این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
گزارشی از نوشت افزارهای ایرانی- اسلامی/

نوشت افزارهای ایرانی- اسلامی مهمترین راه ترویج سبک زندگی اسلامی برای دانش‌آموزان

آموزش کودکان از سنین کودکی مهمترین راه برای ترویج سبک زندگی اسلامی است که در این زمینه تهیه نوشت‌افزارهای ایرانی- اسلامی برای کودکان و دانش‌آموزان بسیار مؤثر خواهد بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، امروزه دشمنان برای از بین بردن ارزش‌های ایرانی و اسلامی، افکار کودکان و دانش‌آموزان ما را مورد هدف قرار داده‌اند و با تولید و عرضه لوازم‌التحریر با طرح‌های غیر اسلامی سبب تأثیرگذاری در تفکرات و شخصیت آنها می‌شوند و این موضوع در بزرگسالی به یک معضل بزرگ در نوع پوشش، افکار و رفتار تبدیل می‌شود.

همواره در سال های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکیدات ویژه‌ای در حوزه اصلاح سبک زندگی داشته‌اند و در این راستا یکی از مهمترین ارکان ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی، تعلیم و تربیت نسلی آگاه و دل بسته به هویت اسلامی و ایرانی با خرید کالای داخلی و خرید نوشت‌افزار ایرانی است.

خانواده‌های ایرانی باید توجه داشته باشند که خریداری کالای خارجی نابودی فرصت‌های شغلی، بیکاری جوانان ایرانی، تضعیف روحیه‌ تولید کنندگان داخلی و وابستگی به بیگانگان را به دنبال خواهد داشت، در نتیجه‏ آنچه کشور را نجات می‌دهد، تکیه به نیروى داخلى و نگاه به درون است.

استفاده از طرح‌های ایرانی نوشت افزارها، الگودهی مناسب به دانش آموزان است

 یکی از فروشندگان غرفه‌های لوازم التحریر ایران نوشت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان جنوبی، گفت: ارائه طرح‌های نوشت‌افزاری ایرانی قابل تحسین است، اما کشور ما نمادهای ملی زیادی دارد که باید برای افزایش تنوع و جلب رضایتمندی بیشتر خریداران از آنها استفاده شود.

وی با بیان اینکه کودکان به الگوهای مناسبی برای پیشرفت خود نیازمندند، افزود: به دلیل سروکار داشتن زیاد دانش‌آموزان با نوشت‌افزارها، طرح‌های ایرانی می‌توانند در شخصیت آنها تأثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: به تمامی خانواده‌ها و دانش‌آموزان پیشنهاد می‌کنم از نوشت‌افزارهای ایرانی استفاده کنند، چرا که نوشت‌افزارهای غربی با هدف تهاجم فرهنگی و تغییر ارزش‌های یک ملت عرضه می‌شوند.

طالبی فروشنده لوازم التحریر دیگری اظهار داشت: فرهنگ بچه‌ها در سن کودکی شکل می‌گیرد و نوشت‌افزارهای مورد استفاده در این سنین می‌تواند در این فرهنگ سازی بسیار سهیم باشد.

وی استفاده از نوشت‌افزارها با طرح‌های غربی برای کودکان و شکل‌گیری شخصیت‌شان را نامناسب دانست و گفت: استفاده از طرح‌های ایرانی علاوه بر تأثیرات مثبت رفتاری از کیفیت بهتری نیز برخوردار هستند.

وی افزود: تاکنون استقبال مردم از طرح‌های نوشت‌افزارهای ایرانی خوب بوده است و باید برای افزایش استقبال، تولیدکنندگان تنوع طرح و کاهش قیمت را در دستور کار خود قرار دهند.

فرزندپروری یکی از مهم ترین چالش های خانواده های امروزی

یکی از مادران هم که برای تهیه دفتر با جلد طرح‌های غربی به این نمایشگاه آمده بود، گفت: من خودم طرح‌های ایرانی را می‌پسندم اما دخترم با تقلید از دوستانش طرح‌هایی مانند باربی و ... را می‌پسندد.

 وی ورود سی‌دی‌های غربی دوبله شده فارسی را یکی از مشکلات جامعه دانست و افزود: بچه‌های امروزی با سی‌دی‌های غربی بزرگ شده‌اند و تلاش خانواده‌ها برای تغییر افکار آنها سخت و تا حدودی بی‌نتیجه است و به همین دلیل من هم طرح‌های مورد پسند دخترم را تهیه می‌کنم.

یکی از خریداران دیگر هم طرح جلد، کاغذ برگ و قیمت را از اصول مورد توجه خانواده‌ها دانست و گفت: من به عنوان یک پدر و مسئول تربیت فرزندم، نوشت‌افزارهای ایرانی با طرح‌های سنتی، قهرمانان کشور و شهدا را می‌پسندم و فرزندم هم با توجیه سازی مناسب و کامل از این انتخاب من راضی است.

وی با بیان اینکه استفاده از طرح‌های غربی به دلیل مغایرت با فرهنگ ایرانی و اسلامی مناسب نیست، تصریح کرد: این طرح‌ها با افکار و فرهنگ یک دانش‌آموز اسلامی سازگار نیست و برای آنها بدآموزی دارد.

 وی اظهار کرد: مسئولین و خانواده‌ها باید با ارائه الگوها و طرح‌های مناسب ایرانی- اسلامی با رنگ و لعاب زیبا و همچنین تبلیغ و فرهنگ سازی در جامعه از ورود و استفاده از طرح‌های نامناسب غربی جلوگیری کنند.

وظیفه جهادی مادران ایرانی با نزدیک شدن روزهای آغازین مدرسه به عنوان مدیر داخلی خانه و خانواده پیگیری جدی این موضوع است و باید در خرید جنس ایرانی تلاش کند تا از طرفی به فرهنگ و اقتصاد کشورش کمک کرده باشد و از طرف دیگر خاطرش از تأثیرات طرح‌های روی جلد بر فرزندش آسوده باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.