این مطلب ۳۶۷ بار خوانده شده

قیام امام راحل(ره) و ۱۵ خرداد/ پانزده خرداد، جریان خون مذهب و شور ایمان در اندام رخوت گرفته ی مردم ایران بود

نسخه مناسب چاپ

پانزده خرداد، جریان خون مذهب و شور ایمان در اندام رخوت گرفته ی مردم ایران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی؛ الا ای مسیح مسلح، الا مجاهد عارف، الا امام رهایی، زمین گاوه و زمان آشنا و آگاه است که لحظه لحظه ی تاریخ، از تو شد خرداد و جای جای وطن از تو گشت فیضیه قم، از قیام تو قائم، شرار آتش نمرود، به پیش پای تو گلشن، جهان زکارتو مبهوت دو چشم ما زتو روشن، تو پیشوای زمان بودی و امام رهایی.

زمان گذشت و تو ماندی، خروش، خفت و تو خواندی و عاقبت، همگان را، زبند بندگی بندگان خاک رهاندی.

پانزده خرداد را نمی توان جدا از امام و رهبری هایش مطرح کرد، پانزده خرداد، اگر جانی دارد و تازه است، حیات خود را از نفس مسیحائی روح خدا، به عاریت دارد، این عارف مسلح و مصلحی که زمان عقیم را به میلاد شهادت بارور کرد و جانی تازه در کالبد افسرده و مرده ی این مردم دمید، پانزده خرداد، آغاز حرکت مکتبی ملت مسلمان ایران است.

پانزده خرداد، جریان خون مذهب و شور ایمان در اندام رخوت گرفته ی مردم ایران بود. خورشید به نظاره ایستاده و سکوت زمان را تماشا می کرد کدام چشم می توانست باور کند که بار دیگر محراب کوفه طنین ملکوتی فزت و رب الکعبه را شاهد باشد و فواره ی خون در دشت لاله زار کربلا مرگ را به سخره بگیرد و اُحد بار دیگر در شکل مظلومیت عاشورا تجسم یابد و ۱۲ محرم با ۱۵ خرداد گره بخورد و اسلام برآب و خاک و ملیت و قومیت حاکم آید؟

پانزده خرداد، زنده و جاوید و ماندگار است، همچنانکه عاشورا- قتل گاه های قم، تهران، ورامین و شیراز همیشه حیات آفرین و زندگی ساز است. پانزده خرداد مسوولیت آور است خونی که در عاشورا از صحرای کربلا جوشیده بود، بستر تاریخ را در نوردید و در رود سرخ تشیع جاری شد و موج ها آفرید تا در ۱۵ خرداد فواره ی این خون بر چهره ی زمان پاشید و تاریخ ما سرخ و خونین شد.

گواه باشید و شهادت دهید که امام، این پیرمرد برنا دل، این سالخورده ی دوران انسان ساز، به زمان جان داد و به تاریخ حرکت بخشید و به اسلام حیاتی مجدد و به ملت یکپارچگی و به ایران، آزادگی و به آزادی آبرو.

فاطمه زنگویی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.