این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی:

اعزام بیش از ۱۱۳۰ نفر از دانش آموزان به راهیان نور/ راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی و تربیتی در طول سال

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی گفت: از دهم مهر ماه تا کنون بیش از یک هزار و ۱۳۰ نفر از دانش آموزان دختر پایه دوم متوسطه به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

غلامرضا اردونی در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ضمن تسلیت ماه محرم و پیروزی خون بر شمشیر اظهارداشت: افتتاحیه راهیان نور دانش آموزی دهم مهرماه بود.

وی عنوان کرد: این اردوهای راهیان نور کار بی نظیر و بی بدیعی است و حاصل یک هم افزایی در بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش است.

اردونی اضافه کرد: راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی در طول سال است که در جهت توسعه و تقویت حرکت عظیم فرهنگی انجام می گیرد و کاری تربیتی است که از ده ها ساعت کار پرورشی تاثیر گذار تر است.

وی ادامه داد: همه همت و تلاش ما در این جهت است که دانش آموزان نظام اسلامی که آینده سازان انقلاب هستند با سیره زندگی و سلوک معنوی شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش آموز آن دوران آشنا شوند.

امسال ششمین سال اعزام راهیان نور دانش آموزی است

وی خاطرنشان کرد: امسال ششمین سال اعزام راهیان نور دانش آموزی از استان ما است که با شعار محوری "از مدرسه تا مدرسه" این کار را دنبال می کنیم و معتقدیم که جبهه یک مدرسه، دانشگاه و گنجینه ای ارزشمند برای نظام و انقلاب است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان افزود: تبیین ارزش های دفاع مقدس بویژه برای جوانان و نوجوانان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و توفیقات خوبی در این راستا نصیب ما شده است.

وی اظهار کرد: اولین مرحله اعزام دهم مهرماه همزمان از شهرستان های نهبندان و درمیان انجام شد و بعد از آن از سرایان در ۲۲ مهرماه، فردوس ۲۴ مهرماه و شهرستان قاین ۲۸ مهرماه اعزام انجام شد.

اردونی با بیان اینکه به عقیده صاحبنظران این سفر معنوی کارکردهای بی نظیری دارد ابراز داشت: با تعامل، همکاری و جذب ظرفیت های معنوی در مجموعه های مختلف استان و فرماندهی و حوزه های مختلف سپاه استان و آموزش و پرورش بهره گرفته شده است .

وی ادامه داد: سرنشینان هر اتوبوس متشکل از راوی، طلبه، سرپرست، مربی پرورشی و ۳۹ دانش آموز است و در هر کاروان یک پرستار و یک کارشناس ایمنی اعزام می شوند.

 

توفیق زیارت با معرفت آرزوی هر انسان است

اردونی متذکر شد: بسیار تاکید می شود که زیارت باید همراه با معرفت باشد و این آرزویی بزرگ است که در طول عمر، افراد شاید فقط یک بار به کربلای ایران اعزام شوند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان با بیان اینکه اعزام ها طوری برنامه ریزی شده که اردوی دختران و پسران مختلط نشود افزود: در مهرماه دختران، آبان ماه پسران، آذر ماه دختران، بهمن ماه دختران و اسفندماه پسران اعزام می شوند و در دی ماه به دلیل ایام امتحانات اعزام نداریم.

وی با بیان اینکه امسال همه مشتاقان و علاقه مندان اعزام خواهند شد گفت: این اردو اصلا اجباری نیست و کاملا اختیاری است و هیچ تاثیری در درس آمادگی دفاعی و نمره این درس ندارد.

اردونی با بیان اینکه در خراسان جنوبی با توجه به محرومیت ها اولیای دانش آموزان توجه بسیار خوبی نسبت به این برنامه دارند افزود: یک طرح خودیاری است و ۵۰ هزار تومان از هر نفر اخذ می شود .

همه علاقه مندان بسیجی باشند یا نباشند به راهیان نور اعزام می شوند

وی عنوان کرد: مدارس استثنایی و بزرگسالان به این اردو اعزام نمی شوند و سایر مدارس خاص و مربوط به سایر تشکل ها اگر بسیجی باشند یا نباشند در این اردو می توانند شرکت کنند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان با بیان اینکه از امروز اول آبان ماه اعزام پسران با شهرستان بیرجند آغاز می شود گفت: در طول آبان ماه از شهرستان هایی که اعلام آمادگی کردند اعزام انجام می شود.

سهمیه اعزام امسال دو برابر سال گذشته است

وی با بیان اینکه طول مدت راهیان نور پنج روز است و دو روز در منطقه هستند افزود: روز اول در اروند، مسجد خرمشهر، معراج شهدا و شلمچه و روز دوم در هویزه یادمان شهید علم الهدی، طلاییه، فتح المبین حضور می یابند و نیز برگزاری نمایش رزمی در منطقه خیلی تاثیر گذار است .

اردونی خاطرنشان کرد: از دهم مهر ماه تا کنون یک هزار و ۱۳۰ نفر از دانش آموزان دختر پایه دوم متوسطه به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سهمیه اعزام امسال دو برابر سال گذشته است اظهار کرد: امسال تمام دانش آموزان علاقه مند پایه دوم متوسطه و بالاتر که تمایل داشته باشند و در سال های قبل توفیق حضور نداشتند؛ اعزام خواهند شود .

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.