این مطلب ۵۰۴ بار خوانده شده
دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکرخراسان جنوبی:

همه ما در اجرای امر به معروف و نهی از منکر مسئولیم

دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکرخراسان جنوبی، همه ما در اجرای امر به معروف و نهی از منکر مسئولیم گفت: حقوق انسانها در سایه اجرای امر به معروف و نهی از منکر تامین می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ علی قاسمی صبح امروزشنبه ۱۰مهر ماه  در همایش امر به معروف و نهی از منکر که با عنوان" همه مسئولیم" در جمع مدیران روابط عمومی های دستگاه های اجرایی ؛ نظامی و قضائی دراراده کل  سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهارداشت: دو اصل امر به معروف و نهی از منکر از احکام اسلامی است که برای اجرای این فریضه الهی بی تفاوتی توسط مردم و مسئولین انجام شده است.

 

دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: همه گفته ها ی قرآن؛ سخنان پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(س) بر اساس امر به معروف و نهی از منکر است.

 

وی با بیان اینکه امام علی (علیه السلام) می فرمایند" استواری دین بر پایه امر به معروف و نهی ازمنکر است"، افزود: از همان ابتدای انقلاب اسلامی جوانان ما در خصوص اجرای امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت نبودند اما کاستی هایی در این حوزه داشته ایم ولی نسبت به امروز بی تفاوت نبوده ایم.

قاسمی گفت: شیوه وسنت همه پیامبران الهی  و صالحان امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با بیان اینکه انسان صالح وپایبند به اصول  و ارزشهای الهی می داند که تضییع حقوق دیگران نباید در جامعه انجام شود، گفت: حقوق انسانها  در سایه اجرای امر به معروف و نهی از منکر تامین می شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل و مشکلاتی که امروزه در کار وکسب وجود دارد این است که کار انها خدایی و با نام ویاد خدا آغاز نمی شود، گفت: برای رسیدن به کمال باید مراقب بود گفتار و رفتارمان خدایی باشد.

دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر در استان با اشاره به این موضوع که مگر بشریت قرار نیست به کمال و عبودیت  برسد، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در زندگی همه ما جاری و ساری شود.

وی با بیان اینکه  انسانهای بدبخت کسانی هستند که ترویج منکر می کنند ، گفت: اماانسانهای سعادتمند افرادی هستند که امر به معروف و نهی از منکر می کنند برای همین همیشه باطل ناپایدار و محکوم به شکست و حق پیروز است.

قاسمی با بیان اینکه با راحتی، خوشگذرانی و به جایی نخواهیم رسید، افزود: معیار امر به معروف حق است وهر کاری که حق باشد معیار امر به معروف می باشد.

وی ادامه داد: معیار منکر باطل است وهرآنچه که خدا و اهل بیت نهی کرده اند می باشد برای همین اگر معروف در جامعه پررنگ شد جامعه رشد پیدا خواهد کرد و منکر از بین خواهد رفت ولی اگر منکر درجامعه واجتماعات ما گسترش یابد معروف کم رنگ خواهدشد.

دبیر اجرایی امر به معروف و نهی از منکرعنوان کرد: همه باید برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه اسلام برای همه شئون زندگی برنامه دارد، گفت: مسئولان وظیفه قانونی و شرعی و مردم وظیفه شرعی در برابر اجرای امر به معروف و نهی از منکر دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.