این مطلب ۴۰۴ بار خوانده شده
بانوی کارآفرین بیرجندی؛

مشاغل خانگی نقش محوری در اقتصاد خانواده دارند/ صنایع دستی خراسان جنوبی نشان از تمدن مردم این منطقه دارد

اسپکی بانوی کارآفرین بیرجندی گفت: با توجه به مشکل اقتصاد امروز جامعه وتحریم های دشمن مشاغل خانگی کمک مهمی در اقتصاد مقاومتی و اقتصاد خانواده دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ صنایع دستی بیرجند و خراسان جنوبی بی شک نشانی از هنر و تمدن مردم این منطقه می باشد هنری که دست به دست و نسل به نسل به زمان کنونی رسیده است.

 بیرجند به دلیل موقعیت جغرافیایی و متناسب با امکاناتی که طبیعت در اختیارشان گذاشته صنایع دستی نشان دهنده ی اصالت و علاقه مردمان این سرزمین به فرهنگ و هنر است.

پارچه بافی و حوله بافی یکی از هنر هایی است قدمت طولانی در این شهرستان بیرجند دارد و لازم است برای احیای هر چه بیشتر این هنر زیبا که موجب گسترش این هنر می شود و هم سبب کمک به اقتصاد و اشتغال در بین اعضای خانواده بخصوص بانوان علاقمند می شود.

فاطمه اسپکی یکی ازبافندگان این هنر زیبا در بیرجند است ومدتی است با گذراندن آموزشهای لازم نقش اساسی در اقتصاد خانواده خود دارد.

این بانوی جوان بیرجندی در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: صنایع دستی نقش اساسی از زمان گذشته تا کنون در خانواده های ایرانی داشته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه انواع هنرها و صنایع دستی ما در زمان کنونی کمتر مورد توجه خانواده ها بخصوص بانوان ما شده است، گفت: برای احیاء هنر و این صنایع دستی همت اقشار مختلف ومسئولان را می طلبد.

درآمد ماهیانه ام از بافت حوله مبلغی بین ۶۰۰تا یک میلیون تومان است

وی با بیان اینکه برای ایجاد یک کارگاه کوچک بافندگی در منزل از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه بیرجند مبلغ ۷۰میلیون ریال تسهیلات دریافت کردم، افزود: به طور متوسط هر ماه مبلغی بین ۶۰۰تا یک میلیون تومان درآمد از بافت و فروش این هنر دارم.

اسپکی با اشاره به اینکه روزانه به طور متوسط می توانم ۴جفت حوله ببافم، ادامه داد: مهمترین مشکل فروش حوله ها در بازاراست.

این بانوی بیرجند با بیان اینکه به بانوان علاقمند توصیه می کنم به مشاغل خانگی و صنایع دستی روی بیاورند، تصریح کرد:با توجه به اقتصاد جامعه امروزوتحریم های دشمن بر علیه ما مشاغل خانگی هم کمک به اقتصاد مقاومتی و هم کمک به اقتصاد خانواده است.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.