سر فرمان خدا مطیع هستم تا زمانی که خداوند را ملاقات کنم دست از این مسیر برنخواهم داشت".

کریمی قدوسی با تاکید براینکه حضور مردم در هر مقطعی نیاز به آگاهی و بصیرت دارد، ادامه داد: انقلاب عظیم ما با تمسک به این شیوه اسلام به دست آمد و حفظ شده است. مردم ایران سیاسی ترین مردم دنیا هستند.

وی با اشاره به اینکه سطح و بینش و آگاهی مردم نسبت به قبل از انقلاب فوق العاده افزایش یافته است، متذکرشد: امروز به جرات می توان گفت که مردم ایران سیاسی ترین مردم دنیا هستند و آمار مراکز پژوهشی غرب نیز نشان می دهد که حتی مردم کشورهایی که مدعی دموکراسی و سیاست هستند به اندازه مردم ایران بصیرت ندارند.

کریمی قدوسی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی اصل را بر اطلاع رسانی به مردم قرار می دهد، متذکرشد: در کشور اسلامی ما اخباری که اگر دشمن بداند به ضرر ما تمام می شود را نباید بیان کرد اما باقی اخبار باید به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاربه اینکه امام خمینی(ع) و مقام معظم رهبری و مسئولین نگاهشان مردم محوری است، افزود: مردم مالک انقلاب هستند آنها مشکلات و سختی ها را در این راه تحمل کردند و حفظ انقلاب هم بدون آگاهی و بصیرت مردم امکان پذیر نیست.

وی متذکرشد: در سال گذشته رسانه ها نسبت به پوشش اخبار مذاکرات هسته ای بیش ترین اطلاع رسانی را انجام دادند و حجم گسترده ای از اخبار رسانه ها معطوف به مذاکرات هسته ای ایران شده بود.

اهداف انقلاب اسلامی نباید کوچک شمرده شود

کریمی قدوسی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان و حمایت از دستگاه دیپلماسی یادآورشد: ایشان فرمودند" ما از مسئولین و دستگاه دیپلماسی حمایت می کنیم اما ملت باید بیدار باشند" اگر توافقی انجام شود رهبری حمایت می کنند پس این جمله رهبری شآن نزول آن چیست؟ این یک حکم حکومتی است و فریضه است و الزام بر همه مردم است و حکم حکومتی ثابت است و باید بدانند که برخی تبلیغاتی چی های مواجب گیر از روی ساده لوحی نتواند افکار مردم را گمراه کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از رسانه ها اخبار مذاکرات را با تیترهای رنگ و لعاب دار گزارش می کنند اینها مخالف آرمان های انقلاب و سیاست های کلی نظام است و این رسانه ها صراحتا اعلام می کنند "باید در مذاکرات با ادبیات بهتری صحبت کنیم" یا " ما می توانیم مشکل خود را با مذاکره با آمریکا حل کنیم".

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه این دشمنی با استکبار جهانی و دشمن اسلام هرگز به دوستی تبدیل نمی شود گفت: در طول تاریخ کفار و ستمگرانی بودند که به ظاهر با پیامبر(ص) بودند اما در باطن به دشمنی با اسلام پرداختند و رفتار و منش پیامبر را رد کردند و هرگز دوست اسلام نشدند.

وی با بیان اینکه درعرصه رسانه و تبلیغات داخلی شاهد هستیم که چه بودجه هایی از خارج به داخل برای پایگاه های هزینه می شوند، تاکید کرد: اینها هدفمند هستند و هدفشان این است که روحیه مقاومت وحدت را از مردم بگیرند.

جریان اصیل اسلام از روز اول با مستکبران مبارزه کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ها امریکا را کدخدای دنیا معرفی کردند ادامه داد: این تنها به این خلاصه نمی شود در داخل نیز تدارک جشن بزرگی دیده اند برای اینکه بگویند ما مشکلات رابطه ایران با آمریکا را حل کرده ایم و شعارها را برای آن آماده کرده اند که چه کسی سخنرانی کند و چه موضعی بگیرد.

وی با بیان اینکه جریان اصیل اسلام از روز اول با مستکبر مبارزه کرده است، گفت: با این ادبیات و اتهام ها دشمنی آنها با مردم ایران ادامه خواهد داشت چراکه انرژی هسته ای بهانه است و آمریکا روی موشک و حزب الله و فلسطین با ایرن مسئله دارد.

کریمی قدوسی با تاکید براینکه حتی انجام شدن تست موشکی ایران باید با توافق آمریکا و نظارت او باشد، اظهارداشت: با وجود اینکه در مذاکرات مشکلات ایران حل نشده اما رسانه های بی مزد و با مزد و مواجب می خواهند افکار عمومی را منحرف کنند.

وی متذکرشد: سیاست مذاکرات این است که ایران طوری حرف بزند تا اخم امریکا باز شود که اگر نشود به تدریج شاهد فاجعه خواهم بود و داستان عاشورایی دیگر در کشور تکرار خواهد شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به نقش رسانه و نخبگان فرهنگی در جریان آگاهی بخشی به مردم اشاره کرد و افزود: رسانه ها جزو خواص جامعه اند و از آنجایی که اطلاعات بیشتری دارند؛ مسئولیت بیشتری درخصوص هشدار به مردم دارند.

تیم مذاکره کننده خطوط قرمز را رعایت کنند

وی با اشاره به اینکه وحدت و انسجام ملی و حمایت از مذاکرات با رعایت خطوط قرمزمورد تایید است، افزود: البته توافق ژنو هیچ وقت به طور کامل مورد تایید مسئولان عالی نظام قرار نگرفته است.

وی متذکر شد: توافق ژنو خوب بود و باید مذاکرات را به نتیجه می رساند و حقوق هسته ای ما را به شرط و شروط و اما و اگرها محدود نمی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضعف در توافق ژنو است چراکه تمام توانمان را روی میز مذاکرات گذاشته ایم، عنوان کرد: دست ما خالی است و برای جزئیات باقیمانده با ما چانه می زنند.

وی گفت: در هر مذاکره ای از ابتدا مفاد توافق نامه مرور می شود و در پروتکل هیچ مذاکراتی بیش از نیم ساعت طول نمی کشد اما معمولا بیش از یک ربع آن به احوال پرسی بین طرفین می گذرد .

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه بیش از آنچه شاهد باشیم که به خارج کشور فشار وارد شده به کشور و رسانه های داخلی فشار آورده شد، یادآورشد: طرف مقابل کاملا احساس امنیت می کرد چراکه تیم مذاکره کننده غربی هرچه آنها می گفتند واکنشی نشان نمی داد.

وی تاکید کرد: بیش از آنچه نگران از دست دادن سانتریفیوژها باشیم نگران خاموش شدن زبان و بیان مردم هستیم که این خطرناک و مردم را درگیر کرده است.

وی تاکید کرد: همان گونه که متوجه نشدیم قطع نامه ۵۹۸ چگونه بسته شد دوباره نباید ساکت باشیم تا اتفاقات آن زمان تکرار شود تا دوباره هزینه بدهیم این تکلیفی است که جلوی چشمان ما است و باید هوشیارانه عمل کنیم و مردم نیز باید از مفاد این توافق نامه اطلاع داشته باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.