این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
پیشکسوت دفاع مقدس:

برخی خواص از سه عنصر اخلاص،بصیرت و عمل به هنگام بی بهره اند

یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به برخی از وقایع در کشور گفت: کسانی که امروز در جامعه حرف از عدم نیاز به نیروی نظامی و امنیتی می زنند از سه ویژگی اخلاص، بصیرت و عمل به هنگام بی بهره اند.
نسخه مناسب چاپ

اسماعیل برزگر یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی، اظهار داشت:در مطالعه تاریخ انقلاب  می بینیم که دستور تشکیل بسیج از سوی امام(ره) در سال ۵۸ صادر ولی جنگ در سال ۵۹ شروع شد و این نشان دهند و بازگو کننده این مطلب است که بسیج یک سازمان نظامی نیست.

وی افزود:بسیج یک سازمان قدرتمند در دفاع از ارزش های انقلابی در تمام امورات چه فرهنگی چه سیاسی ،چه اجتماعی و چه امورات بین المللی است.

برزگر ادامه داد:بسیج مستضعفین یعنی حمایت از محرومین و  مستضعفین کل جهان،بسیج مستضعفین تنها مطعلق به ایران نیست بلکه مطعلق به کل دنیاست

وی با بیان اینکه امروز به هرکجای کشور که نگاه کنید خواهید دید بسیج در همه امورات موفق عمل کرده است گفت:اگر بسیج نبود،نیروی نظامی در ابعاد مختلف نظامی موفق نمی شد.

وی در بعد اهداف برون مرزی بسیج گفت:امروز بسیج در بعضی از کشور ها حضور پیدا می کند و در بعضی از کشورها تفکر بسیجی را پیاده می کند تا به اهداف عالیه تشکیل بسیج مستضعفین برسد.

این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به فرموده حضرت امام(ره)"بسیج مدرسه عشق است"گفت:امروز درتهدیدات جنگ نرم چه ماهواره و چه مواد مخدر و...باز هم بسیج با نقشه ها و طرح های خود استوار ایستاده است،و در همه امورات فرهنگی نیاز به بسیج احساس می شود.

وی با بیان اینکه "کسانی که مخالف بسیج هستند مخالف حرکت امام حسین(ع) نیز هستند "گفت:سه رکن اصلی بسیج اخلاص،بصیرت،و به موقع عمل کردن است ،لذا کسانی ک امروز در جامعه حرف از عدم نیاز به نیروی نظامی و امنیتی می زنند از این ویژگی ها بی بهره اند.

برزگر ادامه داد:این شعار ها و این اظهار نظرها در دوران دفاع مقدس هم وجود داشت و بر مبنای همین اظهار نظرها جلوی اختصاص بودجه بسیاری از اقدامات امنیتی گرفته می شد،

وی ادامه داد:نمونه چنین شخصیت هایی در طول تاریخ هم وجود داشته است و این دسته انسان ها بعدا جزو تواببین بوده اند .لذا  بسیج تمام قد در مقابل چنین تفکراتی ایستاده است و از پیاده سازی چنین تفکراتی در کشور جلوگیری خواهد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.