این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
سعید جلیلی در جمع مردم بیرجند:

غنی سازی انسانها در سایه تمدن اسلامی نگرانی امروز دشمن است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن امروز ثمرات اسلام را می‌بیند که یک تمدن جدید در عرصه بین‌المللی شکل می‌گیرد و نه تنها مقاومت می‌کند، بلکه پیشرفت و تکثیر نیز می‌یابد و برای همین است که چند سانتریفیوژ هم مهم می‌شود و این تمدن، تمدن اسلامی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، سعید جلیلی در جمع مردم بیرجند در پاسخ به اهانت غرب به ساحت پیامبر اسلام(ص)، با بیان اینکه یک سئوال که شاید ذهن بسیاری از مردم ایران و جهان را مشغول کرده است این است که چرا در میان این همه رویدادهای جهانی و کشورهایی که امروز در سطح جهان وجود دارد و این همه موضوعات مختلف، موضوع ایران اینقدر در صدر اخبار قرار گرفته است، تصریح کرد: آیا به طور واقعی چند سانتریفیوژ این همه مهم است که آنهایی که خود را قدرت‌های بزرگ می‌نامند این مباحث را مطرح کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: شاید این سئوال هم مطرح شود که دلیل اینکه در جهانی که این همه ادعای تمدن و حرف داشتن در عرصه‌های مختلف وجود دارد چیست که برای آنها نادیده گرفتن باورهای بیش ‌از یک‌میلیارد مسلمان اهمیت می‌یابد و آنها را سوق می‌دهد به سمت رفتارهایی که نمی‌توان هیچ منطقی برای آنها پیدا کرد که از جمله آن اهانت به پیامبر اسلام(ص) است.
جلیلی تشریح کرد: چرا موضوع ایران اینقدر اهمیت دارد و ساخت چند سانتریفیوژ که زیرنظر بازرسان آژانس و دوربین‌های آژانس انجام می‌شود اهمیت یافته است برای کشورهایی که خودشان هزاران کلاهک و سلاح‌های هسته‌ای دارند و در حال حاضر نسل جدید این سلاح‌ها را آزمایش می‌کنند و می‌گویند این چند سانتریفیوژ که در کشور ما تولید می‌شود امنیت جهانی را به خطر می‌اندازد و چرا این ادعاها مطرح می‌شود.
وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم این نگاه را خوب بفهمیم باید بدانیم چه مناسباتی در دنیا شکل گرفته است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیش‌ از ۷۰ سال است که بعد از جنگ جهانی دوم در جهان برخی از کشورها مناسباتی شکل داده‌اند، یادآور شد: این مناسبات آن است که از یک سو چند کشور یک امتیازات ویژه و انحصاری داشته باشند و از سوی دیگر، دیگر کشورها این امتیازات را نداشته باشند.

امتیاز وتو در اختیار مستکبران و زورگویان است
جلیلی ادامه داد: این امتیازات مانند امتیاز وتو است که اگر کشوری به کشور دیگر ظلم کند و آن کشوری که مورد ظلم واقع شده باید به شورای امنیتی شکایت کند که خود کشور ظالم در آن حضور دارد و می‌تواند حمایت سایر کشورهای را نیز از کشور مظلوم وتو کند.
وی با بیان اینکه این مناسبات امروز حاکم است، اضافه کرد: در موضوع هسته‌ای نیز این امتیازات و مناسبات وجود دارد، به طوری که این چند کشور می‌توانند انرژی هسته‌ای داشته باشند و دیگران نداشته باشد و امروز شاهد هستیم که چنین انحصاراتی شکل گرفته است.
با بیان اینکه این مناسبات بر مبنای حقوق بشر شکل نگرفته است، گفت: این یک منطق سابق استکباری است که چون زور ما از بقیه بیشتر است، می‌توانیم این امتیازات را داشته باشیم.
جلیلی توضیح داد: چنین مناسبات ظالمانه‌ای در برخی از کشورها امروز با همان زور و بی‌منطقی به علاوه تزویر اعمال می‌شود و کسانی که با چنین منطقی فعالیت می‌کنند مدعی حقوق بشر و خلع سلاح هسته‌ای هستند.
وی متذکر شد: برای آنها اگر کشته شدن چند نفر در کشوری که مورد نظر آنها است، ولو به اندازه انگشتان دست باشد محکوم است و اگر یک‌ میلیون نفر در یک کشور کوچک کمتر از سه ماه کشته شوند شورای امنیت به آن کار ندارد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امپراتوری رسانه‌ای و تزویر در اینجا می‌تواند به راحتی آن را کنار بگذارد.
جلیلی بیان داشت: این نوع مناسباتی که شکل گرفته کسانی که ادعای بازار آزادشان گوش دنیا را کر کرده است راجع به یک تراکنش بانکی در آن سر دنیا باید نظر بدهند با منطق اینکه زور ما بیشتر است.

ملت ایران با اراده خود هسته ای می شود
وی با بیان اینکه کسانی که قبول دارند این مناسبات غلط است اما باید به گونه‌ای به آنها تفهیم شود و آن را بپذیرند، عنوان کرد: با چنین مناسباتی اندیشه و کشوری پیدا می‌شود که در مقابل آن می‌ایستد و اراده خود را به آنها تحمیل می‌کند و نخستین بحث‌هایی که در مورد تحریم داشته‌اند این است که نمی‌خواهند ایران هسته‌ای شود و می‌خواهند این اراده ملت ایران برای خواسته مشروع هسته‌ای‌شان را بگیرند اما این ملت اراده می‌کند و هسته‌ای می‌شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این اراده به دلیل این است که یک ملت در عصر حاضر پیام پیامبر اکرم(ص) را شنید و استجابت کرد و حیات جدید یافت.
جلیلی با بیان اینکه اگر این موضوع یک باور قرآنی برای ما بود امروز یک تجربه عینی برای همه دنیا است، عنوان داشت: هرگاه دم از اجابت زده‌ایم حیات جدیدی پیدا شد و این جنس حرکت مانند دیگر حرکت‌ها نیست و این یک شجره طیبه است.
وی ادامه داد: دشمن امروز ثمرات این حرکت را می‌بیند که یک تمدن جدید در عرصه بین‌المللی شکل می‌گیرد و نه تنها مقاومت می‌کند، بلکه پیشرفت و تکثیر نیر می‌یابد و برای همین است که چند سانتریفیوژ هم مهم می‌شود و این تمدن، تمدن اسلامی است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: دشمن می‌داند که این حیات جدید در جامعه بشری شکل می‌گیرد و این تمدن ناب قدرت محقق کردن اندیشه‌های خود را دارد.
جلیلی ادامه داد: همچنین دشمن می‌داند که اگر این اندیشه‌ها توانسته منجر به آزادی خرمشهر و شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران شود می‌تواند مقدمه‌ای برای آزادی سایر ملت‌ها باشد.
وی افزود: با شکل‌گیری این تمدن جدید الگویی جدید از مردم‌سالاری شکل می‌گیرد و فتنه ۸۸ نیز برای مخالفت و جلوگیری از رشد این تمدن توسط دشمن ایجاد شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به سوخت ۲۰ درصد اشاره و تصریح کرد: این سوخت مورد نیاز ۸۵۰ هزار نفر از بیماران کشورمان بود که دشمن فکر کرد با گرفتن آن می‌تواند یک اهرم فشار برای زیاده‌خواهی‌ها و مطالبات خود نسبت به ملت ایران ایجاد کند، اما به شکر خداوند دانشمندان خودمان توانستند آن را تولید کنند.
جلیلی با بیان اینکه آنچه امروز دشمن نگران آن است غنی‌سازی انسان‌ها در این تمدن جدید است، یادآور شد: به طوری که نسلی دانشمند ظهور می‌یابد که نماز شب می‌خواند و تولید این محصول مهم را برای کشورش به ارمغان می‌آورد.

تحریف گزینه روی میز دیگری از سوی دشمن است
وی با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای مقابله با این موضوع انجام می‌دهد، گفت: ابزار دشمن مانند منطق‌شان قدیمی شده و با ترساندن می‌خواهند سیاست‎های خود را پیش ببرند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه گزینه نظامی که دشمن می‌گوید روی میز است، نخستین گزینه‌ای بود که روی میز گذاشته‌اند، تصریح کرد: باید دشمنان بدانند که این ملت نه تنها با حمله عراق عقب ننشست، بلکه روز‌به‌روز قوی‌تر شد و این فکرشان اشتباه است که با فشارهای اقتصادی آنچه که با گزینه نظامی به دست نیاورده‌اند را به دست بیاورند.
جلیلی با بیان اینکه آنها نمی‌توانند آسیب جدی به مسیر این ملت وارد کنند، اضافه کرد: همچنان که گزینه نظامی آن‌ها با مجاهدت‌های ملت ایران باطل شد دیگر گزینه‌های آن‌ها نیز باطل می‌شود.
وی با بیان اینکه دشمن اسرار دارد که خود را از یاد ببریم، اضافه کرد: چون دشمن می‌داند که ملتی که می‌تواند حماسه در عرصه علمی و نظامی خلق کند می‌تواند در عرصه اقتصادی نیز توفیقاتی به دست آورد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شیوه سومی که دشمن در پیش گرفته تحریف است، افزود: دشمن فهمیده است که با چه قدرت و اندیشه‌ دینی و اسلام نابی روبه‌رو است که در هر عرصه‌ای که ظهور می‌یابد موفقیت به دنبال دارد.

امروز اسلام آمریکایی حمله گاز انبری را دنبال می‌کند
جلیلی به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه اسلام می‌تواند کشور را به اعتدال برساند، یادآور شد: همچنین امام خمینی(ره) انزجار خود را از اسلام آمریکایی بیان کردند و باید بدانیم که اسلام آمریکایی می‌خواهد ما را از اصل مبارزه با استکبار دور کند.
وی با بیان اینکه دشمن می‌داند که هر مبارزه‌ای که شکل گرفته در صحنه اراده ملت‌ها بوده و هر کجا صحنه مبارزه‌ای بوده، ملت ما اراده خود را تحمیل کرده است، تصریح کرد: دشمن کاری می‌کند که ملت ما را از اصل مبارزه بازدارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز اسلام آمریکایی حمله گاز انبری را دنبال می‌کند، گفت: این اسلام قیچی دولبه‌ای است که یک طرف آن اسلام لیبرال برای دور کردن مردم کشورمان از اصل اسلام قرار دارد و طرف دیگر آن اسلام تکفیری برای منصرف کردن ملت ما از مبارزه است که هر دوی این اسلام‌ها در جهت اسلام آمریکایی است.
جلیلی با بیان اینکه در حال حاضر برای مخاطبان ایرانی ۱۴۴ شبکه ماهواره‌ای فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: باید بدانیم که دشمن دلش برایمان نسوخته که اوقات فراغتمان را پر کند، بلکه با این قصد وارد شده که نگذارد این اندیشه ناب اسلامی در مسیر خود فعالیت کند که امروز به برکت خون شهدا و هدایت‌های مبتنی بر ولایت این اندیشه به مسیر خود ادامه می‌دهد.
وی با بیان اینکه این موج اسلام‌هراسی که امروز در جهان ترویج می‌کنند پاسخ به موج استقبال ملت‎ها از اسلام است، یادآور شد: همچنین می‌دانند که این اسلام نیازهای معنوی و مادی انسان‌ها را تعالی می‌بخشد و این اسلام ناب است که اجازه نمی‌دهد استکبارگران خواسته‌های خود را تأمین کنند و به خیال خود به آفتاب خاک می‌پاشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: امید است همه ما بتوانیم این میراثی که امام و شهدا برایمان کنار گذاشته‌اند را حفظ کنیم و به مسیر اصلی اسلام نزدیک‌تر شویم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.