این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
باستانی‌کار بیرجندی:

پهلوانی به مدال نیست، پهلوانی بنده مخلص خدا بودن است

باستانی‌کار با اخلاق بیرجندی گفت: پهلوانی به مدال نیست، پهلوان کسی که بنده صادق و مخلص خدا باشد و بتواند گرهی از مشکلات مردم باز کند.
نسخه مناسب چاپ

حسین زحمتکش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: پهلوانی مردم داری و صدق و راستی در جامعه و کمک مادی و معنوی به مردم است و هرکسی دارای این اخلاق باشد پهلوان است .
وی افزود: من از سن ۱۳ سالگی به دلیل پرورش خصلت‌های مروت و جوانمردی و تامین سلامت روح و جسم وارد این ورزش شدم و تاکنون فضایل اخلاقی زیادی کسب کرده‌ام و دریافتم مردم از یک ورزشکار باستانی انتظار دیگری دارند.
این باستانی‌کار با اخلاق ورزش باستانی را برگرفته از نام امام علی(ع) دانست و گفت: از آغاز گود تا پایان آن بیش از ۲۰۰ بار نام علی(ع) تکرار می‌شود و این یعنی ای علی(ع) به ما کمک کن تا بتوانیم در حد خود به اصول و جوانمردی تو عمل کنیم.
زحمتکش با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای مانند سایر ورزش‌ها به حرفه ای بودن و کسب مقام اهمیت نمی‌دهد، افزود: در این ورزش کودکان و افراد مسن هم حضور دارند و هر روز به خصایل اخلاقی و اعتبارشان افزوده می‌شود و به دلیل اهمیت نداشتن مقام و مدال هرگز کسی از میدان این ورزش رانده نمی‌شود.
وی ورود جوانان به ورزش باستانی را به دلیل ریشه عمیق دینی و اسلامی آن سبب گسترش فرهنگ پهلوانی در جامعه، استفاده از الگوهای اسلامی و کاهش غرب زدگی جوانان دانست و گفت: محال است جوانی وارد گود زورخانه شود و وقتی خارج شد برخلاف دستورات دینی عمل کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.