این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج ورزشکاران سپاه انصارالرضا(ع):

باید الگوهای پهلوانی اسلامی برای ورزشکاران ارائه دهیم

مسئول بسیج ورزشکاران سپاه انصارالرضا(ع) گفت: باتوجه به فراموش شدن منش پهلوانی در بین ورزشکاران استان باید الگوهایی که منش پهلوانی و اسلامی دارند را شناسایی و به جامعه ورزشی معرفی کنیم.
نسخه مناسب چاپ

مسئول بسیج ورزشکاران سپاه انصارالرضا(ع) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: مهم‌ترین منکر رایج شده در قشر ورزشکاران استان بداخلاقی و پرخاشگری در بخش آقایان و بدحجابی در بخش بانوان است.
وی علت این بداخلاقی را نتیجه‌گرایی در ورزش دانست و افزود: به دلیل اهمیت نتیجه در مسابقات متاسفانه شاهد بداخلاقی برخی ورزشکاران در محیط های ورزشی و پرخاشگری بین ورزشکاران با هم یا با داور مسابقات هستیم.
مسئول بسیج ورزشکاران سپاه انصارالرضا(ع) به منکر رایج در بخش ورزش بانوان استان نیز اشاره کرد و گفت: در بخش بانوان نیز به دلیل حضور ورزشکاران در مسابقات و المپیادهای کشوری و تاثیرپذیری از حجاب ورزشکاران سایر استان‌ها، حجاب در بین ورزشکاران خانم استان ما وضعیت قابل قبولی ندارد.
وی مهم‌ترین معروف فراموش شده در قشر ورزشکاران را منش پهلوانی و عدم توجه و اسوه قراردادن بزرگانی مثل پوریای ولی و تختی دانست.
مسئول بسیج ورزشکاران سپاه انصارالرضا(ع) به راهکارهای ارائه شده این قشر برای حل این منکرات اخلاقی اشاره کرد و یادآور شد: تهیه نظام‌نامه انتخاب اخلاق‌مدارانه برای ورزشکارانی که پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اخلاقی دارند از جمله برنامه‌های این قشر است تا از این طریق بتوانیم ورزشکارانی را که دارای سجایای اخلاقی و مقامات دینی و قرآنی هستند را پس از شناسایی به عنوان الگو و اسوه به جامعه ورزش استان معرفی کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که بسیج ورزشکاران در آشنایی قشر خود با آسیب‌های ماهواره تاکنون چه اقداماتی را انجام داده است، گفت: تاکنون در دو جلسه یکی مجمع استانی قشر بسیج ورزشکاران و دیگری کارگاه تخصصی ویژه مسئولان دفاتر و کانون‌های بسیج به این موضوع پرداخته شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.