این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
شاعر پیشکسوت بیرجندی:

هنر در خدمت ارتقای فرهنگ جامعه است

هنرمند بیرجندی بابیان اینکه امور فرهنگی از مهم‌ترین اصول هدایت جامعه از اول اسلام تاکنون بوده است، گفت: هنرمند مسئولیت دارد برای رساندن پیام‌ها و اهداف انقلاب به جامعه درخدمت فرهنگ باشد.
نسخه مناسب چاپ

علی اکبر حسامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهارداشت: هنر یک استعداد خدادادی است که در وجود انسان است و انسان مومن در راه اعتلای کلمه توحید و خداشناسی از آن استفاده می‌کند و اگر هنرمند برای ارتقای اعتقادات خود و جامعه قدمی برندارد هنرمند نیست.
وی ادامه داد: وظیفه هنرمند این است که در پیشبرد اهداف انقلاب که در واقع همان هدف پیامبر اسلام و ائمه اطهار است و بیشتر این اهداف در فرمایشات رهبری نیز نهفته است، تمام تلاش خود را بکار بندد.
شاعر بیرجندی وظیفه هنرمندان به ویژه شاعران را در انتقال پیام انقلاب سنگین‌تر از سایر مردم دانست و افزود: هنرمند مسئولیت دارد در جامعه برای رساندن پیام‌ها و اهداف بلند انقلاب هرچه می‌تواند تلاش کند چرا که اگر یک سخنران یک ساعت صحبت کند در پایان با دو بیت شعر بهتر می‌تواند مقصودش را به مخاطبین منتقل سازد.
حسامی عنوان کرد: شعر از گذشته‌های دور عامل اصلی برای رساندن پیا‌م‌های اسلامی، انقلابی و اجتماعی بوده است و در بیان انگیزه اصلی برای دفاع از اسلام بهترین هنر، هنر شعر است که تاثیر شعر پایداری و شعر حماسی از اشعار دیگر بیشتر است.
وی با بیان اینکه تلاش برای رفع دغدغه‌های فرهنگی رهبری وظیفه همه اقشار جامعه است، افزود: بعضی وقت ها بزرگ نمایی می‌شود که جوانان ما شاید دچار انحراف شوند و از هدف اصلی بازمانند اما من با توجه به اینکه دبیر دبیرستان هستم و با جوانان سروکار دارم می‌گویم که گاهی شاید مسئله‌ای ذره‌ای جوانان ما را حیران کند اما همین جوانان باز هم همیشه در میدان حاضر هستند و هنرمندان نیز مانند سایر اقشار جامعه مسئولیت دارند که این اعتقادات را در جوانان تقویت کنند.
این هنرمند بسیجی گفت: هنرهای بومی و صنایع دستی یا اشعار و موسیقی‌های محلی استان ما نیز در تلفیق روح جوانان و همه افراد جامعه موثرند اما هر هنری اگر جهانی شود و از حالت محلی و بومی خارج شود و همگانی و فراگیر شود مسلما ارزش بیشتری خواهد داشت.
حسامی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد و فرهنگ نشانی از اهمیت این موضوع دارد، گفت: کار فرهنگی فقط شعاری نیست که روی بنرها نوشته شود و درخیابان ها نصب شود بلکه این کاری منفی است.
وی با بیان اینکه کار فرهنگی تداوم لازم دارد، ادامه داد: فرهنگ سازی صحیح در جامعه باید با حوصله، تلاش، مطالعه و پیگیری دائمی همراه باشد و این درست نیست که چون مقام معظم رهبری دستور داده‌اند مدت کوتاهی به امور فرهنگی بپردازیم.
شاعر بیرجندی تاکید کرد: امور فرهنگی از مهم ترین اصول هدایت جامعه است و همان طور که از اول اسلام و انقلاب بوده باید سرلوحه همه امور در تمام زمان‌ها قرار بگیرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.