این مطلب ۲۷ بار خوانده شده

فراخوان مقاله كنگره ملی امام محمدباقر(ع) در خراسان جنوبی اعلام شد

مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی موضوعات فراخوان كنگره ملی «امام محمدباقر(ع)» در خراسان جنوبی را اعلام كرد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) به نقل ازايكنا : حجت‌الاسلام محمدطاهر گرايلی، مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی با اعلام اين خبر افزود: در اين فراخوان تعداد ۱۳ موضوع در نظر گرفته شده است.

وی موضوعات فراخوان مقاله را وقف و انفاق از منظر امام محمد باقر(ع)، امامزادگان منسوب به امام محمد باقر(ع) در ايران، روش و شيوه مناظرات امام محمدباقر(ع)، عصر ظهور در كلام امام محمد باقر(ع)، طب اسلامی و امام محمد باقر(ع)، توصيه‌ها و وصايای امام محمد باقر(ع) و سيره اقتصادی امام محمد باقر(ع) عنوان كرد.

حجت‌الاسلام گرايلی موضوعات ديگر اين كنگره را سيره تربيتی امام محمد باقر(ع)، جهاد علمی و انقلاب فرهنگی امام محمدباقر(ع)، شاگردان و ياران امام محمدباقر(ع)، نقش امام محمدباقر(ع) پس از واقعه كربلا، حكومت و سياست از كلام امام محمدباقر(ع) و پرتويی از سيره و فضايل امام محمدباقر(ع) برشمرد.

وی با اشاره به شرايط پذيرش مقالات گفت: مقاله بايد حاصل پژوهش علمی نويسنده باشد و از روش تحقيق علمی و منابع معتبر استفاده شود و در نگارش مقالات بايد نام مؤلف و ميزان تحصيلات ذكر و اصل مقاله حداقل در ۱۴ صفحهA4 به‌صصورت تايپ شده باشد.

مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی گفت: اين كنگره با هدف آشنايی عموم مردم با ابعاد زندگانی حضرت امام محمدباقر(ع) و جلب و جذب محققان و پژوهشگران برای خلق آثار و پژوهش جديد مرتبط با محوريت و موضوعات فراخوان كنگره و استفاده بهينه از موقوفات مرتبط با ائمه معصومان(ع) برگزار خواهد شد.

وی اهداف ديگر اين كنگره را تقويت بنيه‌های دينی، مذهبی آحاد مردم به‌ويژه نوجوانان و جوانان نسبت به اهل بيت طاهرين(ع)، تبديل آستان مقدس امامزادگان به قطب فرهنگی، ترويج و گسترش فضائل و مناقب اهل بيت(ع) در جامعه اسلامی و گسترش و تقويت تفكر ولايی در جامعه اسلامی عنوان كرد.

مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی از همه پژوهشگران، محققان، نخبگان، دانشجويان و اساتيد و هيئت علمی دانشگاه‌ها ، روحانيت و علما و علاقمندان درخواست كرد تا با ارسال مقاله به دبيرخانه اين كنگره واقع در اداره‌كل اوقاف و امورخيريه استان بتوانند نقش آن امام بزرگوار را در ابعاد مختلف زندگانی به مردم بشناسانند. مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی افزود: علاقه‌مندان عزيز به‌ويژه نخبگان، دانشجويان، اساتيد حوزه، طلاب، چهره‏های علمی و پژوهشی و فرهنگی می‏توانند مقالات خود را تا ۲۰ آذرماه به آدرس: دبيرخانه كنگره واقع در بيرجند: تقاطع خيابان معلم و خيام، اداره‌كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی و يا به ايميل @yahoo.com awqaf_kj ارسال و برای كسب اطلاعات بيشتر با تلفن ۹-۴۴۲۱۰۷۷-۰۵۶۱ تماس گيرند.

وی خاطرنشان كرد كرد: به نويسندگان مقالات برتر لوح تقدير، تنديس همايش و به نفر اول كمك هزينه سفر حج، به نفر دوم كمك هزينه عتبات عاليات، نفر سوم كمك هزينه سفر به سوريه اعطاء خواهد شد.

حجت‌الاسلام گرايلی يادآور شد: كنگره ملی حضرت امام محمدباقر(ع)، مصادف با ولادت آن حضرت در ۲۷ آذرماه در آستانه مباركه شهدای باقريه بيرجند برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.