این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
دبیر قرار گاه امر به معروف و نهی از منکر بسیج و سپاه استان :

تقدیر از فعالان رسانه ای درحوزه امر به معروف و نهی از منکر / رده های بسیج وسپاه پیش قدم در امر به معروف و نهی از منکر

دبیر قرار گاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه خرسان جنوبی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در رسانه ها و فضای مجازی غریب است، گفت: از فعالان رسانه ای که در این حوزه فعالیت چشم گیری داشته باشند تقدیر می شود.
نسخه مناسب چاپ

اسحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت: دبیر خانه امر به معروف و نهی از منکر از سال گذشته به دنبال تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در سپاه انصارالرضا(علیه السلام و کلیه رده های سپاه و بسیج استان شروع به فعالیت کرد .

دبیر قرار گاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه خرسان جنوبی گفت: بالاخره دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بعد از بیش از ۳۰ سال در کشور در آذر ماه سال۹۴ به تصویب و ابلاغ شدکه به دنبال آن شورا و دبیرخانه امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شد.

تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در کلیه رده های بسیج و سپاه سراسر استان

وی افزود: طبق ماده ۱۷ این قانون سازمان بسیج موظف است با تمام توان و امکانات نسبت به تذکر زبانی اقدام کند و ما برای اجرای این ماده به کار زیرساختی اقدام کردیم.

عنایتی یادآورشد:  در مرحله اول شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را در۱۱ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ها و ۱۱۷ حوزه مقاومت بسیج که شامل ۶۱ حوزه مقاومت برادر و خواهر، ۳حوزه مقاومت عشایری، ۲۰ حوزه مقاومت دانش آموزی، ۱۰حوزه بسیج دانشجویی، ۹حوزه مقاومت کارمندی، ۴کارگری، ۸ اصناف و ۲ طلاب است راه اندازی کردیم.

عنایتی اضافه کرد: در ۲ هزار و ۴۸۳ پایگاه مقاومت بسیج که ۹۷۲ پایگاه مساجد و محلات، ۱۲۲عشایری، ۱۷۶کارمندی، ۲۵ کارگری، ۴۰ اصناف، یک هزار و ۳۶ واحد دانش آموزی، ۶۴ دانشجویی و ۲۸ طلاب است؛ شورای امر به معروف و نهی از منکرداریم.

مسئول دبیرخانه قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر بسیج خراسان جنوبی ادامه داد: ۸۵ شورا در کانون های اقشار بسیج شامل ۶ پیشکسوتان جهاد و شهادت، ۱۳ جامعه پزشکی، ۳ حقوقدانان، ۱۳ فرهنگیان، ۷ مداحان، ۱۰ مهندسین، ۹ هنرمندان، ۸ وزشکاران، ۱۴ اساتید و ۲ رسانه فعال است.

وی با بیان اینکه در همه این رده ها دبیر شورای امر به معروف انتخاب شده است، گفت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در کلیه این رده ها ی بسیج شکل گرفته است.

عنایتی بیان کرد: هر کدام از این رده های بسیج و سپاه سراسر استان یک معروف و یک منکر را شناسایی کرده اند.

ویبا بیان اینکه  هسته های ۳ تا ۱۰ نفره برای تذکر لسانی شکل گرفته است؛ عنوان کرد: در ابتدا در هر شورا ۳ هسته تشکیل می شود و در فرآیندی ۵ ساله کار به همه مردم سپرده و فرهنگ سازی می شود که تذکر لسانی در جامعه امری خوشایند شود.

عنایتی با بیان اینکه ماموریت های ما ایجابی است و بنا نداریم اقدام سلبی انجام دهیم افزود: پایگاه های مقاومت بسیج محلات هر ۲ هفته یک جلسه و سایر اقشار بسیج هر ماه یک نوبت جلسه شورا تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه با آگاهی و فرهنگ سازی سال گذشته حدود ۳۳۰۰نفر از خانواده ها ماهواره های خود را تحویل داده اند، خاطرنشان کرد: استمرار موضوع دجالواره جزء برنامه ها ما در رده های بسیج است و در حال حاضر در یک هزار و ۲۰۰ پایگاه مقاومت بسیح محلات و زنان عملیات فرهنگی مقابله با دجالواره در حال انجام است.

 

مسئول دبیرخانه قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر بسیج استان گفت: انتصاب ها را انجام دادیم و در حال حاضر آموزش ۱۰ هزار نفر از دبیران و شوراها برای توانمندسازی مسئولین شوراها ، دبیران و متولیان انجام شده است.

وی با اشاره به سایر برنامه ها این قرار گاه تا پایان سال جاری اظهار داشت: همایشی با حضور مسئولین امر به معروف و نهی از منکر نواحی و استان برای ارائه دستاوردها در پاییز برگزار

می شود.

عنایتی عنوان کرد: جشنواره رده های برتر درحوزه  امر به معروف و نهی از منکر با حضوریکصد رده مقاومت بسیج درسراسر استان که در شکل دهی شوراها و برنامه های میدانی موفق بودند در دهه فجر امسال برگزار خواهدشد.

مسئول دبیرخانه قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه استان با اشاره به نقش رسانه در احیای این فریضه بزرگ الهی گفت: متاسفانه این فریضه بزرگ الهی نیز در رسانه ها و فضای مجزی غریب است و لازم است رسانه ها در این خصوص ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه از کلیه رسانه های استان که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر فعال باشند تقدیر خواهد شد، گفت: خبرنگاران و رسانه های که هر روز بتوانند برای احیای این فریضه بزرگ الهی یک خبر و یا  یک آیه از آیات قران کریم، یا یک حدیث، یک روایت ویا یک سخن از ائمه معصومین (س)و یا سخنی از سخنان امام خمینی(ره)و یا امام خامنه ای(حفظه الله)بر روی رسانه ، روزنامه قرار دهند کنند مورد تشویق این حوزه قرار خواهند گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.