این مطلب ۱۷ بار خوانده شده
سرگروه حلقه صالحین شهید توکلی خبر داد

کسب مقام دوم مسابقات ورزشی آسیایی توسط اعضای حلقه شهید توکلی

سرگروه حلقه شجره صالحین شهید توکلی‌اناران در بسیج ورزشکاران استان گفت: مقام دوم آسیایی رشته سه‌گانه و دوچرخه‌سواری نصیب دو نفر از اعضای حلقه شهید توکلی اناران شده است.
نسخه مناسب چاپ

محمدرضا توکلی اناران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) اظهارداشت: من ورزش را از دوران کودکی به خاطر بعد مسافتی زیاد محل تحصیل و زندگی‌ام در روستا را شروع کرد و این سبب شد از نظر جسمی قوی و سخت‌کوش باشم.

وی ادامه داد: با ورود به دوران راهنمایی با تشویق یکی از دوستانش به ورزش دوچرخه‌سواری روی آوردم و عضو تیم دوچرخه‌سواری شهرستان بیرجند در سال ۱۳۵۸ شدم و تاکنون نیز به صورت مستمر این ورزش ادامه دارد.

پیشکسوت ورزشکار بسیجی اظهار داشت: با عضویت در تیم دوچرخه‌سواری خراسان بزرگ به نمایندگی از این استان در مسابقات کشوری شرکت کردم و برای نخستین‌بار در سال ۱۳۶۲ قهرمان ایران در رشته دوچرخه‌سواری شدم.

وی با بیان اینکه نیمی از اعضای تیم خراسان بزرگ بیرجندی بودند، افزود: در حال حاضر که نزدیک به ۵۰ سال سن دارم در رده پیشکسوتان ایران هنوز صاحب مدال افتخار و دارای مدال درجه یک داوری در رشته سه‌گانه ورزش دوچرخه‌سواری و مربی خراسان جنوبی را هستم و شاگردان بسیاری را توانسته‌ام تربیت کنم.

سرگروه حلقه شجره طیبه صالحین شهید توکلی تصریح کرد: کلیه اعضای حلقه ما در تیم سه‌گانه مشغول فعالیت ورزشی هستند.

توکلی ادامه داد: دو نفر از شاگردانم در مسابقات آسیایی توانسته‌اند مقام دوم آسیایی را کسب کنند که این خود حاکی از استعداد بلقوه فراوان جوانان در بعضی از رشته‌های خاص در استان است.

وی هدف از انتخاب این رشته ورزشی را علاوه بر ساختن شخصیت دانست و افزود: حضور جوانان و نوجوانان در رشته‌های ورزشی علاوه بر اینکه کمک در ساختن روح و جسم است از انحرافاتی که در کمین سلامت آنها است نیز جلوگیری می‌کند.

سرگروه حلقه شهید توکلی‌اناران گفت: فرهنگ بسیج در تمام شئونات زندگی و خانواده، محیط کار وعرصه ورزش می‌تواند به انسان کمک کند.

توکلی خطاب به نوجوانان و جوانان اظهار داشت: همه نوجوانان و جوانان باید با استعانت از تعالیم و فرهنگ غنی اسلام و ایران اسلامی برای سرافرازی این مکتب پربار و کشور ایران اسلامی بکوشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.