این مطلب ۲۱ بار خوانده شده

تصویب نهایی سند راهبردی نخبگان کشور/ ویژگی‌های سند نخبگان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب نهایی سند راهبردی نخبگان کشور در جلسه این شورا خبر داد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از فارس، جلسه ۷۲۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه اظهار داشت: ادامه بررسی سند مهندسی فرهنگی در موضوع خانواده دستور اصلی این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

وی افزود: در این خصوص ادامه بررسی و تصویب راهبرد کلان، «تبیین، تشکیل، تحکیم، تعالی و ایمن‌سازی خانواده» در دستور کار قرار داشت و برخی از اقدامات ملی ذیل این راهبرد کلان به‌ تصویب رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مفهوم‌سازی، گفتمان‌سازی و الگوسازی در جهت تبیین حکمت الهی زوجیت و تعریف دینی از نهاد خانواده و اصلاح نظام‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی به‌منظور فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی درخصوص معرفی موهبت الهی آرامش ناشی از ازدواج از اقدامات ملی تصویب شده این راهبرد کلان مهندسی فرهنگی بودند.

وی افزود: معرفی و ترویج معیارها و شیوه‌های انتخاب همسر بر اساس آموزه‌های دینی با استفاده از همه ظرفیت‌ها به‌ویژه مشاوره خانواده‌ها و افراد امین، دیگر اقدام ملی تصویب شده درخصوص نقشه مهندسی فرهنگی بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نکات اجرایی و اقدامات ذیل این سیاست‌ها برای ضمانت‌ها و پشتیبانی‌های حقوقی، قانونی، آموزشی و فرهنگی در جلسات آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌ تصویب خواهد رسید.

* تصویب نهایی سند راهبردی نخبگان کشور

مخبر دزفولی در ادامه از تصویب نهایی سند راهبردی نخبگان کشور در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

* ویژگی‌های سند راهبردی نخبگان

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در این زمینه اظهار داشت: درخصوص سند راهبردی نخبگان طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی سندی جامع را تهیه کرده است که حمایت علمی، تحقیقاتی از نخبگان، پیش‌بینی برای جایابی و آینده شغلی نخبگان، نحوه استفاده و بهره‌مند شدن مراکز علمی و تحقیقاتی کشور از توان و ظرفیت نخبگان و همچنین در نظر گرفتن تسهیلات برای نخبگان جوان و حضور آنها در دوره‌های تخصصی و دکتری دیده شده است.

وی افزود: تعریف پروژه‌های علمی و تحقیقاتی در زمینه‌هایی که نخبگان به آنها علاقه دارند از دیگر ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در سند راهبردی نخبگان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: نقش اصلی برای اجرایی کردن این سند بر عهده بنیاد ملی نخبگان است و امیدواریم در آینده شاهد جهش بیشتر کشور در امور نخبگان باشیم.

مخبر دزفولی گفت: کشور ما در امور نخبگان پیشرفت خوبی داشته است و بنیاد ملی نخبگان گام‌های موثری را در این زمینه برداشته است که در این سند؛ برنامه آینده کشور برای تربیت‌، پرورش و شکوفاسازی استعداد نخبگان جوان و دیگر نخبگان که در امر خلاقیت، نوآوری، اختراع و اکتشاف در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند، طراحی شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.