این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
قهرمان ووشوی بیرجندی:

اخلاق، ایمان و تخصص لازمه یک ورزشکار است

قهرمان ووشوی بیرجندی گفت: دین داری، ایمان، اخلاق و تخصص مهم‌ترین ویژگی و لازمه یک قهرمان و ورزشکار است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.
نسخه مناسب چاپ

وحید خرمشاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: از سال ۷۷ به صورت تخصصی در رشته ووشو کار خودم را آغاز کرده‌ام.

وی با بیان اینکه جایگاه اخلاق در ورزش آنگونه که باید توجه ویژه‌ای به آن نمی شود، افزود: ورزشکاران در جامعه ما آن گونه که شایسته است اخلاق اسلامی را رعایت نمی کنند که این امر باعث بی اعتمادی در بین ورزشکاران و افرادی که دوست دارند فرزندان آنها به امر ورزش روی بیاورند می شود.

قهرمان ووشوی بیرجندی با اشاره به اینکه درگذشته اخلاق در ورزش مورد توجه خاص ورزشکاران و قهرمانان رشته های ورزشی بوده است، گفت: امروزه در جامعه دیده می شود بعضی از قهرمانان رشته های ورزشی حتی در سطح ملی ارزش های اخلاقی را زیر پا می گذارند و به خاطر به دست آوردن سکوی قهرمانی به دوپینگ روی می آورند.

وی تاکید کرد: دین داری، ایمان و اخلاق مهمترین ویژگی یک ورزشکار است که باید یک قهرمان و ورزشکار به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

ورزشکاران علاوه بر کسب سلامتی جسمی روحیه خداجویی خود را تقویت کنند

خرمشاد یادآور شد: وقتی جوانان ما یک ورزشکار را الگوی خود قرار می دهند باید منش پهلوانی، مدل لباس و مو و ایمان آن ورزشکار را مورد توجه قرار دهند که متاسفانه در برخی از ورزشکاران ما این گونه روحیات حفظ نمی شود.

این قهرمان ورزشکار منش پهلوانی و اخلاق را از همدیگر جدای ناپذیر دانست و تاکید کرد: ورزشکاران باید علاوه بر کسب سلامت جسمی، روحیه خداجویی را در خود تقویت کنند.

وی توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار را لازمه یک ورزشکار دانست و تاکید کرد: ورزشکاری که توکل به خدا دارد و اسم با برکت مولا علی(ع) را بر زبان می آورد نمی‌تواند نمادهای خاص در ماهواره را تبلیغ کند که جنبه اسلامی ندارد.

قهرمان ووشوی بسیجی با اشاره به مطالبات امام خامنه ای (حفظه الله) از یک ورزشکارتصریح کرد: ایشان می فرمایند" امر به ورزش امر به معروف است" و همه جوانان که به ورزش روی می آورند به یک معروف روی آورده اند.

وحید خرمشاد بااشاره به مسابقات جهانی و حضور ورزشکاران در میادین بین المللی افزود: ورزشکارانی که پرچم مقدس ایران اسلامی را در مجامع بین المللی بالا می برند با همه توطئه های استکبار جهانی مبارزه می کنند و این خاری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با توصیه به افراد علاقه‌مند که به رشته های ورزشی مختلف روی می آورند، تاکید کرد: جوانانی که به امر ورزش روی می آورند باید در مرحله اول مربی انتخاب کنند که شاخصه های اخلاقی داشته باشد و به لحاظ فنی نیز مربی خوبی باشد تا بتوانند در آن رشته ورزشی به نتیجه مطلوبی برسند.

وی بابیان اینکه اخلاق و تخصص فنی هر دو لازمه ورزش است ادامه داد: مربیانی در سطح ورزش ما وجود دارند که از نظر اخلاقی ضعیف هستند ولی از نظر تخصصی خوب عمل می کنند یا مربیانی هستند که با داشتن اخلاق نیکو و ایمان قوی ولی تخصص ضعیف تری دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.