این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
سردار نظری:

سهم‌خواهی سپاه از دولت‌ها حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: اگر در بخشی از بدنه این کشور مشکلی پیش آید به عنوان بسیجی و حافظان انقلاب سهم شهدا، نظام و دلسوختگانی که همیشه نسبت به این انقلاب و ارزش‌های آن دغدغه دارند را از دولت‌ها می‌خواهیم و این سهم همان رعایت ارزش‌ها و اصولی است که همه ما به آن اعتقاد داریم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی به نقل از پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، سردار یعقوبعلی نظری به بیان رابطه انقلاب و تاسیس سپاه پاسداران اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب خصوصیات و ویژیگی‌های منحصر به خودش را دارد که بر اساس نوع حرکت انقلاب و میدان‌ها و نوع دشمن‌های احتمالی که از مشخصات انقلاب هستند بدیهی است نیاز به حراست، حرکت، توسعه و پیشرفت دارد.
وی تصریح کرد: به فرمان و بنا به تشخیص حضرت امام (ره) سپاه تشکیل شد با خصوصیات و اهدافی خاص که بتواند از ارزش‌های انقلاب را در آینده نیز دفاع کند
و هم در رشد و بالندگی انقلاب اسلامی پیش قدم باشد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) اضافه کرد: دو مشخصه اساسی که در سپاه وجود دارد نگاه مکتبی و اسلامی و مردمی بودن سپاه است که برخواسته از انقلاب است.
نظری با بیان اینکه سپاه با توجه به وظیفه و ماموریتش یعنی دفاع عام از انقلاب اسلامی، هرجا که دشمن ورود پیدا کند و بخواهد به انقلاب آسیب برساند، این آمادگی را دارد و دفاع را بر اساس دو قدرت نگاه اسلامی و مردمی بودن انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: سپاه در حقیقت زمینه را برای حضور مردم مهیا می‌کند و در همه عرصه‌های نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به نوعی حضور پیدا کرده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) در پاسخ به این سوال که سپاه چه راهبردی در راستای فرمایشات رهبری در تحقق شعار سال ۹۳ دارد، اظهار داشت: راهبردهای سپاه برگرفته از منویات رهبری است، مقام معظم رهبری فرمودند مهمترین موضوع، مسئله فرهنگ است و ما شاهد رخنه‌های فرهنگی هستیم، از این‌رو وظیفه سپاه در مرحله اول مشخص کردن و برجسته کردن رخنه‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف است.

امربه معروف ونهی از منکر از الویت‌های سال ۹۳ سپاه است
نظری ادامه داد: رخنه‌های فرهنگی با شرایط محیطی و جمعیتی متفاوت است و خیلی مهم است که این رخنه‌ها شناسایی و آسیب شناسی شود و بعد سپاه عملیات سد رخنه را در بخش‌هایی که رخنه صورت گرفته انجام دهد و آن را ترمیم کند.
وی افزود: بدیهی است در مرحله بعد باید توسعه فرهنگی به حدی در دستور کار قرار گیرد که ما دیگر رخنه پذیر نباشیم این در مورد عرصه فرهنگی است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) تاکید کرد: با توجه به فرمایشات حضرت آقا که فرمودند امر به معروف اگر در جامعه‌ای زنده باشد آن جامعه ایمن و سالم خواهد بود، بنابراین یکی از برنامه‌ها و مسائل مهم فرهنگی که در سال ۹۳ خواهیم داشت توسعه و نشر امر به معروف و نهی از منکر است که زمینه را برای حضور گسترده مردم در این باره فراهم کنیم.
نظری در پاسخ به این سوال که اینکه رئیس جمهور در سخنرانی روز ارتش از این ارگان بخاطر سهم نخواستن از دولت تشکر کردند و آیا سپاه سهمی را از دولت مطالبه کرده است، تصریح کرد: مقایسه ارگان‌ها کار درستی نیست، کار ارتش به‌عنوان ارگانی صرفا نظامی حفاظت از مرزهای این کشور است که سپاه گاهی کمک کار آنها بوده و خواهد بود و این یکی از ماموریت‌های سپاه است.
وی ادامه داد: با اینکه ارگانی صرفا نظامی نیستیم ولی هر جایی که احساس خطر کنیم حضور خواهیم داشت و معتقدیم هیچکس از دولت سهم خواهی ندارد، اما ما به عنوان سپاه یعنی مردم سهم انقلاب و نظام را از همه دولت‌ها می‌خواهیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) یادآور شد: اگر در بخشی از بدنه این کشور مشکلی پیش آید به عنوان بسیجی و حافظان انقلاب سهم شهدا، نظام و سهم دلسوختگانی که همیشه نسبت به این انقلاب و ارزش‌های آن دغدغه دارند این سهم خواهی را داریم و این سهم همان رعایت ارزش‌ها و اصولی است که همه ما به آن اعتقاد داریم و از آن حراست می‌کنیم .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.