این مطلب ۵۵ بار خوانده شده
امام جمعه بشرویه:

بلندگوی مجلس محل خطابه گویی به نفع دشمن نیست

امام جمعه بشرویه با هشدار به برخی نمایندگان مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی کانون امید بخشیدن به نظام و ملت است و نمایندگان باید بدانند که بلندگوی مجلس محل خطابه گویی به نفع دشمن نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته بشرویه اظهار داشت: بهترین وسیله برای راه یافتن به سعادت همیشگی و جاودان، پیشه کردن تقوای الهی است.

سیره رفتاری ائمه اطهار (ع) طریقت اصلی برای نیل به خوشبختی دنیا و آخرت است.

امام جمعه بشرویه دوعامل سخاوتمندی و حسن خلق را موجب تقویت ایمان دانست وگفت: سخاوتمندی و اخلاق حسنه از صفات پسندیده ای است که موجب اعتلای ایمان در قلب مسلمانان و جامعه می شود و مومنان باید نسبت به رفتارشان در زندگی فردی و اجتماعی اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی پیغمبر خاتم را الگوی بزرگ اخلاق مداری معرفی کرد وافزود: ایمان انسان با اخلاق حسنه اش تکمیل می گردد و پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) به عنوان الگو و اسوه ی جامعه بشریت دارای حسن خلق بوده و الگوی بزرگ جهان بشریت است بنابراین به مسلمانان همواره توصیه شده با رعایت اخلاق مداری و رفتار شایسته در جامعه بر ایمان خود بیفزایند.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه خطبه های نماز به هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش اشاره کرد و عنوان کرد: پایگاه اساسی و موتور محرک تمامی دستگاه های اجرائی و فرهنگی کشور اموزش و پرورش است و ارتباط گیری اولیاء با آموزش و پرورش از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: آموزش و پرورش در راه اهداف والای مکتب تشیع و تعلیم و تهذیب دانش آموزان تلاش می کند و جایگاه شورای آموزش و پرورش نقش بسزایی در تبین تصمیم گیری های مهم و اساسی در اموزش و پرورش دارد.

امام جمعه بشرویه ضمن گرامیداشت یاد و بخاطره تمام شهدای انقلاب اسلامی از جمله شهدای بزرگ سيد مجتبي نواب صفوي رهبر فدائيان اسلام و يارانش یادآورشد: مجاهدان انقلاب اسلامی همواره در راه پایبندی ارزش های مکتب ناب محمدی (ص) از هیچ تلاشی بویژه در دوران طاغوت فروگذار نکنند و ثمره ایستادگی و بصیرت شهدا در دوران طاغوت ،بروز شکوهمند انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر هوشیاری از توطئه های دشمنان گفت: دشمنان داخلی و خارجی هر روز توطئه ای جدید برای براندازی انقلاب اسلامی می چینند همچنان که در فتنه ۸۸ که یک جریان ریشه ای بود تلاش های زیادی توسط ایادی غرب و مزدوران، منافقین و سلطنت طلب ها صورت گرفت ولیکن به واسطه رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و بصیرت بالای مردم نتیجه آن خلق حماسه عظیم ۹ دی بود.

امام جمعه بشرویه با هشدار به برخی نمایندگان مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی کانون امید بخشیدن به نظام و ملت است و نکند که برخی نمایندگان مجلس نطق هایی استفاده کنند که تقویت کننده دشمنان باشد و نمایندگان باید بدانند که بلندگوی مجلس محل خطابه گویی به نفع دشمن نیست.

شمس الدین با اشاره به اهانت های بی شرمانه هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو به حضرت محمد (ص) پیغمبر خاتم جهان اسلام بیان داشت: امروز دشمنان اسلام دست به دست همدیگر داده و با اهانت های پی در پی به مقدسات مسلمانان قصد دارند چهره اسلام را مخدوش کنند و کشیدن کاریکاتور موهون از حضرت محمد (ص) در هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو و ارسال آن به ۵۰ کشور جهان اسلام از دیگر هجمه های فرهنگی دشمنان است که پشت پرده این جریان دست پلید رژیم منفور صهیونیست قرار دارد.

حجت الاسلام شمس الدین افزود: سرچشمه تمام این اهانت ها صهوینست است همانگونه که با تشکیل و حمایت از گروه های تکفیری داعش می خواهند اسلام واقعی را از یشه نابود کنند و امروز نیز در عرصه فکری و تبلیغاتی با فضاسازی های و حمله دروغین به هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو به نام اسلام و در واقع برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه به روز غزه هم اشاره کرد و گفت: مذاکره سیاسی با جنایتکاران دنیا، راه نجات فلسطین نیست و تنها با وحدت و اتحاد واحد امت مسلمان است که می تواند جلوی تفرقه افکنی های دشمنان را گرفت.

وی در خصوص فعالیت های برخی گروه های منحله در کشورعنوان کرد: برخی در جریان خط سومی قصد دارند بین جناح چپ و راست اختلاف افکنی کنند که پشت پرده این خط سوم گروه های منحله ای هستند که نقش اساسی در فتنه ۸۸ داشته اند و با فعالیت سیاسی خود به دنبال ایجاد فتنه ای دیگر در انتخابات آتی هستند.

شمس الدین متذکر شد: باید تمام فعالان سیاسی و مردم آگاه با بصیرت بیشتر حرکت های دشمنان را رصد کنند و با خدمت در راه کشور و ارزش های انقلابی مردم را به انقلاب اسلامی و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی امیدوار کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.