این مطلب ۲۳۹ بار خوانده شده
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس خبر داد :

بازدید کشاورزان و کارشناسان فردوسی از مزارع تولید نهال و گیاهان دارویی سبزوار

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس گفت: جمعی از کشاورزان و کارشناسان فردوسی از مزارع تولید نهال، گیاهان داروی و کارخانجات سبزوارو جوین بازدید کردند .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سید مسعود کریم زاده در حاشیه   بازدید ۳۸ نفر از کشاورزان و کارشناسان ازمزارع تولید نهال، کارخانجات و مزارع کشت گیاهان دارویی در سبزوار و جوین اظهار داشت: کارگروه اقتصادی بسیج شهرستان فردوس متشکل از مهندسان متخصص و با تجربه اقتصادی می باشد  که ارائه راهکار برای کمک به کشاورزان در راستای کم نمودن خسارات سرمازدگی انار، فراهم آوردن کشت جایگزین و یا همنشین در کنار انار را در اولویت کار قرارداده است .

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس گفت:  با اشاره به اینکه این سفر به مدت دو روز بطول انجامید ، افزود : برای دست یافتن به این اهداف لازم است کشاورز به صورت مستقیم با کشت های جایگزین و یا همنشین در کنار انار به صورت میدانی آشنا شوند لذا کشاورزان با تعدادی از مهندسین کشاورزی از مزارع و کارخانجات صنایع تبدیلی گیاهان دارویی و اسانس گیری به کاشمر و جوین سبزوار سفر کردند.

وی خاطر نشان کرد : این سفر به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس و با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی  و جهاد کشاورزی برنامه ریزی گردید که تعداد ۳۸ نفر  متشکل از ۲۶ نفر از کشاورزان ، ۶ نفر از کارگروه اقتصادی و ۶ نفر از کارشناسان جهاد کشاورزی برگزار شد.

کریم زاده گفت : این کشاورزان و مهندسان پس از بازدید از کارخانه اسانس گیری کاشمر از مزارع گل محمدی جوین به اندازه ۲۰۰ هکتار، باغات انگور بالغ بر ۶۰۰ هکتار، مزارع تولید نهال و مزارع کاشت گیاهان دارویی، کارخانه اسید سیتریک وکارخانه قند  بازدید کردند.

مسئول بسیج سازندگی بسیج سپاه فردوس در خصوص نتیجه این سفر دو روزه گفت: کشاورزان پس از بازدید و صحبت های کارشناسان مربوط به نتایج خوبی مبنی بر کاشت ارقامی از گیاهان دارویی در منطقه  رسیدند و امیدواریم این سفر نتایج مطلوبی داشته باشد .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.