این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی :

جهاد کبیر باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد / بسیج صد درصد خدمت رسان است

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با بیان اینکه جهاد کبیر باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد ، گفت: ما به خودسازی و جهاد اکبر در همه عرصه ها نیاز داریم .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سرهنگ علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم اختتامیه اردوهای جهادی اظهار داشت: امام علی بزرگترین جهادگر قرن فرمودند " جهادگران و مجاهدین در راه خدا و مخلص، یک درب مخصوص برای ورود به بهشت دارند".

وی عنوان کرد: خوشا به حال جهادگرانی که بدون هیچ امکانات و با استفاده از تمام توان خود برای اطاعت از فرمان ولی فقیه خود برای خدمت به محرومین حاضر می شوند.

فرمانده سپاه استان افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی ضرورت های سازمان بسیج در امروز را تشخیص دادند اما ما بعد از گذشت ۳۷ سال هنوز کارکردهای بسیج در عرصه های مختلف را درک نکرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: آخرین پیام امام راحل در بیان ویژگی بسیج آن را لشکر مخلص خدا دانستند و بسیج دانشجو و طلبه و هسته های حزب الله در جهان را تشکیل دادند.

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) نیز فرمودند بسیج میقات پابرهنگان است و توده عظیم بسیج قشر متوسط به پایین جامعه هستند و دیگر فرمودند کوخ نشینان امروز حاکم برجهان هستند.

قاسمی ادامه داد: ابتدای عنوان بسیج ، بسیج ملی بود و بعد بسیج مستضعفین سپاه انقلاب اسلامی نام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: انقلابی گری و خدمتگزاری که شعار هفته بسیج است؛ بسیج با حضور در همه عرصه های دفاعی ، امنیتی و خدمت رسانی کارکرد دارد.

فرمانده سپاه استان ادامه داد: قرارگاه قرب کوثر سپاه هشت سال است که با سپاه استان ما برنامه هایی را مدنظر قرار داده است و برنامه های متنوعی دارند . امسال ماموریت داریم که شش دهستان خراسان جنوبی را به عمرانی و آبادانی برسانیم.

وی بیان داشت: آستان قدس رضوی نیز سه دهستان از استان ما را در اولویت عمرانی و آبادانی قرار داده است. قرار است ماموریت های قرارگاه قرب کوثر سپاه در استان ما تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: استان ما ضمن اینکه دور دست است مناطق محروم و دور دست نیز داریم که توجه و عنایت مسئولین نیز در این زمینه رخ داده است. حضور بسیج از همه نهادها در جبهه دفاع مقدس بیشتر بوده است و آن حضور در جهاد اصغر است.

قاسمی متذکر شد: رهبر معظم انقلاب امروز از جهادگران جهاد اکبر یا کبیر را انتظار دارند و ما تبلور جهاد اکبر را در اردوهای جهادی می بینیم که بازتاب آن در محیط های فرهنگی و پایگاه های بسیج است.

وی با بیان اینکه جهاد کبیر باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد عنوان کرد: ما به خودسازی و جهاد اکبر در همه عرصه ها نیاز داریم. امروز دشمن بر حوزه های علمیه ما به شدت سرمایه گذاری کرده است که اگر مردم غفلت کنند ممکن است سیلی محکمی بخورند.

فرمانده سپاه استان تاکید کرد: ما با حضور پر رنگ خودمان در عرصه محرومیت زدایی و اقتصادمقاومتی باید با حرکت و عمل خودمان به خواسته های استکبار جهانی نه محکمی بگوییم و هرجا که ما نه آرام بگوییم یا سکوت کنیم و سرمان را پایین بیندازیم دشمن جری تر می شود.

وی یادآور شد: آخرین پیام امام راحل این بود که فرمودند " ما به تفکر بسیجی نیاز داریم " و نیز فرمودند " اگر مسئولین نظام از فکر تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی و هسته های حزب الله غفلت کنند با آتش غضب الهی رو به رو می شوند".

قاسمی عنوان کرد: امام (ره) خطاب به بسیجیان فرمودند " بسیج همچون گذشته پر قدرت و با جدیت به کار خودش ادامه می دهد".

فرمانده سپاه استان تصریح کرد: کسانی که زمانی گفتند به سپاه و بسیج نیاز نداریم امروز می گویند به ارتش نیاز نداریم.

وی با بیان اینکه ارتش چین سومین ارتش بزرگ دنیاست و کار اقتصادی خودش را در کنار کار نظامی تقویت کرده است گفت: ما در دفاع مقدس از سلاح های چینی استفاده کردیم اما کشور ما برعکس عمل می کند ما سلاح نظامی می سازیم اما به بازار مصرف کالاهای چینی تبدیل شده ایم.

قاسمی بیان داشت: بسیج صد در صد نظامی دوران جنگ را به بسیج صد در صد خدمت رسانی امروز تبدیل کردیم .

وی اضافه کرد: بسیج جامعه پزشکی استان دهه فجر در شوسف نهبندان اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی می کند.

فرمانده سپاه استان ادامه داد: امروز ۲۱ قشر مختلف در بسیج به نهاد انقلابی خدمتگزار تبدیل شده اند و ما با نگرش رهبری به بسیج و خواسته های ایشان از بسیج وارد کار اردوهای جهادی شدیم .

وی خاطرنشان کرد: از استاندار دعوت کردیم که در این برنامه حضور داشته باشند اما تشریف نیاوردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.