این مطلب ۱۱۱ بار خوانده شده
گزارش ازبزرگترین گروه جهادی در القورات بیرجند؛

فعالیت ۷اکیپ ۴۰۰نفری از جهادگران بسیجی حوزه مقاومت حضرت ولی عصر (عج)بیرجند + تصاویر

گروه جهادی حوزه مقاومت حضرت ولی عصر(عج) بیرجند با حضور ۷اکیپ ۴۰۰نفری از بسیجیان پایگاه های مقاومت تابع این حوزه چند روزی است که در منطقه القورات بخش مرکزی این شهرستان مشغول فعالیت در عرصه های عمرانی، قضائی و پزشکی وفرهنگی آموزشی هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، یکی از اهداف اردوهای جهادی کمک به هم نوع بخصوص محرومین جامعه است در همین راستا جهادگران اردوهای جهادی با اطاعت از فرمان ولایت در ایام فراغت خوایش بار سفر می بندند و راهی مناطق محروم جهت خدم رسانی در عرصه های مختلف می شوند.

گروه جهادی حوزه مقاومت حضرت ولی عصر(عج) بیرجند با حضور ۷اکیپ ۴۰۰نفری  از بسیجیان پایگاه های مقاومت تابع این حوزه چند روزی است که در منطقه القورات بخش مرکزی بیرجند مشغول فعالیت در عرصه های عمرانی، قضائی و پزشکی وفرهنگی آموزشی هستند.

برای تهیه خبری از این گروه جهادی با همکاری روابط عمومی بسیج سازندگی استان راهی این منطقه شدیم در مسیر راه حاشیه های جاده روستاهای زیادی با باغات و مزارع کشاورزی بخصوص انگور، زرشک و بادام به چشم می خورد وگاهی بعضی از این روستا هاخشک بودند که این خشکی بر اثر خشک سالی های دو دهه اخیر استان می باشد.

 ولی نکته قابل توجه این است که اگر مسئولین و کشاورزان چاره ای نیندیشند ممکن است در دو دهه آینده دیگر روستا و آبادی های کمتری در سطح استان داشته باشیم و این امر برمشکلات شهر نشینی و هم بیکاری افراد و خشک شدن مزارع و باغات کشاورزی افزوده شود.

بعد از حدود ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری به روستای نوگیدراز توابع بخش مرکزی بیرجند رسیدم در ابتدای ورود به روستا باغات زرشک چشم نواز بود.

بعد از مسافت کوتاهی به محلی که جهادگران مشغول کار عمرانی بودند رسیدیم با سلام اهداف فعالیتشان را پرسیدیم که طیبی یکی از جهادگران که مشغول کاربود گفت: از روز دوشنبه وارد روستا برای فعالیت بهسازی و مرمت منزل چند نفر از اهالی این روستا که در بی سپرست هستند هستیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۱نفر مشغول بهسازی و مرمت منزل یک بانوی میانسال هستیم، گفت: هم اکنون این بانوی بزرگوار در منزل نیست.

طیبی ادامه داد: در ابتدا این خانو میانسال مانع کار ما برای مرمت و بهسازی منزلش می شد و خطاب به ما گفت جوانان عزیز من معلوم نیست چند صباحی زنده باشم لازم نیست پول بیت المال را صرف منزل من کنید.

برای گرفتن عکس وارد خانه این خانم میانسال شدیم از مال دنیا تنها یک رختخواب مندرس، یک چراغ نفتی و چمدانی کوچک وکهنه داشت.

یاد مسئولینی افتادم با حقوق های نجومی؛ که ان حقوق ها کجا و این پیره زن روستایی کجا ای کاش همه توجهی به بیت المال داشته باشیم.

حسین مستمند مسئول این گروه بزرگ جهادی نیز گفت: از تعداد ۷اکیپ جهادی درمنطقه القورات بخش مرکزی بیرجند ۳اکیپ در عرصه سازندگی در روستاهای نوگیدر و مروک در امر بهسازی و مرمت منازل نیازمندان که نیاز به تعمیر و بهسازی بود فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه اکیپ پزشکی مسئولیت درمان بیماران ۱۰روستای این منطقه را بر عهده دارند، گفت: یک اکیپ از وکلا و مشاوران حقوقی از دادگستری استان و شهرستان بیرجندبه مردم چهارروستا وتعداد ۲۰۰نفر که مشکلات قضائی و حقوقی داشتند را ارائه کردند.

 

مستنمدافزود:  یک اکیپ ۳۰نفری از خواهران و برداران جهادی وظیفه آموزش های لازم در عرصه علمی و فرهنگی را عهده دارهستند.

 

مسئول گروه جهادی حوزه مقاومت حضرت ولی عصر(عج) بیرجند عنوان کرد:  این گروه بزرگ جهادی به مدت یک هفته از تاریخ شنبه ۷شهریورماه به مدت یک هفته می باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.