این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
سردار یعقوب سلیمانی در همایش غدیرخم:

واقعه غدیرخم در سراسر کشور باز سازی می‌شود

مسوول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین از بازسازی واقعه غدیرخم در یکصد نقطه کشور در روز عید سعید غدیرخم در سراسر کشور خبر داد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) به نقل ازايسنا: سردار سرتیپ پاسدار ˈ یعقوب سلیمانیˈ روز دوشنبه در همایش بازسازی واقعه بزرگ غدیرخم، گفت: بازسازی واقعه غدیرخم نخستین بار در سال ۱۳۸۹ در شهر مقدس قم برگزار شد.

سردار سلیمانی افزود: بازسازی واقعه غدیر خم در سال ۱۳۹۰ در ۷۳ نقطه در سراسر کشور به نمایش گذاشته شد و امسال هم درصدد هستیم تا در یکصد نقطه از کشور این واقعه را بازسازی کنیم.

وی، افزود: واقعه بزرگ غدیرخم بزرگترین و بارزترین عید مسلمانان است و خداوند بعد از این واقعه دین مسلمانان را تکمیل کرد.

سردار سلیمانی اظهارداشت: غدیرخم یک واقعی تاریخی نیست بلکه یک جریان و تفکر و رمزی از فداکاری و ایثارگری است.

مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین، گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، قرار است در کل کشور و تمامی شهرستان ها خطبه خوانی غدیر به تناسب ظرفیت شهرستان ها خوانده شود و واقعه غدیر نیز به نمایش گذاشته شود.

سردار سلیمانی با اشاره به این که بسیج به عنوان راهنما و بسترساز بازسازی واقعه تاریخی غدیرخم در جامعه است، افزود: غدیر باید همان طور که عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) به شکل میدانی و با شور و نشاط هر سال برگزار می شود، از غربت در آید و این واقعه پراهمیت نیز از مجالس و محافل به میدان کشیده شود.

در همایش بازسازی واقعه غدیرخم مسوولان پایگاه ها و نواحی بسیج سراسر کشور برای تبیین و هماهنگی در خصوص نحوه اجرای بازسازی واقعه غدیرخم، نحوه کار و بازسازی این واقعه توجیه می شوند.

بازسازی واقعه غدیرخم ۱۳ آبان ماه همزمان در سراسر کشور اجرا می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.