این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
کارشناس اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

اقامه نماز جماعت در ۷۰ درصد مدارس خراسان‌جنوبی

کارشناس اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر در یک‌هزار و ۲۰۰ آموزشگاه استان نماز جماعت اقامه می‌شود که این تعداد ۷۰ درصد آموزشگاه‌های استان را شامل می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزلرش سايت اطلاع رساني سپاه انصارالرضا(ع) به نقل از فارس : حسین اکبری صبح امروز در مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان پایه سوم راهنمایی شهرستان درمیان که در آستانه مبارکه بی‌بی صاحبه روستای نوزاد برگزار شد، ‌اظهار داشت: در حال حاضر یک‌هزار و ۲۰۰ امام جماعت وظیفه اقامه نماز جماعت در مدارس را بر عهده دارند که از این تعداد ۳۴۰ نفر روحانی و مابقی فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۸۰ نشست دینی برای ارتقای بینه مذهبی و اعتقادی دانش‌آموزان استان خراسان‌جنوبی برگزار شده است، ادامه داد: در سال ۹۰ جشن تکلیف قریب ۵ هزار دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی استان برگزار شد.

کارشناس اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از توزیع قریب ۶ هزار جلد کتاب با موضوع مرجع‌شناسی بین دانش‌آموزان مکلف استان خبر داد و تصریح کرد: ۷ هزار فرهنگی استان در آزمون اسرار نماز که در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری برگزار شد، شرکت کردند.

اکبری با بیان اینکه تاکنون جشن تکلیف دانش‌آموزان پسر شهرستان‌های قاینات و درمیان برگزار شده است، عنوان کرد: برگزاری جشن تکلیف در اماکن مقدس و حرم امامزادگان تأثیر بسزایی بر دانش‌آموزان دارد.

وی تأکید کرد: علاوه بر برگزاری جشن تکلیف باید پس از آن برنامه‌های یادآوری برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شود تا آنان مسائل شرعی را به خوبی بیاموزند و آن را فراموش نکنند.

کارشناس اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: نقش اولیا و مربیان و نهادهای اجتماعی در این امر غیرقابل انکار است و اولیا با رفتار و گفتار و اعتقادات خود ریشه‌های دین را در فرزندان خود تقویت می‌کنند.

وی گفت: همچنین نهادهای اجتماعی و مراکز فرهنگی نیز باید با برنامه‌ریزی درست احکام دین و شریعت را در وجود دانش‌آموزان نهادینه کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.