این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
نویسنده کتاب راز قطعنامه در جمع دانشجویان بیرجندی:

آمریکا همیشه در حال توطئه برای براندازی جمهوری اسلامی ایران است

نویسنده کتاب راز قطعنامه با بیان اینکه کسانی در کشور فکر می کنند که تعامل با آمریکا برای ما منفعت به همراه دارد، گفت: امریکا همیشه در حال توطئه برای براندازی انقلاب اسلامی ایران است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی کامران غضنفری شامگاه یکشنبه در نشستی با موضوع جنبش دانشجویی و استکبار ستیزی در دانشگاه صنعتی بیرجند اظهارداشت: واقعه ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۳۲ که منجر به شهادت سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران شد، نقطه شروع جنبش های دانشجویی بود.

وی افزود: دانشجویان در این روز و در اعتراض به ورود ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهوری آمریکا که دولت متبوعش نقش اساسی در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ داشت دست به تظاهرات زدند که منجر به رو دررویی نیروهای نظامی شاه با دانشجویان و شهادت سه نفر از دانشجویان شد.
وی اظهار کرد: فاصله کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا حادثه ۱۶ آذر در دانشگاه تهران تقریبا سه ماه و نیم است و این حادثه به این دلیل رخ داد که دانشجویان نسبت به ورود یک مقام آمریکایی به ایران با تظاهرات و اعتصاب مخالفت می کردند.
این فعال سیاسی ادامه داد: قشر مبارز دانشجو در آن زمان کسانی بودند که حامی مبارزات ملت های مستضعف علیه آمریکا در سطح جهان بودند.
وی اضافه کرد: دانشجویان در آن زمان مبارزه مردم فلسطین علیه اسرائیل، ویتنام علیه آمریکا و ... را دنبال می کردند.
فعال سیاسی و نویسنده کتاب راز قطعنامه در ادامه بیان کرد: شکنجه هایی که نظامیان آمریکایی در آن زمان علیه ملت ویتنام اعمال می کردند، بسیار بدتر از وحشیگری های داعش و تکفیری ها در سوریه و عراق بود.
غضنفری افزود: در آن زمان در مجله ای عکس یک نظامی آمریکایی که سر بریده شده یک ویتنامی را در دست داشت نشان می داد و این دقیقا همان کار داعشی هاست.
وی اظهار کرد: اعلامیه ها و بیانیه های دانشجویی قبل از انقلاب نشان دهنده مخالفت ملت ایران با حکومت شاه و جنایات آمریکا در جهان بود.
وی ادامه داد: جنبش دانشجویی در سال اول پیروزی انقلاب نقش بارزی در تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان است.
وی یادآور شد: در آن سال دولت آمریکا مشغول توطئه علیه جمهوری اسلامی بود تا بتواند دو باره شاه را به حکومت برساند به همین دلیل دانشجویان سفارت آمریکا را تسخیر کردند.
وی تصریح کرد: برخی افراد ناآگاه، می گویند چرا مرگ بر آمریکا می گوییم، اگر آمریکا یک خطا مرتکب شد و کودتا کرد، دانشجویان ما هم با تسخیر سفارت آن کشور تسویه حساب کردند.
وی اضافه کرد: این افراد فکر می کنند اگر روابط با آمریکا برقرار کنند دیگر مشکلی نخواهیم داشت در صورتی که آمریکا قبل انقلاب ۲۵ سال یک حکومت دست نشانده را بر مردم مسلط کرد.
غضنفری گفت: این حکومت دست نشانده از سال ۱۳۳۲ تا سال ۱۳۵۷ بیش از۱۰ هزار نفر را به شهادت رساند و دهها هزار نفر را زندانی و شکنجه کرد و همه این اقدامات با پشتیبانی مستقیم دولت ایالات متحده آمریکا انجام می شد.

تعامل با آمریکا نه تنها مشکلی از ما رفع نمی کند بلکه برای ما ضرر است

وی افزود: حکومت محمدرضا پهلوی کاملا در اختیار آمریکا بود، تعامل با آمریکا نه تنها مشکلی از ما رفع نمی کند بلکه به ضرر ما است.
وی اظهار کرد: در دوران پهلوی نخست وزیر کشور قبل از شاه باید توسط آمریکا تایید می شد.
غضنفری ادامه داد: سابقه رابطه با آمریکا در گذشته نشان می دهد که رابطه خوب با این کشور استکباری هیچ فایده ای برای ایران نداشت بلکه مملکت ویران و خراب ایجاد کرد که بیشتر مردم زیر خط فقر زندگی می کردند.
وی یادآور شد: جیمز ویل یکی از محققان دانشگاهی آمریکا قبل انقلاب مدتی در ایران بود کتابی باعنوان « عقاب و شیر » در مورد روابط ایران و آمریکا نوشت و در آن کتاب نوشت که آمریکا از سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ حدود ۲۴ میلیارد بشکه نفت ایران را به تاراج برد.


وی اضافه کرد: قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ منجر به کشتار بیش از ۱۰ هزار نفر در کشور شد در آن موقع دولت آمریکا از جنایات شاه حمایت می کرد.


وی تصریح کرد: در سال های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ کارتر از حزب دموکرات رئیس جمهوری آمریکا بود و با شعار دفاع از حقوق بشر در دنیا سر کار آمد چون در سال ۱۳۵۵ آمریکا با سرشکستگی از ویتنام خارج شد و ۱۰ سال در آن کشور جنایت کردند و چهره آمریکا به عنوان یک کشور جنایتکار مطرح شد.


وی تاکید کرد: زمامداران آمریکا برای بهبود چهره کشور خود در ذهن مردم جهان کارتر را سرکار آوردند، در همین زمان در همه شهرهای ایران مردم با حمایت همین فرد از شاه به رگبار بسته شدند و هزاران نفر قتل عام شدند.


نویسنده کتاب راز قطعنامه گفت: ۱۷ شهریور ۵۷ در میدان شهدای تهران اولین روز اعلام حکومت نظامی در تهران از ساعت ۸ صبح تا چهار بعد از ظهر بود که مردم را به رگبار مسلسل بستند.


غضنفری افزود: چهار هزار نفر تعداد شهیدان حادثه ۱۷ شهریور در تهران است، دو روز بعد کارتر از کمپ دیوید به محمدرضا شاه پهلوی تماس تلفنی گرفته و از جنایات او حمایت می کند و این ماهیت پلید دولت آمریکاست.


وی اظهار کرد: نیمه دی ماه ۱۳۵۷ ژنرال هایزر را به کشور می فرستند و یک ماه در ایران می ماند و با فرماندهان نظامی ارتش ایران برنامه کودتای خونین و قتل عامل گسترده برای سرنگونی انقلاب اسلامی پایه ریزی کند.


وی یادآور شد: پیش بینی قتل عام ۵۰ هزار نفر را برای سرکوبی انقلاب کرده بودند.


وی اضافه کرد: پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ حمله به طبس با هدف سرنگونی انقلاب اسلامی انجام می شود، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا همیشه در صدد ضربه زدن به کشور ما بوده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.