این مطلب ۳۲ بار خوانده شده
فرمانده سپاه فردوس:

تمرکز فعالیت های سپاه فردوس بر پایه اقتصاد مقاومتی استوار است

فرمانده سپاه فردوس گفت: تمرکز سپاه فردوس بر پایه اقتصاد مقاومتی و ایجاد کارگاه های کوچک، زود بازده ، عام المنفعه و با سرمایه راه اندازی اندک است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس در دومین مجمع عالی بسیج شهرستان فردوس با اشاره به شعار سال ۹۲ ،"حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" اظهار کرد: همان طور که نظر مقام معظم رهبری از بیان شعار برای هر سال، اجرای آن سیاست است ما نیز نباید به چاپ شعارها در تابلوها اکتفا کنیم.
وی عنوان کرد: ناحیه مقاومت بسیج  سپاه فردوس در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات خوبی انجام داده چراکه بر پایه اقتصاد مقاومتی تمرکز آن بر روی ایجاد کارگاه های کوچک، زود بازده و عام المنفعه و البته با سرمایه راه اندازی اندک بوده است که در این راستا جامعه هدف این توجهات به جوانان روستاها معطوف شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس به ذکر دلایل این هدف پرداخت و گفت: ایجاد کارگاه هایی با این خصوصیات علاوه بر اینکه مانع مهاجرت جوانان از روستاها به شهرها می شود، بلکه اشتغال را در روستاها و درجهت صنایع کشاورزی گسترش می دهد.
 این فرمانده از بهره برداری ۳۲ کارگاه کوچک پرورش قارچ خانگی، شترمرغ، ماهی و نیز کارگاه تولید کود ورمی کمپوست در سال ۹۲ خبر داد و افزود: برای ایجاد این کارگاه ها ۳۷۰ میلیون تومان تسهیلات به صاحبان این مشاغل واگذار شده است که به موجب آن ۳۳ نفر شاغل شده اند.
وی در ادامه به اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای ایجاد کارگاه ها در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این اعتبارات برای تسهیلات اشتغال زایی و متناسب با جمعیت هر منطقه استان اختصاص داده شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس ضمن ابراز تاسف از ضعیف بودن مبانی اعتقادی برخی در جامعه، حلقه های شجره طیبه صالحین را نمونه ای بارز در افزایش باورهای اعتقادی در بین جوانان تلقی و اظهار کرد: سازمان بسیج مستضعفین از شش سال گذشته افراد را در قالب های متربیان، سرگروه ها، مربیان، سرمربیان و اساتید شناسایی و سازماندهی کرده است.
 وی از فعالیت ۴۰۰ حلقه شجره طیبه صالحین در فردوس خبر داد و گفت: در اولین همایش میقات صالحین که در دهه فجر برگزار شد، ۳۲۰ نفر در قالب حلقه هایی با رده بندی سنین مختلف با رویکردهای تربیتی، معرفتی، بصیرتی و مهارتی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ساخت اولین دروازه قرآن در کانون بسیج ورزشکاران استان، در فردوس عملی شده است
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردوس نیز از برگزاری نه جلسه رسمی کانون بسیج ورزشکاران فردوس در اداره ورزش و جوانان و سایر اماکن ورزشی خبر داد و گفت: علاوه بر این جلسات در سال ۹۲، نیز این کانون مفتخر به معرفی پژوهشگر برتر مدیریت ورزش بسیج بوده است.
محمدرضا مهران پور افزود: ۱۰۰ درصد جذب و سازماندهی اعضای عادی به فعال کانون بسیج ورزشکاران فردوس و صدور کارت برای این اعضا صورت گرفته است که در این دوره ها بیشتر مسائل اخلاقی، فرهنگی و مذهبی در ورزش مد نظرقرار گرفته است.
وی ضمن اشاره به برگزاری همایش های پیاده روی متعدد توسط اداره ورزش و جوانان فردوس، همایش پیاده روی حامیان ولایت را یکی از باشکوه ترین این همایش ها معرفی کرد و گفت: ساخت اولین دروازه قرآن در کانون بسیج ورزشکاران استان، در فردوس عملی شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردوس در پایان اعزام مربیان با اخلاق به همایش منش پهلوانی که چندی پیش در مشهد برگزار شد را از دیگر اقدامات کانون بسیج ورزشکاران فردوس برشمرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.