این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی:

دولت مردان باید به بدعهدی های شیطان بزرگ پاسخ قاطع دهند

دولت مردان باید هر چه سریعتر به این بدعهدی های شیطان بزرگ پاسخ قاطع دهند ؛ بدون شک دشمنی آمریکای جنایت کار و هم پیمانانش بعد از برجام آشکار تر شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

 

۱۶ آذر روز سالگرد شهادت سه تن از جوانان دانشجو کشور به خاطر اعتراض به ورود نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران، یکی از طراحان و دست اندکاران کودتای ۲۸مرداد به دست رژیم پهلوی است .

 

مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی از قشر بیشمار دانشجویانی بودند که بر حسب وظیفه و به منظور آگاهی بخشی به مردم کشورشان علیه استکبارجهانی قیام کردند و به دست عمال ستم شاهی در دانشگاه تهران به درجه رفیع شهادت رسیدند.


شهادت این بزرگ مردان روحی تازه به جنبش های دانشجویی داد تا واقعیت درونی قشر فرهیخته و جویای علم کشور را نمایان کند، روحیه ای که در دوران خفقان پهلوی کمتر مجال ابراز پیدا کرده بود .


اکنون هم چنان جنبش دانشجویی آماده مبارزه با انواع فتنه های زمان است .جریان فتنه ای که در طول تاریخ در صدد تحمیل عقاید خود بر مسلمانان و ایجاد روحیه ی ظلم پذیری واستکبار دوستی بر آنان بوده است، فتنه ای که ۲۵سال مولای متقیان را خانه نشین کرد ، امام حسن (ع) را وادار به صلح و امام حسین (ع)را با وضعی وصف ناشدنی به شهادت رساند .


فتنه در زمان معاصر(انقلاب اسلامی) جام زهر را به امام (ره) خوراند و داستان های۷۸و ۸۸ را ایجاد کرد وهنوز هم هدفش را برای از بین بردن دین اسلام و حماسه عاشورا دنبال می‏کند.جریان دانشجویی جریان جوان و توانای کشور است که در برابر انواع فتنه ها با وجود افرادی که قصد سرکوب و تضعیف روحیه ی این قشر را دارند همچنان استوار ایستاده است و خواهد ایستاد.


ما دانشجویان انقلابی علی رغم این که بعضی افراد حضور مارا نمی‏پذیرند، به فرموده مقام معظم رهبری ایمان کامل داریم که می فرمایند :


"۱۶ آذر مال دانشجوی ضد آمریکاست ،مال دانشجوی ضد سلطه است ؛ دانشجویی که استکبار و ظلم را بر نمی تابد و با جان و دل در مقابلش می ایستد و با مشت های گره کرده «نه» میگوید ."


امروز وظیفه هر دانشجوی فرهیخته ای این است که برای حفظ حرمت خون شهیدان و صیانت از سرزمین عزیزمان ایران اسلامی به پا خیزد.ضمن این که الزام کنونی به حفظ و پرورش تفکر۱۶ آذری است ، با این که بعضی خواص دوست ندارند این روز پا برجا بماند ،بتوان همچنان روحیه ظلم ستیزی را در دانشجویان تقویت کرد .

روحیه ای که محدود به فعالیت سیاسی نیست و امروزدانشجویان ایرانی با دست آورد های نوین علمی وبی نیاز کردن کشور به بیگانگان میتوانند وتا حدی توانسته اند باتولیدعلم بر روحیه ی استکبارستیزی بیفزاید و دست استکبار را کوتاه کنند.


لذا ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و درود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و ۱۶ آذر تاکید فروان برموارد ذیل داریم:


۱. به نظر می رسید با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و شعار های این دولت فضا برای فعالیت بیشتر جنبش های دانشجویی فراهم شود ولی هر چه که از عمر این دولت گذشت خفقان بیشتری بر این جریان حاکم شد .آقای رئیس جمهور، جنبش دانشجویی فقط صلاح و تعالی نظام جمهوری اسلامی رامی خواهد و اگر حرفی می زنند یا انتقادی می کند در راستای همین هدف است. لطفا فضای سیاسی کشور را برای فعالیت این قشر دلسوز مهیا کنید .


۲.از دولت محترم میخواهیم با توجه به تاکید رهبری و طولانی شدن مدت بررسی فساد های اقتصادی و حقوق های نجومی و این که هنوز برخوردقابل قبولی دیده نشده است ، با قدرت و صراحت بیشتری به این مسائل بپردازد و با قاطعیت تمام اقدام کند.


۳.حادثه ی دلخراش برخورد قطار و کشته شدن زائران امام رضا (ع) ،همه ی کشور را داغدار کرد.این فاجعه زمانی تلخ ترمی شود که پول های زیادی از بیت المال هزینه شده است که ما شاهد همچین اتفاقاتی نباشیم ولی متاسفانه قصور،تقصیرویا بی تدبیری عده ای باعث چنین اتفاقاتی می شود. ما خواستار این هستیم که با سرعت و جدیت به این قضیه رسیدگی وافراد خاطی تحویل قانون شود.


۴.ترور مظلومانه زائران امام حسین (ع) در حله ی عراق توسط داعش ،نیروی دست نشانده ی استکبار جهانی نیز بر داغ ما افزود .هدف اربابان داعش ار این ترورها این است که از جمعیت میلیونی راهپیمایان اربعین حسینی بکاهند ولی تجربه نشان داده است که با این اتفاقات شور و شعور حسینی تقویت وهر ساله شاهد افزایش حضور زائرین در راهپیمایی عظیم اربعین هستیم لذا امنیت زائرین از مطالبات ملت انقلابی ایران اسلامی می باشد.


۵.ما میدانیم که سیاست تغییر کاخ سفید فریبی بیش نیست و به کسانی که با مطرح کردن مذاکره با آمریکا به دنبال استحاله هویت مقاومت هستند هشدارمی دهیم که با وجود ما دانشجویان آگاه و ولایت پذیر باید فکر دست اندازی به ایران اسلامی را از ذهنشان بیرون کنند، چرا که انقلاب اسلامی با این حرکات آسیب نخواهد دید.


۶.تصویب تحریم های ۱۰ ساله بر علیه جمهوری اسلامی مصداق صریح زیر نقض برجام است. لذا دولت مردان باید هر چه سریعتر به این بدعهدی های شیطان بزرگ پاسخ قاطع دهند ؛ بدون شک دشمنی آمریکای جنایت کار و هم پیمانانش بعد از برجام آشکار تر شده است و باید به پیروی از قرآن با جهاد کبیر از شیطان تبری جست وبه جای امید داشتن به کمک؛ به استحکام درونی نظام پرداخت .


در پایان ما دانشجویان پیرو خط امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی با بینش عمیق از شرایط حساس کنونی و درک لزوم وحدت و بصیرت برای مقابله با فتنه های رنگارنگ استکبار با مقام معظم رهبری تجدید پیمان می کنیم که در جهت حفظ و صیانت از اصول و آرمان های انقلاب اسلامی ایران از هیچ خدمتی فروگزار نکنیم و با الگو گرفتن از سالار شهیدان حسین بن علی (ع) در مقابل مستکبران شرق و غرب سر تعظیم فرود نیاوریم..


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی
۱۶ آذر ۱۳۹۵

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.