این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
امام جمعه درمیان:

وحدت یک اصل قرآنی و عقلانی/ انگلیس کانون تفرقه و سیاست های استعماری است

امام جمعه درمیان گفت: کانون تفرقه و سیاست های استعماری در انگلیس است و یکسری متدین نماها و مراجع جعلی جانمایی کردند تا به نتیجه دلخواه خود که همان تفرقه بین شیعه و سنی است، برسند.
نسخه مناسب چاپ

 حجت الاسلام علیرضا حسینی در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، در خصوص اهمیت وحدت شیعه و سنی اظهارکرد: اصل مفهوم وحدت ریشه در مفاهیم و مبانی قرآنی دارد که مسلمانان را توصیه به وحدت و دوری از تفرقه می کند.

 

وی با اشاره به آیه واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا گفت: دست خدا همیشه با جماعت و اتحاد است.

 

امام جمعه درمیان در ادامه گفت: هر کس دشمنی علنی با اهل بیت نداشته ، اهل بیت نیز برائت خود را علنی نکردند و اتحاد و انسجام امت خود را حفظ کردند.

 

وی با بیان اینکه اصل اتحاد و وحدت یک اصل قرآنی و عقلانی است، گفت: استکبار برای تفرقه بین شیعه و سنی از دو قرن پیش سرمایه گذاری کرده و بهائیت را در شیعه پایه ریزی کرده است.

 

حسینی اضافه کرد: هفته وحدت یک استراتژی و مصلحت نیست بلکه این باور ما است.

 

وی اظهار داشت: هفته وحدت نماد برادری و برابری مسلمانان و تجدید پیمان با اسلام و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است.

 

امام جمعه درمیان گفت: کانون تفرقه و سیاست های استعماری در انگلیس است و نام گذاری هفته وحدت در ایران اسلامی در تضاد با سیاست های آنان بود لذا با ایجاد یکسری متدین نماها و مراجع جعلی جانمایی کردند تا به نتیجه دلخواه خود که همان تفرقه بین شیعه و سنی است، برسند.

 

۱۲ ربیع الاول میلاد پیامبر اسلام (ص) به روایت اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول میلاد پیامبر به روایت شیعه به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.