این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
پدر شهید الشیخ:

ایران و عراق به همبستگی خود با شیعیان بحرین ادامه دهند

پدر یک شهید بحرینی در همایش رهبران در بند گفت: حاکم بحرین تنها به کشتن مردم انقلابی بسنده نمی‌کند و تاکنون ۳۵ مسجد را به آتش کشیده که در این مساجد قرآن‌های بسیاری نیز وجود داشت
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از اهل‎بیت(ع) ـ همایش "رهبران در بند" برای گرامیداشت یاد مبرزان زندانی بحرینی، عصر دیروز ـ پنج شنبه ۱۳ مهر ماه ـ با حضور نمایندگان گروه‏های انقلابی، خانواده زندانیان و خانواده شهدای بحرین در قم برگزار شد. يكي از سخنرانان این همايش «جواد الشیخ» پدر «شهيد علي جواد الشيخ» بود كه به بيان چگونگي شهادت فرزندش و تعدادي از شهيدان انقلاب بحرين پرداخت.

وي با ذکر اینکه سن فرزند شهید وی ۱۴سال بيشتر نبود گفت: پسر من در بحرين به نام «شهيد عيد» معروف شده است زيرا در روز عيد فطر و بعد از اقامه نماز عيد به شهادت رسيد. وی التزام كامل به مسايل ديني داشت و پايبند عباداتی مانند نماز و روزه بود و حضور دائم در فعاليت هاي ديني داشت. او از اخلاق حسنه اي برخوردار بود و رفتار خوبي با مردم داشت. الشیخ با اشاره به حضور دائم فرزندش در تظاهرات مسالمت آميز مردم بحرين تأکید کرد: سيد علی ۱۴ روز پس از شهادت سيد هاشم پسرعمه من به شهادت رسيد. کشتن علی، قتل عمد بود نه یک حادثه. او از فاصله ای كمتر از سه متر در معرض شليك تيرهاي مزدوران آل خليفه قرار گرفت و به شهادت رسید.

وی افزود: اين رژيم جنايتکار به اين حد بسنده نكرد ؛ بلکه پس از شهید کردن فرزندم، گازهاي سمي را به سوي خانه هاي ما شليك كرد. پدرشهيد علي جواد با بيان نام و نحوه شهادت تعدادي از شهداي بحرين گفت: من دوست دارم از شهداي بحريني سخن به ميان بياورم؛ شهدایی که در قلب هاي ما جاي دارند: «شهید حسين البقالي» كه از مجروحان درگيري ها بود كه در اثر سهل انگاري عمدي رژيم و عدم رسيدگي درماني به شهادت رسيد؛ «شهيد سيد هاشم» که از مسافت نزديكي در برابر منزل خودش مورد شليك گلوله قرار گرفت و مزدوران رژيم دست برادرانم ـ عباس و احمد ـ که در صدد نجات او برامدند را شكستند؛ «شهيد علي احمد المؤمن» كه پسرعمه دیگر من بود و در ميدان لؤلؤه شهید شد؛ «شهيد محمود ابوتاكي» كه در معرض مستقيم شليك گلوله ساچمه اي قرار گرفت و جان باخت؛ «شهيد فخراوي» و «شهيد صفر» که در زندان ها در زير شكنجه آل خليفه به درجه رفيع شهادت نائل آمدند؛ و همه شهدایی که رژیم تا درجه مرگ دست از آنها برنداشت و شاهدانی عيني خواهند بود و در روز قيامت آل خلیفه را قصاص خواهند کرد.

او سپس با تأکید بر اینکه ما از دست اين رژيم ال خليفه در رنجيم و مطالبه ي خود را اسقاط اين رژيم قرار داده ایم در مورد زندانيان انقلاب بحرين هم بيان داشت: مي‏خواهم یاد كنم از جواناني كه در زندان ها به بدترين شكل و با وحشی گری تمام تحت شكنجه روش مند هستند؛ یاد می کنم از «برادر عبدالعزيز» و «برادر علي» که محكوم به اعدام هستند؛ یاد می کنم از زندانیانی که كمرشان به واسطه شكنجه ها خم شده و با توجه به شكستگي مهره هايشان بدون هيچ معالجه اي ترك شدند و رژیم منتظر است تا به شهادت برسند. الشیخ «حمد بن عيسي» حاكم بحرين را مسبب تمام اين جنايات خواند و افزود: حمد مسؤول اول و آخر جنايت هاي رخ داده در بحرين است.

من به نيابت از شهيد خودم و ساير شهداي بحرين تمام مسؤوليت این جنايات را متوجه رأس نظام ال خليفه كه همان حمد بن عيسي آل خليفه است مي دانم. این پدر شهيد سپس به بي احترامي حاكم بحرين به مقدسات هم اشاره كرد و گفت: حمد به اين حد از جنايات بسنده نكرده است؛ بلكه بيش از ۳۵ مسجد را به آتش كشيد و تخریب کرد. قرآن در بحرين سوزانده شد. چه كسي قران را اتش مي زند؟ غير از حمد كه دست به اين كارها بزند؟ رژيم حمد بن عيسي با رژيم صهيونستي هم داستان شد و همانطور كه در رسانه ها ديديد با «شيمون پرز» ديدار کرد و اين هم داستاني باعث شد كه مساجد را آتش بزنند و این نقض حقوق بشرها در بحرين رخ بدهد. او همچنين درباره هتك حرمت به زنان در بحرين گفت: در جهان چنين چيزهايي ديده نشده.

كجا چنين هتك حرمت هايي به زنان روا داشته شده است؟ من در برابر قرآن کریم که در اینجا حاضر است نمي توانم خيلي از اين مسايل را بيان كنم؛ اما در كدام نقطه جهان چنين با زنان برخورد مي شود؟ پدر شهید الشیخ با ذکر اینکه ملت بحرين از پير و جوان و خرد و كلان در رنج به سر مي برند، همبستگي دو ملت ايران و عراق را مسأله اي خوشحال كننده ناميد و گفت: من امیدوارم بيشتر از اين شاهد اين اتحادها باشيم.

ما از نظام جمهوري اسلامي ايران و در رأس آن «امام خامنه اي» درخواست داريم كه از ياري و نصرت و كمك به انقلاب بحرين دست برندارند. ما به عنوان پدران شهداي بحرين از شما مي خواهيم كه با ملت بحرين همدردي و از ما حمايت كنيد. جواد الشیخ با بیان اینکه مردم انقلابی بحرین، حضرت آیت الله خامنه‌ای را ولی امر خود می‌دانند، افزود: همسر من و مادر شهید علی الشیخ قبل از برگزاری این همایش این افتخار را داشت که در تهران با امام خامنه‌ای دیدار کرد.

وی در پايان با نشان دادن عکس رهبران در بند تأكيد كرد: شهدای بحرین امروز به ۱۰۴ نفر رسیده است؛ اما به امید خدا اين رهبران كه تصاويرشان را در پشت سر من مي بينيد از زندان آزاد خواهند شد و آل خليفه جاي آنها را در زندان ها پر مي كنند. شایان ذکر است که این همایش به همت "بنیاد بین المللی امت واحده" و با همکاری "تشکل های مردمی ـ دانشجویی سراسر کشور" در سالن همایش‏های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.