این مطلب ۲۵ بار خوانده شده

جشن روز جهانی کودک توسط کانون پرورش فکری کودکان بیرجند برگزار شد

توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، جشن روز جهانی کودک، یکشنبه شب در مرکز فرهنگی هنری شماره۱ کانون در بیرجند برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع)‌به نقل از ايرنا : مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: جشن امسال تحت عنوان هجدهمین جشنواره یک هفته با کانون و با هدف آشنایی والدین با برنامه های کانون پرورش فکری کودکان برگزار شده است.

ˈعبدالرضا صمدیˈ افزود: در قالب ۱۲ غرفه شامل نقاشی، عکاسی، بازیهای رایانه ای، پویا نمایی، نمایش نامه خوانی، ادبی، مذهبی، تحقیق و پژوهش، کتاب و کتاب خوانی، کاردستی، سفال و غرفه فروش محصولات فرهنگی فعالیتهای خود را معرفی کرده ایم. وی گفت: علاوه بر اینها ویژه برنامه هایی چون نمایش فیلم، نمایش عروسکی، نقد کتاب، شعرخوانی، نقد اشعار و آشنایی با حافظ و تشکیل کارگروه کودک و نوجوان از دیگر برنامه های ما می باشد.

صمدی افزود: همزمان با انجام این برنامه ها و برای آنکه کودکان خراسان جنوبی شادیهای خود را با کودکان زلزله زده آذربایجان تقسیم کنند، محموله فرهنگی به تعداد ۱۵۰ بسته که هفته گذشته ارسال شد، امروز بین کودکان زلزله زده توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰ هزار نفر کودک و نوجوان عضو کانون پرورش فکری خراسان جنوبی هستند و از برنامه های این مجموعه بهره مند می باشند، گفت: ۳۰ درصد واحدهای ما به صورت سیار روستایی به کودکان خدمت رسانی می کنند.

صمدی افزود: ۱۰ مرکز فرهنگی، سه کتابخانه سیار روستایی و یک کتابخانه سیار شهری نیز در مجموعه کانون در خدمت کودکان ونوجوانان استان هستند. وی در ادامه گفت: تا پایان امسال، یک کتابخانه سیار روستایی برای شهرستان بشرویه تهیه خواهد شد و ظرف دو ماه آینده نیز عملیات ساختمانی مجتمع فرهنگی هنری بیرجند که از مصوبات سفر چهارم است، به زمین زده خواهد شد. وی اظهار داشت: زمین این مجتمع به مساحت ۲۵۰۰مترمربع و در منطقه مهرشهر اهدا شده و برای ساخت آن ۲۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال نیز برای تجهیز آن مورد نیاز است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.