این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
سردار آذرنوش در مجمع استانی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی:

خشونت و اسراف‌گرایی دو چالش مهم در مسیر ورزش حرفه‌ای کشور است

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور گفت: خشونت و بی صبری و اسراف‌گرایی در مسیر ورزش حرفه‌ای کشور وجود دارد و این روش ورزشی در مسیر درست سبک زندگی اسلامی نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، سردار داوود آذرنوش صبح امروز در مجمع استانی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی اظهارداشت: اتفاقات خاصی در طول ۳۵ سال انقلاب اسلامی رخ داده است که هر کدام از این اتفاقات سبب ایجاد مشکلی در کشور شده است.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) چند کار اساسی را در ابتدای انقلاب انجام دادند، افزود: تشکیل ارتش بیست میلیونی، تشکیل جهاد سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) که هر کدام در مسیر خود اقدامات و موضوعات خاص خود را دنبال می‌کنند.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور با بیان اینکه سرنوشت جنگ را در هشت سال دفاع مقدس بسیج تمام کرد، یادآور شد: اگر بسیج در روند نتیجه جنگ نمی‌آمد ما در حال حاضر در این نقطه از کشور نبودیم.
آذرنوش به وجود رهبری امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) اشاره کرد و افزود: اتفاقات مصر و دخالت آمریکا در این کشور به دلیل عدم وجود رهبر در آن بود .
وی با اشاره به حوادث اخیر کشور عراق که تروریسم‌ها در یک چشم به هم زدن تا پشت درهای بغداد رسیدند و اگر رهبری و علمای عراق نبوند اقدامات جدی به وسیله دشمن در این کشور رخ می‌داد، تاکید کرد: بعد از چند سال در این کشور دستور تشکیل بسیج داده شد که این اقدام را امام در ابتدای انقلاب دادند و راه ایشان را امام خامنه‌ای دنبال کردند.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به اینکه هرچند آمریکا در برخی موضوعات از ما برتری دارد، افزود: ولی شرایط در نظام ما به گونه‌ای است که حضور مردم و وجود رهبری را در انقلاب اسلامی داریم و اگر این دو نبودند شاید کشور ما هم در مسیر دیگری حرکت می‌کرد.
آذرنوش به فلسفه وجودی بسیج اشاره کرد و گفت: کار ما در بسیج ورزشکاران از جنس فرهنگ است و وظیفه داریم موضوعات فرهنگی و چالش‌های پیش‌روی این قشر در جامعه را بررسی و دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه ما در یک فرایند که به موضوعات می‌رسیم در بخش اقدامات عملی باید آن مشکل را برطرف کنیم، متذکر شد: ما در بخش عملی کردن برنامه‌های‌مان با چالش‌هایی مواجه هستیم.

۴ هزار شبکه ماهواره‌ای در ایران قابل دسترسی است/ ۱۲۶ شبکه فارسی زبان است
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به دریافت ۴ هزار شبکه ماهواره ای در کشور گفت: از این تعداد ۱۲۶ شبکه به زبان فارسی با عوض کردن رویکرد دشن علیه ما در همه بخش های مهم زندگی بر علیه ما برنامه‌ریزی می‌کند.
آذرنوش با تاکید بر اینکه در قشر ورزشکاران آگاه سازی و اطلاع رسانی در بخش ماهواره صورت می‌گیرد، افزود: ۵۰ درصد افرادی که به مصرف مواد مخدر دچار می‌شوند از ماهواره استفاده می‌کردند از‌ این‌رو باید آگاه سازی مضرات و خسارت‌هایی که ماهواره به خانواده و اجتماع وارد می‌کند را به مردم اطلاع رسانی کنیم.
وی با اشاره به اینکه دو چالش جدی در بخش ورزش کشور داریم، افزود: خشونت و بی‌صبری و اسراف‌گرایی در مسیر ورزش حرفه‌ای کشور وجود دارد و این مسیر، مسیر درست سبک زندگی اسلامی نیست.

خراسان جنوبی ۴۳ شهید ورزشکار دارد
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور به وظیفه و ماموریت بسیج ورزشکاران اشاره کرد و گفت: ماموریت ما در قشر بسیج ورزشکاران یک کار فرهنگی است که علاوه بر این باید در بحث تربیتی نیز اقدامات موثری انجام شود البته در بخش فرهنگی اقداماتی همچون برگزاری یادوارهای شهدا و تشکیل حلقه‌های صالحین در جامعه ورزشی صورت گرفته است.
آذرنوش تصریح کرد: در خراسان جنوبی جا دارد با توجه به کارهای خوبی که در بخش ورزشی انجام می‌شود در بحث اخلاقی و تربیتی نیز انجام شود.
وی با اشاره به اینکه گام و فکر بلند باید همراه با عمل باشد، تاکید کرد: شناخت معضل، نحوه عملکرد، بررسی موانع و مشکلات از جمله کارهای ما در قشر بسیج ورزشکاران است.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، یاد و خاطره ۴۳ شهید استان خراسان جنوبی را گرامی داشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.