این مطلب ۱۹۷ بار خوانده شده
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران/ ۲

مسئله هسته ای و دوره پساتوافق توجه جدی می طلبد/ در بازگشایی سفارت انگلیس شتابزده عمل شد

مشاور نماینده ولی فقیه درسپاه بابیان اینکه امروز باید به مسئله هسته ای و به دوره پساتوافق توجه جدی داشته باشیم، گفت: نمی توان گفت که توافق نامه هسته ای خوب یا بد بوده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، یدالله جوانی در نشست عاشقان ولایت در جمع ارکان شجره طیبه صالحین وهادیان سیاسی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به موضوع هسته ای ایران، اظهارداشت: دشمن بارها تاکید کرده است که ایران به دنبال سلاح هسته ای است وامروز نهایتا و ناچارا مجبور هستند دانش ما را بپذیرند ولی آنچه که مهم برای غرب ودشمنان قسم خورده ما است نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه می باشد.


انقلاب اسلامی سرآغاز بیداری اسلامی است
مشاورنمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه آنچه امروز از نظر انقلاب و نیروهای انقلابی دشمنی غرب را علیه ایران بیشتر می کند ونقشه ها وتوطئه های دشمن را افزایش می دهد وسبب قدرت ایران اسلامی است بیداری اسلامی که امام خمینی نیز فرمودند" انقلاب اسلامی ما سرآغاز انقلاب وبیداری اسلامی است.


جوانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در داخل نیز دشمنانی هم دارد، گفت: این دشمنان از ابتدای انقلاب ملت ایران را همراهی نکردند وبا دشمنان بیرونی نیز همراه شدند و از انها حمایت کردند.


یک انقلابی هدفمند از دشمن هراسی ندارد
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب امام خامنه ای فرمودند من یک انقلابی هستم" ادامه داد: یک انقلابی باید ابتدا جسارت داشته باشد وبگوید من هم یک انقلاب هستم واهداف و موقعیت انقلاب را می شناسم وترویج روحیه انقلابی وعلاقمند کردن دیگران به انقلاب هدفمند است واین روحیه را یک انقلابی دارد و از دشمن نمی هراسد.


جوانی با بیان اینکه انقلاب یک حرکت و شروعی داشت و اولین مرحله ان درسال ۱۳۵۷بود، عنوان کرد: مرحله دیگر ان اعزام سازی بود و مرحله سوم آن دولت سازی و مرحله بعد جامعه سازی، تمدن سازی و تشکیل دنیای اسلام است.


مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به ساختن دولت اسلامی افزود: دولت اسلامی با رشوه خواری، رانت خواری، پارتی بازی و فساد و تباهی وبی عدالتی در تضاد است و نباید دران وجود داشته باشد و برای ساختن دولت اسلامی متاسفانه دشمن جلوگیر این موضوع شد باید در این خصوص تلاش کنیم.


بسیجیان در هیچ شرایطی خسته نمی شود و پیشگامان انقلاب اسلامی هستند
وی با بیان اینکه در ساختن جامعه اسلامی تک تک همه ما دخیل هستیم، گفت: اگر جامعه اسلامی ساخته شود برای دیگر ملت ها الگو خواهد شد ودوره انقلاب در هیچ مقطعی تمام نخواهد شد ودولت و انقلاب هیچ وقت دست از مبارزه با استکبار بر نخواهند داشت و مظلوم را حمایت خواهند کرد.


جوانی با بیان اینکه باید جامعه را انقلابی نگه داریم و پیشگامان آن شما بسیجیان هستید، افزود: بسیج از هیچ چیز خسته نمی شود ودر این صورت دشمن چگونه می خواهد کارشکنی کند.


وی با بیان اینکه ما در وضعیتی هستیم که انقلاب وارد مرحله جدیدی شده است، عنوان کرد: جنگ اقتضائات خود را داشت ودشمن ۱۲سال است که یک چالش جدی و اساسی برای ما بوجود اورده است واز سال ۱۳۸۲تا کنون ما را با داشتن سلاح هسته ای محکوم کردند ومارا با اتهام مورد فشار قرار دادند وقطعنامه علیه ما صادروتهدید نظامی کردند.


مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمن خواسته های خود را بر اراده ملت ایران می خواست تحمیل کند، ادامه داد: ملت ایران بر حقوق هسته ای خود پایان نمی دهند وممکن است با توافق هسته ای مواجه شویم .


وی تاکید کرد: دشمن بیرونی با عملیات روانی آن گونه فکر می کند که ملت ایران در برابر آنها تسلیم خواهد شد واز این به بعد باید به خواسته آنها تن در دهد ورجز خوانی خود را شروع کرده است .


مشکل اصلی غرب با هویت، دین و انقلاب ما است
وی با بیان اینکه امام خامنه ای در خطبه عید سعید فطر نیز به آن اشاره داشتند، عنوان کرد: ایشان به این موضوع که مسئله هسته ای بهانه است ومشکل اصلی غرب با هویت، دین و انقلاب ما است ودشمن می خواهد هویت ما را بگیرد وامروز موضوع هسته ای فردا چیز دیگری است که دشمن به دنبال آن است ولی ما باید در برابر دشمن ایستادگی و مقاومت کنیم.


جوانی تاکید کرد: باید هوشیارنه در برابر دشمن باشیم و نگاه جمهوری اسلامی ایران هیچ تغییری در باره مستکبرین جهان نخواهد کرد.


وی با بیان اینکه کسانی در داخل کشور می گویند همانند مسئله هسته ای می توان درباره دیگر موضوعات با دشمن مذاکره کرد، افزود: امام خامنه ای می فرمایند" موضوع مذاکره فقط هسته ای ولاغیر" و" دیدگاه ما ۱۸۰ در جه با آمریکا در تضاد است. "


مشاور نماینده ولی فقیه درسپاه بابیان اینکه امروز باید به مسئله هسته ای وبه دوره پساتوافق توجه جدی داشته باشیم، گفت: نمی توان گفت که توافق نامه هسته ای خوب یا بد بوده است ولی سه دیدگاه در این خصوص وجود دارد.


وی دیدگاه اول را دیدگاه دولتی ها عنوان کرد و افزود: آنها میگویند که ما در توافق نامه هسته ای به یک پیروزی بزرگ دست پیدا کرده ایم.


جوانی دیدگاه دوم را دیدگاه افرادی دانست که ازسوی منتقدان یک شکست است و این توافق نامه مانند ترکمنچای می باشد، ادامه داد: نگاه سوم این دیدگاه هم می تواند باشد ما آنچه در این توافق نامه بدست آوردیم باید ارزش گذاری کنیم و براساس این حرکت کنیم وباید این ارزشها را تبدیل به فرصت کنیم.


وی با اشاره به قطع نامه ۵۹۸ در جنگ هشت سال دفاع مقدس افزود: در زمانی که قطع نامه رخ داد وامام خمینی (ره) پذیرفتند این به مصلحت نظام بود وبعد از پذیرفته شدن قطع نامه اتفاقاتی رخ داد که به نفع ایران بود وانچه مهم است این است که قطع نامه نه خوب است و نه بد وبرای ما می تواند فرصت باشد.


در بازگشایی سفارت انگلیس در ایران شتابزده عمل شد
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس متذکرشد: کسانی در بازکردن سفارت انگلیس در کشور شتابزده عمل کردند و حتی خواهان باز گشایی دفتر منافع آمریکا هستند.


وی ادامه داد: باید نريالشه های دشمن را از هشدارهای رهبری بفهمیم نباید در برابرتوطئه های دشمن غافلگیر شویم برای ما آنچه که مهم است فهم انقلابی می باشد.


جوانی با اشاره به فتنه ۸۸ توسط دشمنان داخلی و خارجی افزود: در سال ۸۸ بعضی از مردم و مسئولین ما غافلگیر شدند که در بستر انتخابات فتنه ای رخ خواهد دادو تمام جریان های ضد انقلاب آن سال را پایان عمر انقلاب می دانستند.


اردوکشی دشمنان داخلی در فتنه ۸۸ با فراخوانی مجمع روحانیون مبارز
مشاورنماینده ولی فقیه در سپاه افزود: حوادث ، درگیری ها، اردو کشی ها با فراخوانی مجمع روحانین مبارز، حزب مشارکت وبا رهبری افرادی مانند میر حسین موسوی و کروبی به وجود آمد.


وی ادامه داد: دشمن فهمید که مخالفان جمهوری اسلامی و ولایت از داخل خود نظام بیرون آمدند وبه دنبال طرحی هستند که همان افراد که انقلاب را شکل دادند در مقابل آن قرار گرفتند و امروز رهبری درجلسه اعضای جوامع اهل بیت این موضوع را هشدار دادند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.