این مطلب ۵۲۸ بار خوانده شده
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

هم اکنون کفه ترازوی برجام به نفع غرب است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون کفه ترازوی برجام به نفع غرب است گفت: دشمن به دنبال نابودی جمهوری اسلامی ایران است، برای این نابودی از هیچ امکانی دریغ نمی‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست بصیرتی مدیران رسانه‌های استان خراسان جنوبی اظهارداشت: بیرجند شهر نام آشنایی در کشور است که بزرگان این استان بخصوص آیت‌الله عبادی از افراد باتقوا و الگو در کشور هستند.

وی با اشاره به یک سالگی برجام عنوان کرد: برجام حاصل مذاکرات جمهوری اسلامی با کشورهای ۵+۱ بود که ماهیت بده بستانی دارد.

حسینی نقوی افزود: در برجام جنگ اصلی بر سر این بوده که چه بدهیم و چه بگیریم ودر دیپلماسی باید نسیه بدهد و نقد بگیرد و کم بدهد، زیاد بگیرد، اما روند اجرای برجام تاکنون به گونه ای بوده که در مجموع به نفع غرب بود.

 

وی با بیان اینکه  اکنون در مرحله اجرای برجام هستیم و فعلا جای بحث و بررسی چگونگی آن نیست، گفت: هم اکنون کفه ترازوی برجام به نفع غرب است و غربی‌ها به شدت دنبال اجرای تعهدات ایران هستند اما خودشان هیچ قدمی بر نمی‌دارند.

وی ادامه داد: مذاکرات از دولت های قبل آغاز شد و انتخاب دولت خاصی نبود؛ دولتها به تصمیمات نظام مذاکره و به تبع آن تصمیمات، بده و بستان کردند.

حسینی نقوی گفت: دولت ها در ضعف این بده ور بستان اثر داشتند، مذاکره به توانمندی، هنر، شناخت و تسلط یک مذاکره کننده در این بده وبستان هایی که صورت می‌گیرد برمی گردد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: وقتی جان کری با ۱۶۰ نفر وارد مذاکره می شود یعنی آمده است که برد داشته باشد این تعداد نفر نیاورده که به آنها ساندویچ بدهد.

وی عنوان کرد: ما این‌ها را به تیم مذاکره کننده گفتیم که طرف مقابل حرفه ای، کارشناس و متخصص است؛ کلمه‌ها را چنان کنار هم می گذارند که در ظاهر خیلی خوشحال می شوی اما در عمل تو را دور می زنند؛ طرف مقابل در مذاکرات آمده اند تا ببررند نیامدند که ببازند.

حسینی نقوی  گفت: دستاورد یک مذاکره به هنر دیپلماتیک بستگی دارد این که کدام طرف متن را بنویسند که روی آن بحث شود خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه دولت در مقابل بدعهدی‌ها و نقض برجام‌های طرف مقابل، باید در تراز ملت ایران و انقلاب اسلامی برخورد کند، گفت: طرف مقابل، نفع سیاسی و جریانی خودش را در ازای مذاکرات دنبال می کند، به عنوان دستاورد به آن نگاه کرده و از آن بهره برداری می کند.

حسینی نقوی یادآورشد: آقای رئیس جمهور گفتند که اگر عینک بزنید دستاورد برجام را می بینید اما عینک خیلی باید میکروسکوپی و ذره بینی باشد؛ دستاوردها آنقدر ریز است که باید با عینک ویژه دید.

 

وی گفت: من با این نظر آقای رئیس جمهور موافق هستم؛ آنقدر دستاوردها هیچی است که چشم عادی نمی تواند ببیند و باید عینک میکروسکوپی باشد.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک گزارشی به ما رسید که یک سری تجهیزات امنیتی وارد ریاست جمهوری شده است، متذکرشد: این نوع تجهیزات برای مسائل امنیتی استفاده می شود این در حالی است که دستگاه امنیت وظایفشان تعریف شده و رسمی است؛ از یک حقوقی برخوردار اند اما وارد شدن چنین ابزارآلاتی در ریاست جمهوری حرف و حدیث و سوالات زیادی ایجاد می‌کند.

حسینی نقوی با بیان اینکه مگر ما وزرات اطلاعات و دستگاه امنیت نداریم، افزود: درخواست گزارش کردیم هنوز چیزی به دست ما نرسیده است که واقعیت چه است و زمانی که مراجعی غیر از مراجع قانونی وامنیتی چنین دستگاهی در اختیار داشته باشند، احساس ناامنی ایجاد می کند.

 وی با بیان اینکه یکی از پروزه های اصلی دشمن علیه ملت ما، نا امن سازی داخلی است و این برای خارجی‌ها غیر قابل تحمل است، گفت: هدف دشمن از ایجاد این همه امکانات ناامن ساز، ایران بوده است، القاعده و داعش برای ناامن‌سازی ایران ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه علی رغم این همه ابزار و امکانات، ایران امن ترین کشور خاورمیانه است، گفت: این برای غربی‌ها و داعش غیر قابل تحمل است چون ایران تهدید را از شهر و استان های خودش به کنار مرزها و کشورهای دیگر برده است.

 حسینی نقوی گفت: آن‌هایی که در خیابان می گفتند "نه غزه نه لبنان فقط ایران"، در پازل دشمن بازی کرده اند.

خاک ریز جمهوری ایران، دمشق و موصل است

وی با بیان اینکه خاک ریز جمهوری ایران، دمشق و موصل است،افزود:  اگر امروز در سوریه و عراق نجنگیم، باید در کردستان، خراسان جنوبی و اصفهان با دشمنان بجنگیم و این برای غربی ها قابل تحمل است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داعش در حال نابود شدن در این سرزمین ها است، گفت: این‌ها در حال سفر به کشورهای دیگر هستند، من از رئیس مجلس سنای فرانسه سوال کردم "اگر داعش در سوریه و عراق متلاشی شوند، این فرانسوی‌ها کجا می‌روند، گفت ما داعشی ها را نابود می کنیم".

 

وی ادامه داد: من این مذاکرات را برد برد نمی‌دانم هر چند این مذاکرات انجام شد و اکنون در مرحله مذاکره نیستیم بلکه در مرحله اجرای برجام هستیمو مرحله توافق در برجام، بسیار مهم است و موضوع در زمان توافق اهمیت بالایی داشت.

حسینی نقوی افزود: طرف مقابل ما دشمن است و دشمن نیز به دنبال نابودی جمهوری اسلامی ایران است، برای این نابودی از هیچ امکانی دریغ نمی‌کند.

وی عنوان کرد: اروپایی‌ها گفتند ما به شدت از برجام حمایت می‌کنیم، اما این‌ها از کجای قسمت برجام حمایت کردند، اروپایی‌ها به دنبال این هستند که ما تعهدات خود را عمل کنیم و نمی‌خواهند دشمنان به توافقات و تعهدات خود عمل کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن‌ها می‌خواهند رسوب‌زدایی سایت هسته‌ای نطنز انجام شود و یکی از تعهدات که ایران به آن‌ها داده همین بوده است و آمریکایی نمی‌خواهند نفعی به ماباشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.