این مطلب ۲۲ بار خوانده شده

بیانیه مجمع استانی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی

در هزاره سوم میلادی ورزش پدیده‌ای است با ابعاد متنوع و کارکردهای متفاوت که از دیدگاه تخصصی و علمی ارتباط مستقیمی با فرهنگ، اقتصاد، سیاست و مقولاتی از این دست دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، ورزش در تمامی مبادلات جهانی به خوبی قابل مشاهده است و این مقوله با ظرفیت‌های بالا و در عین حال جذاب، قابلیت ایجاد تغییرات بنیادین در همه سطوح جامعه را دارد و در عصر رسانه که کوچکترین حرکات و سکنات یک ورزشکار به سمع و نظر همه اقشار و اقوام جامعه می‌رسد می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی فراوانی داشته باشد که از این‌رو یک ورزشکار یک سفیر فرهنگی و آینه تمام‌نمای یک جامعه است.
با توجه به اینکه حضرت امام(ره) نظریه انقلاب فرهنگی را برای تحول اساسی در جامعه ضروری می‌دانند و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نیز حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی را مطرح فرمودند و در شعار امسال نیز که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده، بنابراین برداشت فرهنگی از ورزش، قطعا به‌عنوان یک نگرش نوین و تحول آفرین می‌تواند محسوب شود.
انقلاب فرهنگی در زمینه ورزش، برای رسیدن به جامعه اسلامی زمانی تحقق می‌یابد که در عرصه ساختار ورزشی و رفتار‌های ورزشی تحول اساسی در راستای ادب و تربیت انسانی و پیشرفت اجتماعی صورت گیرد.
در همین راستا بسیج به‌عنوان نافذترین و مردمی‌ترین سازمان خودجوش برخاسته از بطن ملت همان‌طور که درعرصه دفاع مقدس و همچنین دوران سازندگی نقش‌آفرینی کرد، حال با ورود به عرصه‌های دیگر به‌ویژه ورزش سعی دارد با دمیدن روح بسیجی در ورزش در مقابله با تهاجم فرهنگی نقش تازه ایفا کند و بر این باور است که بسیج یک جریان پویا و زنده و در عین حال دربرگیرنده تمام افراد جامعه است.
لذا با تاکید به همه ورزشکاران خراسان جنوبی برای عضویت در نهاد مقدس بسیج در قالب فشر تخصصی بسیج ورزشکاران بیانیه مجمع استانی جامعه بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی بدین شرح اعلام می‌شود.
۱-ما جامعه ورزشکار و ولایت‌مدار خراسان جنوبی که سال‌ها است گوش به فرمان امام راحل در همه صحنه‌های انقلاب حاضر بوده و در حال حاضر اطلاعت از ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای را بر خود واجب می‌دانیم. یقین داریم که استقلال،آزادی و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی در اطاعت محض از فرامین و رهنمودهای معظم له میسر می‌شود.
۲-ما جامعه ورزشکاران خراسان جنوبی برای اسلامی تر کردن محیط های ورزشی و آگاهی از تاثیر معنویت در موفقیت‌های ورزشی در حرکت به این سمت شتاب خواهیم گرفت.
۳- فرهنگ احترام به پیشکسوتان، مربیان، داروان، تماشاچیان و حریفان را به‌عنوان یکی از رفتارهای مطلوب فرهنگی سرلوحه کار خود قرار داده و در هنگام پیروزی و شکست در مسابقات ورزشی متانت ادب و بردباری خویش را به منصه ظهور خواهیم رساند.
۴-برای فرهنگ‌سازی عمومی ورزش به منظور حفظ سلامت و ایجاد شادابی و نشاط در جامعه استان عاشقانه و خالصانه تلاش خواهیم کرد.
۵-ما جامعه ورزشکاران خراسان جنوبی داشتن رویه بسیجی در کنار منش پهلوانی را موجب توسعه و پیشرفت ورزش استان می‌دانیم.
۶- ما جامعه ورزشکار خراسان جنوبی به منظور اثبات روحیه جوانمردی و دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین در صورت مواجه با حریفی از رژیم اشغالگر قدس در مسابقات برون‌مرزی از حضور در برابر آنها خودداری و مدال خوش‌رنگ اخلاق را به مدال طلا ترجیح می‌دهیم.
۷-ما جامعه ورزشکاران خراسان جنوبی با گرامیداشت یاد و خاطره ۴۳ شهید ورزشکار استان آن عزیزان را همواره الگوی شئون زندگی خود قرار خواهیم داد چراکه می‌دانیم نعمت بزرگ امنیت پایدار و اقتدار ایران اسلامی مرهون و وامدار قطره قطره شهدای وطن است.
۸-ما جامعه ورزشکاران خراسان جنوبی ازآغازین روزهای انقلاب در همه صحنه‌های حاضر بوده‌ایم و همواره در این مسیر به‌عنوان یک تکلیف و حجت شرعی در صحنه‌ها از جمله انتخابات‌ها، راهپیمایی‌ها و ایام‌الله‌ها حضور گسترده و هوشمندامه خواهیم داشت.
۹- ما جامعه ورزشکار خراسان جنوبی با تکیه به فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی در سبک زندگی ارزش‌ها و تعالیم حیات بخش اسلام را سرمشق خود قرار خواهیم داد.
۱۰- ما جامعه ورزشکار خراسان جنوبی برای ترویج مرام پهلوانی که مظهر فقوت جامعه است با تاسی از پیشکسوتانی که در این راه گام نهاده اند به منظور یادآوری تقدم اخلاق ورزشی بر قهرمانی تلاش خواهیم نمود.
۱۱- با دانستن این مطلب که هر قوان هر ملت به داشتن روحیه ایثار وشهادت وسلحشوری جوانان ان مرزبوم است امادگی خود را برای جانقشانی در راه اعطلای ایران اعلام می نماییم.
۱۲- ورزشکاران خراسان جنوبی با رعایت حجاب اسلامی با تاسی به اهل بیت(ع) را برخود فرض می‌دانند و حلقه‌های صالحین بسیج را بستر مناسبی برای نهادینه کردن این تفکر می‌دانند.
۱۳- ما جانعه ورزشکار خراسان جنوبی، برای نهادینه کردن فرهنگ سازی امر به معروف ونهی از منکر (که هدف قیان سرور وسالارمان حضرت سید الشهدا اباعبدالله الحسین بود) تلاش خواهیم نمود.
۱۴- جامعه ورزشی خراسان جنوبی، با اتکاء به اصل مترقی ولایت فقیه باهوشمندی در تمامی صحنه ها حضور خواهیم یافت واز هیچ تلاش وکوششی برای ایفای نقش در کاستن از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بویژه فروگذاری نخواهیم کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.